Automatyczne wyłączanie urządzeń w trybie czuwania

Use Casesvg>

Opis:

Urządzenia w trybie czuwania, takie jak telewizor, systemy audio, ekspresy do kawy, monitory itp. są prawdziwymi pożeraczami prądu. Wiele osób wciąż pozostawia je w trybie gotowości i niepotrzebnie zużywa prąd. Dzięki opisanej tu funkcji wszystkie urządzenia w trybie czuwania są automatycznie odłączane od sieci, przez co nie marnujemy niepotrzebnie pieniędzy za zużycie energii elektrycznej.
W poniższym wpisie pokażemy, jak automatycznie wyłączać tego typu urządzenia za pomocą Loxone, a tym samym oszczędzać energię elektryczną.

Rozwiązanie:

Za pomocą Smart Socket Air możesz przemienić zwykłe gniazdko w przełączane. Wystarczy kilka kliknięć, aby podłączone urządzenia zostały całkowicie odłączone od zasilania.
W naszym przykładzie konfiguracji pokazujemy, jak możesz wykorzystać Smart Socket do wyłączenia monitorów w biurze. Jeśli moc jest mniejsza niż 10 watów, a ostatni pracownik opuścił już biuro, przekaźnik gniazdka Smart Socket przerywa napięcie. Reaktywacja odbywa się bardzo łatwo wraz z wykryciem ruchu w pomieszczeniu, czyli po przyjściu pierwszego pracownika do pracy.
Należy pamiętać, że należy ustawić 5-minutowe opóźnienie, aby zapewnić pracownikom wystarczająco dużo czasu na opuszczenie biura po wyłączeniu monitora.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć automatyczne wyłączanie urządzeń w trybie czuwania?

Poskromca trybu czuwania w wygodny sposób pomoże twoim klientom oszczędzać energię elektryczną i jest bardzo łatwy do zrealizowania dzięki Loxone.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.