Nowość: Loxone Config i App 11


29. kwietnia 2020 in Technologie

Regularne i bezpłatne aktualizacje sprawiają, że instalacje Loxone są z roku na rok coraz lepsze. Przez lata rozszerzyliśmy system o liczne funkcje, które dają nowe możliwości w inteligentnych budynkach. Wersja 11 Loxone Config i aplikacji ma dziś swoją premierę i stanowi kolejny kamień milowy z wieloma innowacjami, które ucieszą ciebie i twoich klientów.

Icon 01

Schemat systemu: graficzna reprezentacja instalacji

Nowy blok funkcyjny schematu systemu umożliwia graficzną wizualizację systemów, planów pięter i innych elementów w aplikacji Loxone. Dzięki tej funkcji w Loxone Config można przesłać obraz,
a następnie nałożyć na niego bloki funkcyjne, które oferują wizualizację. Wyobraźnia nie zna granic.

Idealnie nadaje się do wizualizacji projektów pomiarowych
i kontrolnych (np. schemat kotłowni), w których wszystkie ważne dane są widoczne na pierwszy rzut oka.

Heizungsschema
Icon 02

Automatyczna kontrola jasności: stała kontrola oświetlenia

Budynki komercyjne muszą spełniać pewne standardy oświetlenia. Określają one minimalny poziom oświetlenia, np. w biurze, który jest sumą naturalnego i sztucznego oświetlenia.

Dzięki nowemu blokowi funkcyjnemu zapewnienie minimalnego oświetlenia jest proste jak nigdy. Do realizacji będziesz potrzebował dobrze umieszczonego czujnika jasności, określonego minimalnego poziomu światła (w luksach), a o resztę postara się już blok funkcyjny z podłączonym światłem. Czujnik jasności znajduje się między innymi w naszych czujnikach ruchu. Blok do kontroli jasności można umieścić pomiędzy sterownikiem oświetlenia a aktorem.

Bausteine Brightness Controller
Icon 03

Obsługa SIA DC-09*

SIA DC-09 jest jednym z najczęściej używanych protokołów na świecie do komunikacji z centralnymi biurami bezpieczeństwa. Dzięki integracji tego protokołu możliwe jest wysyłanie komunikatów do serwera SIA, w tym komunikatów zdefiniowanych przez użytkownika.

Integracja protokołu SIA DC-09 została przeprowadzona we współpracy z G4S, światowym liderem w zakresie usług bezpieczeństwa.

Screenshot SIA Einstellungen

* Ta funkcja jest dostępna tylko dla Miniservera 2. generacji ze względu na szyfrowanie.

Icon 04

Alarm:
przycisk alarmowy

Blok funkcyjny służy do wezwania pomocy w sytuacji kryzysowej. Sprawdzi się nie tylko w obszarze mieszkalnictwa wspomaganego,
ale także w wielu innych dziedzinach życia, np. do przywołania pomocy w przypadku kradzieży w lokalu.

Dzięki blokowi funkcyjnemu możesz łatwo i szybko utworzyć przycisk wzywający pomoc w nagłych wypadkach. Natychmiast po naciśnięciu dowolnego przycisku przez określony czas system automatycznie wykona połączenie alarmowe. Odbiorca zostanie poinformowany o nazwie i adresie miejsca, w którym wywołano alarm. Blok świetnie działa z naszymi przyciskami Touch.

Baustein Emergency Alarm
Icon 06

Nowe zarządzanie użytkownikami
i grupami użytkowników

W nowej wersji Loxone Config całkowicie zmieniło się zarządzanie użytkownikami i grupami użytkowników. Teraz wszystko jest szybsze
i wyraźniejsze. Funkcja pozwala na ingerencję w prawa, które w przeszłości były możliwe tylko przy skomplikowanej logice. Tworzenie oddzielnych zabezpieczonych stref w magazynie, biurze, recepcji… jest teraz bardzo proste.

Dzięki nowemu oknu dialogowemu możliwe jest jasne zdefiniowanie uprawnień użytkowników i grup użytkowników. Możliwe jest również indywidualne ustawianie wizualizacji, dostępu zdalnego, uprawnień grupowych. Grupy użytkowników można dodawać do innych grup użytkowników.

