Salon cygar oferuje niezapomniane wrażenia dzięki automatyzacji

Samanta Weiss
11. sierpnia 2023 in Referencje

Co się stanie, gdy dasz miłośnikowi cygar Miniserver? Powstanie miejsce marzeń dla wszystkich koneserów! Nowoczesny obiekt Vicente of London w Naples na Florydzie dzięki automatyzacji oferuje niezrównane wrażenia dla odwiedzających, którzy wspólnie delektują się najlepszymi cygarami świata.

Partner Loxone, Frank Potoczak z Freedom Technologies, jako członek Vicente of London, został zainspirowany do pomocy właścicielowi firmy w przekształceniu lounge’u w nowoczesny obiekt. Punktem centralnym projektu był nowatorski pomysł Franka na system szafek na cygara z kontrolą dostępu za pomocą NFC Code Touch. Od tamtego momentu plan rozszerzył się o wszechstronne rozwiązanie w celu zaspokojenia różnych potrzeb w zakresie oświetlenia, kontroli klimatu i nie tylko.

Salon cygar z zewnątrz

Cel nadrzędny: uproszczenie codziennego zarządzania obiektem

Potrzeby przedstawione przez klienta:

 • Kontrola dostępu do wynajmowanych szafek
 • Kontrola klimatu i monitorowanie humidora
 • Inteligentne oświetlenie
 • Proste sterowanie technologią w całej przestrzeni
 • Sterowanie muzyką w tle oraz zapewnienie wysokiej jakości muzyki na żywo
Szafki dla gości ze spersonalizowanym dostępem

Nowatorskie rozwiązanie kontroli dostępu

Żaden inny lounge cygarowy nie oferuje swoim członkom prywatnych szafek na cygara. Dzięki sprytnemu rozwiązaniu kontroli dostępu mogą oni bezpiecznie przechowywać cenne cygara oraz inne przedmioty osobiste – dana osoba po prostu używa NFC Code Touch ze sparowanym tagiem NFC, aby dostać się do wnętrza szafki.

Dla właściciela obiektu aplikacja Loxone oznacza nieskomplikowane zarządzanie kodami dostępu i natychmiastową opcję ich zmiany w razie potrzeby. Wszystko to jest możliwe również zdalnie, co jest ogromną zaletą dla zapracowanego właściciela, który często podróżuje.

NFC Code Touch przy wejściu na zaplecze

Niestandardowy tryb pracy

Niestandardowy tryb pracy systemu o nazwie „obiekt otwarty/zamknięty” jest dostępny tylko dla pracowników. Został zapisany jako ulubiony w aplikacji Loxone i umożliwia dostosowanie wszystkich ustawień na początek i koniec dnia za jednym kliknięciem. Kontroluje on oświetlenie, audio, alarm, a także inne elementy systemu.

Temperatura oraz stan wentylacji budynku, monitorowane przez czujnik klimatu pomieszczenia, są również wyświetlane w aplikacji. Jeśli temperatura lub poziom wilgotności wykracza poza zdefiniowany zakres, wyznaczony użytkownik natychmiast otrzyma powiadomienie push.

Odkąd zainstalowaliśmy system Loxone, nasza codzienna rutyna otwierania i zamykania obiektu to ledwie sekunda. Alarm, światła, telewizory, a także nagłośnienie są natychmiastowo włączane i wyłączane. Mogę również monitorować HVAC i humidor, gdy mnie nie ma na miejscu oraz mieć dostęp do wszelkich niezbędnych ustawień, włączając w to oświetlenie, ekrany i nie tylko. Nie mogę nachwalić się systemu Loxone – gorąco go polecam!
Philip Beshara

Właściciel, Vicente of London

Kolorowe oświetlenie w salonie

Specjalna koncepcja oświetlenia

Zaawansowana kontrola oświetlenia była niezwykle ważna nie tylko ze względu na stworzenie niezwykłej atmosfery, ale także dla utrzymania jakości cygar. Taśmy LED w humidorze na cygara odpowiadają za ich imponującą ekspozycję bez zbytniego nagrzewania.

Ponadto, rozszerzono koncepcję oświetlenia na obszar baru, wszystkie ściany, a także jako oświetlenie akcentowe dla dzieł sztuki.

Zaawansowane sterowanie oświetleniem

Taśmy LED RGBW

Taśmy LED mogą być równie funkcjonalne, co wizualnie atrakcyjne. Są często stosowane wzdłuż sufitów, pod szafkami i nie tylko. Są również idealne do realizacji oświetlenia akcentowego.

Spoty LED RGBW

Spoty są podstawą każdego pomieszczenia. Zasilane prądem stałym, niskonapięciowe oświetlenie, które oferuje zarówno regulowane ciepłe białe światło oraz kolorowe światło RGBW, aby uzyskać nieskończone możliwości kreowania właściwej atmosfery.

Podgląd na ustawienia w aplikacji Loxone
NFC Code Touch w salonie

Monitorowanie klimatu

Czujnik komfortu w pomieszczeniu

Pomiar i monitorowanie temperatury oraz wilgotności w humidorze lub dowolnym innym miejscu jest łatwy dzięki czujnikowi klimatu pomieszczenia. Jakość cygar i komfort gości są zawsze pod kontrolą, nawet jeśli nikt nie jest obecny. Wszystkie parametry można sprawdzić bezpośrednio w aplikacji Loxone.

Nasza rada: monitorowanie klimatu za pomocą czujników to potencjalnie ogromne oszczędności w razie wystąpienia szkód. Wyobraź sobie koszt wymiany tysięcy cygar klasy premium, jeśli coś pójdzie nie tak z wentylacją bez natychmiastowego powiadomienia o tym właściciela, szczególnie w upale i wilgotności na Florydzie. Loxone oferuje szeroką gamę czujników, które zapewniają wszechstronną ochronę budynku.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.