Budzik w formie ulubionej piosenki

Use Casesvg>

Opis:

Inteligentny dom Loxone oferuje klientom możliwość przebudzenia wszystkimi zmysłami. Przyciemnione oświetlenie, odsłaniające się żaluzje, które wpuszczają do środka promienie słońca, oraz Music Server Loxone odtwarzający dźwięk alarmu lub ostatnio wybrane źródło muzyki. Jeśli twoi klienci słuchali bardziej rockowej muzyki poprzedniej nocy, delikatne przebudzenie szybko się skończy.
W tym przykładzie pokazujemy, jak odtwarzać losową piosenkę z listy odtwarzania, gdy budzik jest włączony. Głośność powinna rosnąć powoli.

Rozwiązanie:

Dostęp do strefy Music Servera Loxone można uzyskać nie tylko poprzez blok funkcyjny „Music Server Zone”, ale także szereg poleceń sieciowych do sterowania serwerem muzycznym. Na przykład tak zwane polecenie strefowe do odtwarzania określonej playlisty można wysłać bezpośrednio.

Po uruchomieniu alarmu odtwarzana jest playlista. Jednocześnie uruchamiane jest losowe odtwarzanie tytułów znajdujących się na liście. Aby obudzić klientów delikatnie narastającą muzyką, głośność jest zwiększana stopniowo.

Komponenty:

 • Konfiguracja:

  Pobierz przykładowy plik:

  Alarm Clock Favourite

  Config 10.3.11.27

  Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć budzik w formie ulubionej piosenki?

  Dzięki rozszerzonej możliwości adresowania Music Servera Loxone za pomocą tak zwanych poleceń strefowych, zakres funkcjonalny systemu multiroom audio jest bardzo duży. Twoi klienci mogą rozpocząć dzień do rytmu swojej ulubionej listy odtwarzania.

   

  Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.