Screenshot Berechtigungsverwaltung
Icon 07

Remote Connect*:
szyfrowanie end-to-end między aplikacją, Loxone Config a Miniserverem

Aby uzyskać dostęp do Miniservera Loxone, konieczne było posiadanie publicznego adresu IP i przekierowanie portów. To już przeszłość dzięki nowej bezpłatnej usłudze Remote Connect. Usługę można aktywować jednym kliknięciem w ustawieniach, dzięki czemu nawiąże się bezpieczne połączenie z Miniserverem. Szyfrowanie end-to-end oraz https sprawia, że usługa jest bardzo bezpieczna.

Screenshot Remote Access

* Ta funkcja jest dostępna tylko dla Miniservera 2. generacji.

Icon 08

Strefa Music Servera:
zmiany w interfejsie użytkownika

Strefa audio Music Servera Loxone została całkowicie przeprojektowana. Wizualizacja jest teraz bardziej przejrzysta. Dostępne są między innymi następujące nowe funkcje:

Przeprojektowane ulubione elementy
i opcje personalizacji
Loxone App Favoriten
Nowa, bardziej przejrzysta
konstrukcja
Loxone App Playlist
Szybka nawigacja
i grupy stref
Loxone App Suche
Icon 09

Obsługa Apple Watch

Dzięki nowej wersji Loxone Config i aplikacji, sterowanie budynkiem jest już możliwe z poziomu nadgarstka. Do szybkich akcji zdefiniowanych w aplikacji na iPhonie użytkownik może uzyskać dostęp za pośrednictwem Apple Watch.

Apple Watch
Icon 10

Wskazówki
w aplikacji Loxone

Przez Loxone Config lub tryb ekspercki bezpośrednio w aplikacji, możliwe jest tworzenie wskazówek do bloków funkcyjnych,
które następnie mogą być wyświetlane w aplikacji Loxone. Dzięki tej funkcji możesz przygotować dla użytkownika cenne rady dotyczące jego instalacji i zwiększyć łatwość obsługi.

Loxone App Hilfe
Icon 11

Nowe możliwości
Touch Surface

Dzięki osobnym wejściom można teraz dowolnie wykorzystać pięć diod LED na przycisku Touch Surface. Wyobraź sobie te możliwości: Touch Surface można wykorzystać do sterowania sauną a diody LED posłużą jako klepsydra odmierzająca czas. Diody LED mogą również sygnalizować o aktualnej głośności muzyki albo przejąć rolę minutnika kuchennego.

Icon ...

…i wiele więcej!

To była pierwsza zapowiedź funkcji, na które możesz się cieszyć w nowej wersji Loxone Config 11. Oczywiście to nie wszystko co dla ciebie przygotowaliśmy:

  • Możliwość wpływania na wyjścia za pośrednictwem LiveView
  • Obsługa DALI typu 8
  • Dokumentacja i ulotki dostępne w trybie offline w dowolnym momencie
  • i wiele innych ulepszeń
Wordcloud Features Config 11

Pobierz teraz:
Loxone Config & App 11

Odkryj Loxone Config & App 11 i zacznij korzystać z wielu nowych funkcji.

Zapisz się
na szkolenie online

W trakcie naszego szkolenia online poznasz szczegółowo wszystkie nowe funkcje Loxone Config & App 11. Wraz z tobą nasi eksperci zagłębią się w funkcjonalność nowych narzędzi programowych
i wdrożą praktyczne przykłady na żywo w oprogramowaniu Config. Będziesz mieć również możliwość zadania pytań bezpośrednio naszym ekspertom.

Zachęcamy do rejestracji poprzez naszą stronę – ilość miejsc jest ograniczona.

Wordcloud Features Config 11

Wielkie dzięki!

Wraz z wydaniem Loxone Config & App 11 świętujemy kolejny rozdział w historii Loxone.

Dziękujemy całemu zespołowi Loxone, który tak ciężko pracował nad najnowszą wersją. Podziękowania należą się również naszym partnerom i klientom. Dzięki ich wspaniałemu wsparciu możemy z powodzeniem realizować nasze marzenie o uczynieniu świata nieco inteligentniejszym.