Nowość: Loxone Config i App 11.1


3. września 2020 in Technologie

Zbliża się jesień i jak co roku oznacza to nie tylko nadchodzący chłód, ale także nową wersję Loxone Config. Z każdą aktualizacją staramy się uprościć życie naszych partnerów i przesuwać granice automatyzacji budynków. Wierzymy,
że wersja 11.1 Loxone Config i aplikacji zadowoli cię nie tylko połączeniem z nowym rewolucyjnym Audioserverem, ale także nowymi funkcjami.

Update: Loxone Config 11.1.9.14

W aktualnej wersji Loxone Config 11.1.9.14 naprawiono drobne błędy. Aktualizacja projektów klientów jest konieczna tylko wtedy, gdy zmiany mają wpływ na instalacje klientów. Wszystkie informacje o naprawionych błędach można znaleźć w znanych błędach oraz w changelogu.

NOWOŚĆ:
Aktualizacja Miniservera bezpośrednio przez aplikację

14 października aktywowana zostanie nowa funkcja, która nie tylko będzie informować o nadchodzącej aktualizacji za pomocą komunikatu o stanie systemu, ale także umożliwi zainicjowanie aktualizacji Miniservera bezpośrednio z aplikacji Loxone.

Dzięki temu utrzymanie aktualności projektów będzie o wiele łatwiejsze niż dotychczas.

Warunkiem korzystania z funkcji jest posiadanie zarówno Miniservera,
jak i aplikacji Loxone w wersji 10.3 lub wyższej, a dany użytkownik musi posiadać uprawnienia „administratora” lub mieć zaznaczoną opcję „aktualizacja Miniservera przez aplikację” w uprawnieniach Loxone Config.

Jeśli ty lub twoi klienci nie chcecie być informowani o nowych aktualizacjach, funkcję tę można wygodnie dezaktywować w grupach użytkowników („Ukryj informacje o stanie systemu”).

Icon 01

Nowe bloki funkcyjne: odtwarzacz audio i grupa odtwarzaczy audio

Prosta, solidna i elastyczna konfiguracja to podstawa każdego projektu, a dzięki nowym blokom odtwarzacz audio i grupa odtwarzaczy auto jest to bardziej aktualne niż kiedykolwiek.

Audioserver posiada cztery zintegrowane wyjścia wzmacniacza,
a Stereo Extension rozszerza go o kolejne dwa. Możesz teraz dowolnie podłączać wyjścia do bloków odtwarzacza audio, które reprezentują strefę, równie łatwo jak wyjścia oświetlenia. Jeśli chcesz na stałe powiązać różne strefy (odtwarzacze audio), aby zawsze odtwarzały to samo źródło muzyki, możesz je zgrupować w stałą grupę odtwarzaczy audio. Ta funkcja idealnie pasuje do większych otwartych przestrzeni (salon + kuchnia + jadalnia, restauracja…). Głośność można w dalszym ciągu regulować indywidualnie w każdym pomieszczeniu.

Icon 02

Nowy blok funkcyjny: obecność

Czujnik obecności jest podstawowym wyposażeniem każdego pomieszczenia i pomaga precyzyjnie wykrywać obecność ludzi w pomieszczeniach w całym domu. Blok funkcyjny przenosi go na nowy poziom. Do bloku funkcyjnego możesz teraz podłączyć inne czujniki, które poprawią wykrywanie obecności: kontakty okienne, przyciski lub na przykład telewizor lub blat kuchenny (za pomocą prostej zewnętrznej logiki).

Wyjścia czujnika obecności są wykorzystywane przez Loxone we wszystkich technologiach (oświetlenie, audio, ogrzewanie),
a synchronizacja ich czasów była dotychczas problemem. Ten blok eliminuje ten problem i znacznie poprawia przejrzystość i integralność programowania.

Ponadto można go doskonale połączyć z rozpoznawaniem obecności za pomocą aplikacji na komputery z systemem Windows i Mac.

Loxone Config Präsenz Baustein
Icon 08

Nauka i wymiana urządzeń Tree za pośrednictwem aplikacji

Z poprzednich wersji Loxone Config znasz możliwość uczenia urządzeń Loxone Air poprzez aplikację. Ta funkcja stała się idealnym pomocnikiem przy pracach wykończeniowych. Teraz wprowadzamy tę funkcję również dla technologii Tree.

Do tej pory przy podłączaniu urządzeń Tree zawsze trzeba było wyjąć komputer, uruchomić Loxone Config, połączyć się z programem, wyszukać urządzenie Tree i zapisać. Bieganie po budynku z komputerem jest nie tylko niewygodne, ale także zajmuje dużo czasu. Teraz możesz się zrelaksować i robić wszystko z poziomu telefonu – wyszukiwać, identyfikować i uczyć / zastępować.

Loxone App Favoriten
Loxone App Favoriten
Icon 04

Obsługa BACnet IP

W zeszłym roku daliśmy światu jasny sygnał: Loxone to nie tylko system automatyki domowej, ale rozwiązanie, które potrafi niezawodnie zautomatyzować nawet największe budynki. W nowej wersji zdecydowaliśmy się na dodanie protokołu BACnet IP, który dba o wymianę danych i sterowanie dużymi budynkami.

Miniserver działa jako serwer BACnet. Komunikacja oparta jest na zasadzie Client-Server. Miniserver udostępnia dane, klient działa jako „Użytkownik”, który uzyskuje dostęp do danych.

Icon 05

Szyfrowana transmisja danych poprzez interkomunikację Tree

Dzięki interkomunikacji Tree możliwe jest połączenie kilku Miniserverów za pośrednictwem interfejsu Tree i tym samym wymiana danych. W wersji 11.1 ulepszyliśmy tę metodę komunikacji
i szyfrowanie.

Przykład: budynek mieszkalny, w którym domyślnie każda jednostka mieszkalna jest wyposażona w Miniserver. Jeden Miniserver jest również odpowiedzialny za cały budynek, gdzie zarządza częściami wspólnymi, zużyciem energii, a także jest podłączony do stacji pogodowej. W każdym mieszkaniu do Miniservera podłączony jest licznik energii elektrycznej, który wysyła dane do centralnego Miniservera poprzez interkomunikację Tree – dane te są teraz szyfrowane i zabezpieczone.

Loxone Tree Intercommunication
Icon 06

Znane błędy i changelog bezpośrednio w Loxone Config

Gdy dowiemy się o błędzie, sprawdzimy go i potwierdzimy. Dowiesz się o tym w nowej wersji Loxone Config i nie będziesz musiał spędzać wielu godzin nad diagnostyką. Będzie to symbolizować nowa flaga, która cię ostrzeże.

Od wersji 11.1 changelog jest również integralną częścią Loxone Config.

Changelog in Loxone Config
Icon ...

…i wiele więcej

Nie jest to oczywiście kompletna lista nowości i ulepszeń. Warto również wspomnieć np.:

  • zaktualizowane zabezpieczenia usługi Loxone DNS,
  • przyspieszona transmisja danych ze stacji pogodowej,
  • uproszczone ustawienia debugowania,
  • zmniejszone obciążenie komunikacji w technologii Tree (redukcja ilości danych)

i wiele innych zmian, które znajdziesz w changelogu.

Pobierz teraz:
Loxone Config
i Loxone App 11.1

Odkryj Loxone Config & App 11.1 i zacznij korzystać z wielu nowych funkcji.

– Zostań partnerem Loxone –

Zostań
partnerem Loxone


Chciałbyś zaoferować swoim klientom unikalną automatyzację z Miniserverem Loxone? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z silnej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.