Automatyczne odpylanie warsztatu

Use Casesvg>

Opis:

Warsztat potrafi być bardzo zakurzony, szczególnie podczas pracy z drewnem. Pył dostaje się wszędzie i może uszkodzić produkt, jeśli nie zostanie prawidłowo zebrany. Dla tych, którzy zajmują się obróbką drewna w garażu, może to bardzo szybko stać się problemem przy powrocie do domu.

Oprócz tego, ciągłe włączanie i wyłączanie odpylacza podczas pracy przy każdym kawałku drewna jest bardzo uciążliwe.

Rozwiązanie:

Proces zbierania pyłu możemy zautomatyzować, umieszczając odciąg warsztatowy w pobliżu stanowiska pracy. Aby zautomatyzować odciąg, wystarczy podłączyć go do inteligentnego gniazdka. Wszystkie urządzenia do obróbki drewna również podłączamy do inteligentnych gniazdek. Następnie tworzymy logikę, która automatycznie włączy odciąg, gdy narzędzie będzie używane przez określony czas.

Innym rozwiązaniem jest posiadania w pobliżu miejsca pracy pilota Remote Air, którym w razie potrzeby będzie się włączać odkurzacz.

Jeśli w warsztacie znajduje się kilka stanowisk roboczych, połączonych złożonym systemem rur, konieczne jest posiadanie przegród, aby maszyna nie zasysała powietrza przez każdą rurę. Przegrodę przy każdym urządzeniu można zautomatyzować. Jeśli zużycie mierzone przez gniazdo Smart Socket przekroczy ustawiony próg, odpowiednia przegroda zostanie otwarta, a odciąg włączy się na określony czas.

Naszym celem jest otwarcie przegrody w odpowiednim miejscu. Zakładamy również, że otwarcie przegrody nie trwa długo, więc można ją otworzyć po włączeniu urządzenia. W stanie bez zasilania przegroda jest zamknięta. Po zasileniu napięciem 24 V, otworzy się.

Nie lubimy ingerować w maszyny, więc nie zmieniamy nic w ich elektronice. Aby wiedzieć, czy urządzenie jest włączone, czy nie, wykonujemy pomiar mocy gniazd, do których są podłączone.

W naszym przykładzie każde urządzenie jest podłączone do inteligentnego gniazda. Jeśli pobór mocy wynosi >30 W, otwieramy przegrodę powiązaną z danym Smart Socket.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć automatyczne odpylanie warsztatu?

Aby zapewnić nieprzerwaną i bezpieczną pracę w każdym warsztacie, bardzo ważne jest zautomatyzowanie procesu odpylania. Ochrona narzędzi i pracowników jest stosunkowo łatwą w konfiguracji funkcją, która znacznie przyczyni się do jakości wykonywanej pracy.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.