Loxone tworzy optymalne warunki do pracy w biurze nieruchomości

David Nebor
13. lipca 2022 in Referencje

Biuro agencji nieruchomości Glück Auf w Niemczech o powierzchni 450 m2 jest kontrolowane przez dwa Miniservery Loxone  w konfiguracji Gateway/Client. Miniservery komunikują się przez sieć i zapewniają efektywność energetyczną oraz komfort pracownikom i gościom.

Co zostało wdrożone?

Klimat
Weather Service, Siłownik, Czujnik klimatu pomieszczenia

Grzejniki i kasety grzewcze znajdują się pod sufitem i są zasilane przez trzy pompy ciepła. Ze względu na szczególny charakter budynku programowanie tego zadania było nieco bardziej wymagające, jednak dzięki możliwościom swobodnie konfigurowalnego systemu Loxone Config partner mógł indywidualnie reagować na potrzeby klienta.

W czasie nieobecności pracowników temperatura jest obniżana, a przed przyjściem pierwszej osoby do pracy w pomieszczeniu panuje ponownie przyjemna temperatura.

Czujniki klimatu mierzą wilgotność i zawartość CO2 w pomieszczeniach, a z wartości tych tworzona jest średnia. Przy wilgotności względnej 60% lub wartości CO2 przekraczającej 1000 ppm włącza się wentylacja.

Informacje

Kraj: Niemcy


Lokalizacja: Biuro nieruchomości GLÜCK AUF Immobilien GmbH w Essen-Kettwig


Powierzchnia: 450 m2


Partner Loxone: osys Smart Technologie GmbH

Informacje

Kraj: Niemcy


Lokalizacja: Biuro nieruchomości  “GLÜCK AUF Immobilien GmbH” w Essen-Kettwig


Powierzchnia: 450 m2


Partner Loxone: osys Smart Technologie GmbH

Co zostało wdrożone?

Klimat Weather Service, Siłownik, Czujnik klimatu pomieszczenia Grzejniki i kasety grzewcze znajdują się pod sufitem i są zasilane przez trzy pompy ciepła. Ze względu na szczególny charakter budynku programowanie tego zadania było nieco bardziej wymagające, jednak dzięki możliwościom swobodnie konfigurowalnego systemu Loxone Config partner mógł indywidualnie reagować na potrzeby klienta. W czasie nieobecności pracowników temperatura jest obniżana, a przed przyjściem pierwszej osoby do pracy w pomieszczeniu panuje ponownie przyjemna temperatura. Czujniki klimatu mierzą wilgotność i zawartość CO2 w pomieszczeniach, a z wartości tych tworzona jest średnia. Przy wilgotności względnej 60% lub wartości CO2 przekraczającej 1000 ppm włącza się wentylacja.

Alarm
NFC Code Touch, Czujnik obecności, Caller service

Bezpieczeństwo w budynku biurowym również zapewnia Miniserver. System alarmowy jest automatycznie aktywowany, gdy ostatnia osoba opuszcza biuro. Kiedy rano przychodzi pierwszy pracownik, odblokowuje drzwi tagiem NFC lub kodem, co powoduje dezaktywację alarmu w całym budynku. Jeśli system alarmowy zarejestruje nieuprawnione wejście za pomocą czujników obecności, włączy się alarm akustyczny i optyczny (migające światła, dźwięk alarmu, odsłonięcie rolet i żaluzji) i uruchomiony zostanie łańcuch alarmowy. Służba ochrony jest informowana za pomocą protokołu SIA DC-09. Ponadto do wybranych członków personelu jest kierowane połączenie za pośrednictwem usługi Caller Service zgodnie z wcześniej zdefiniowaną sekwencją.

Pozostałe technologie:

 • Automatyczne sterowanie oświetleniem w zależności od światła dziennego, czasu pracy i obecności osób w pomieszczeniach
 • Automatyczne zacienienie (w tym ochrona przed burzą) w zależności od nasłonecznienia i temperatury wewnątrz budynku
 • Integracja systemu fotowoltaicznego i zarządzania energią (pompy ciepła, wallboxy)
 • …i wiele innych.

Co Partner Loxone mówi o projekcie:

 

Klientowi zależało na prostym systemie z wieloma interfejsami. Ponieważ Loxone wymaga mniej programowania niż KNX, a ponadto ma lepszy stosunek ceny do jakości, zawsze zalecamy naszym klientom kompletne rozwiązania Loxone. Nigdy się nie myliliśmy.

Philipp Ostermann

Dyrektor zarządzający, osys Smart Technologie GmbH

Zobacz zdjęcia z tego projektu:

Widok na nowoczesne biura
Widok na stanowiska pracy w biurze
Sala konferencyjna
Widok na budynek z wykończoną częścią zewnętrzną
Stanowiska pracy w biurze

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.