Smart kamper – z Loxone dookoła świata


19. grudnia 2022 in Referencje

Ostatnie lata sprawiły, że wielu z nas kompletnie zmieniło swoje spojrzenie na świat i życiowe plany. Możliwość pracy z home office okazała się idealną sposobnością, aby spróbować czegoś nowego i podróżować, a wszystko to ze służbowym laptopem na kolanach. Odkryliśmy jako społeczeństwo nowe sposoby na życie, niekoniecznie związane ze stałym miejscem zamieszkania. Jedną z opcji jest kamper w wersji smart, czyli smak przygody z wygodą domu.

Nie tylko stacjonarne obiekty mogą stać się smart. Również kamper może wznieść się na wyżyny bezpieczeństwa i wygody dzięki Loxone, co pokazuje nam Silver Partner Loxone, firma Ereko-Smart Home. Co znajdziemy w jego wnętrzu?

W kamperze znajdziemy wiele rozwiązań analogicznych do standardowych projektów mieszkaniowych, co pokazuje jak wszechstronny jest system Loxone. Za sterowanie w vanie odpowiedzialne są przyciski Touch Pure – zupełnie tak jak w domu odpowiadają za kontrolę oświetlenia, a także wyłączanie wszystkich podsystemów. W namiocie na dachu zainstalowano także Touch Surface, który umożliwia uśpienie całego kampera wraz z nadejściem snu użytkowników.

Kamper z zewnątrz
Kamper z zewnątrz
Wnętrze kampera

Touch Pure odpowiada także za odpowiedni klimat, dzięki wbudowanym czujnikom temperatury i wilgotności. Kamper ma zainstalowany system ogrzewania, dlatego też właściciele nie muszą się martwić o panującą w nim temperaturę. Dzięki temu ma on charakter całoroczny, a użytkownicy nie są ograniczeni warunkami pogodowymi.

Za miłą atmosferę odpowiedzialne jest również oświetlenie. Dzięki ściemnialnym lampom RGBW, użytkownicy mogą dowolnie dopasowywać barwę oraz poziom natężenia światła. Jeśli potrzebują go więcej, np. podczas gotowania – ustawienie go jest kwestią kilku kliknięć. Podczas wieczornego relaksu oświetlenie przybiera delikatny kolor i miękką poświatę.

Wnętrze kampera

Kamper może być całkowicie samowystarczalny, w dużej mierze dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu. Użytkownik ma podgląd na stan naładowania baterii w aplikacji Loxone, dlatego też nigdy nie zostanie zaskoczony przez nagły brak prądu. Co więcej, w kamperze dostępne jest przyłącze gazowe dla funkcjonalnej kuchni, jak również zewnętrzny prysznic oraz w pełni wyposażona toaleta.

Aktory sterujące siłownikami w instalacji są niczym innym niż aktorami wykorzystywanymi podczas automatyzacji rolet czy żaluzji. Ponadto, dzięki magistrali Loxone, a także dedykowanym przewodom o małym przekroju udało się zminimalizować powierzchnię zajmowaną przez okablowanie, a także uprościć projekt.

Kamper z namiotem z zewnątrz
Kamper z namiotem z zewnątrz
Zaplecze techniczne kampera

Serce realizacji, czyli Miniserver, zamieszkało na tyle vana, zapewniając łatwy dostęp, ale równocześnie nie zabierając powierzchni w części mieszkalnej.

Instalacja w kamperze do złudzenia przypomina tą klasyczną, domową, co oznacza również szeroki wachlarz możliwości rozszerzenia jej i dodawania kolejnych funkcji. Skalowalność i wszechstronność systemu Loxone jest niezrównana – gdziekolwiek chcesz, żeby był twój dom, tam właśnie możesz stworzyć swoje wygodne i oszczędne gniazdko. Bez kompromisów!

Zaplecze techniczne kampera

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.