Automatyczne zasłanianie żaluzji

Use Casesvg>

Opis:

System zacieniania nie tylko chroni budynek twoich klientów przed promieniami słonecznymi, a tym samym przed przegrzaniem, ale także zapewnia prywatność.
Oprócz ochrony przed słońcem i wzrokiem sąsiadów, system zacieniania świetnie sprawdza się zimą w roli izolacji termicznej. Dodatkowa warstwa przed szybami okien ma działanie izolujące.
Podczas gdy w ciągu dnia zacienianie jest sterowane automatycznie w zależności od położenia słońca, wieczorem wymaga ręcznej interwencji.

W poniższym wpisie chcielibyśmy pokazać, w jaki sposób można automatycznie aktywować ochronę prywatności wieczorem przy pomocy Loxone Config
i dezaktywować ją rano.

Wymaga to jednak oddzielnego salonu i sypialni, aby klient mógł być budzony rano przez odsłaniające się żaluzje.

Rozwiązanie:

Za pomocą bloku funkcyjnego ‘Centralne zacienienie’ można łączyć drzwi i okna w grupy. Zaleca się rozróżnienie między salonem a sypialnią. Na życzenie klienta można również utworzyć kilka grup. Oddzielne grupy są konieczne, aby funkcja prywatności nie była jednocześnie aktywowana i dezaktywowana w całym domu.
Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć okno dialogowe. Teraz możesz połączyć moduł centralny z odpowiednimi pokojami.

W momencie, kiedy wszystkie okna i drzwi są połączone za pomocą bloków funkcyjnych, można użyć czasu „impuls zachodu słońca” w drzewie peryferii , aby zasłonić okna przy zachodzie słońca.

Funkcje czasowe są obliczane na podstawie współrzędnych geograficznych i nie wymagają aktywnego połączenia z internetem, czy wykupionej usługi pogodowej.

Połącz „Impuls zachodu słońca” do wejścia Cd (Całkowicie w dół)  w bloku zacienianie centralny.

Możesz również utworzyć logikę która podniesie żaluzje o świcie. W tym celu podłącz pod wejście Cu impuls świtu.

Nie zaleca się używania funkcji „Impuls wschodu słońca” do odsłaniania żaluzji w sypialni. Latem słońce wschodzi bardzo wcześnie. Może to spowodować, że klienci obudzą się za szybko.

Komponenty:

Konfiguracja:Pobierz przykładowy plik:

Automatic Blinds Close

Config 10.3.11.27

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć automatyczne zasłanianie żaluzji?

Automatyczne zasłanianie i odsłanianie żaluzji zapewnia twoim klientom maksimum prywatności. Dzięki bezpłatnym funkcjom astro możesz zautomatyzować zacienienie swoich klientów w zależności od lokalizacji i pory roku.
Możliwość łączenia okien i drzwi w grupy dodatkowo zwiększa komfort.
Funkcje czasowe nie wymagają aktywnego połączenia internetowego Miniservera. Funkcje takie jak „impuls wschodu słońca” są dokładnie obliczane na podstawie współrzędnych geograficznych.

Zadbaj o komfort swoich klientów i zaoferuj im automatycznie zasłanianie okien o zmierzchu i odsłanianie o świcie.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.