Automatyczne wyłączenia zasilania po naładowaniu urządzenia

Use Casesvg>

Opis:

Jak zapewnić, aby wszystkie urządzenia w warsztacie były naładowane i gotowe do użycia w poniedziałek rano? Jak ładować np. wiertarkę tylko w razie potrzeby,
a zatem zarządzać zużyciem energii.

W poniższym wpisie omawiamy, jak zarządzać zużyciem energii urządzeń w trybie gotowości oraz jak optymalizować ładowanie akumulatora wiertarki poprzez jego automatyczne odłączanie od źródła zasilania.

Rozwiązanie:

Inteligentne gniazdo Loxone pozwala włączać i odcinać zasilanie u podłączonego do niego produktu, jednocześnie monitorując moc. W naszym przykładzie wystarczy podłączyć ładowarkę do Smart Socket Air, gdy tylko skończymy korzystać z wiertarki.

Następnie, naciskając przycisk na Smart Socket lub zgodnie z harmonogramem, na przykład, w każdą niedzielę o 21:00, inteligentne gniazdo aktywuje się i rozpocznie ładowanie. Jeśli moc spadnie poniżej określonego progu na kilka minut, oznacza to, że akumulator zakończył ładowanie, a inteligentne gniazdo automatycznie się wyłączy.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Automatic Power Off

Config 10.3.11.27

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć automatyczne wyłączenia zasilania?

Funkcja ta pozwala uniknąć niepotrzebnego ładowania baterii przez wiele godzin po zakończeniu ładowania. W rezultacie wydłuża się żywotność baterii, a użytkownik oszczędza energię i wydatki na prąd.
Korzystając z harmonogramu masz pewność, że akumulator będzie w pełni naładowany, kiedy będziesz go potrzebować.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.