Lunaris – pierwsze inteligentne osiedle w Częstochowie


5. kwietnia 2022 in Referencje

Lunaris to nowoczesne, a zarazem kameralne osiedle apartamentów, które powstaje w spokojnej i zielonej dzielnicy Częstochowy – Lisiniec. Inwestorowi zależało, aby było to pierwsze osiedle w tym mieście wyposażone w inteligentne funkcje. Zamysł uda się spełnić dzięki Partnerowi Loxone.

Osiedle w blasku księżyca

W ramach inwestycji powstaną cztery zespoły dwukondygnacyjnych budynków, które łącznie pomieszczą 32 trzypokojowe apartamenty. Do mieszkań na parterze będą przynależeć ogródki, z kolei udogodnieniem mieszkańców na piętrze będą przestronne balkony. Każdy apartament będzie miał również przydzielone miejsce parkingowe. Dla najmłodszych powstanie bezpieczny plac zabaw. Deweloper określa tę inwestycję jako „idealną dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo, wygodę, ciszę oraz kontakt z naturą a zarazem bliskość centrum miasta.”

Sama nazwa osiedla – Lunaris – nawiązuje do Księżyca. To właśnie srebrny glob był inspiracją dla architektów pracujących nad częstochowską inwestycja. Budynki zostały zaprojektowane w odcieniach bieli i grafitu, a tarasy i balkony będą podświetlone. Po zmroku efekt będzie niesamowity.

Loxone w standardzie

W każdym apartamencie zostanie zainstalowany system Loxone, który będzie odpowiedzialny za strefowe ogrzewanie podłogowe. Inteligentne ogrzewanie Loxone dokładnie wie, kiedy rozpocząć proces grzania, aby w pożądanym czasie została osiągnięta odpowiednia temperatura pokojowa. W ten sposób bezwładność ogrzewania podłogowego może być optymalnie zrównoważona. Dodatkowo w każdym pomieszczeniu może panować inna temperatura, a pod nieobecność domowników system automatycznie przejdzie w tryb ekonomiczny.

Fakty

Nazwa obiektu:
Osiedle Lunaris


Lokalizacja:
ul. Legnicka, Częstochowa


Powierzchnia mieszkalna / użytkowa:
2347,18 m²


Powierzchnia działki:
6642 m²


Deweloper:
EthosGroup


Partner Loxone:
LukSystem Łukasz Kapusta


Funkcje Loxone:
inteligentne ogrzewanie podłogowe, oświetlenie, zabezpieczenia

Wizualizacja osiedla Lunaris wieczorem

Oprócz odpowiedniej temperatury, Loxone zapewni przyszłym mieszkańcom osiedla Lunaris inteligentne sterowanie oświetleniem i funkcje bezpieczeństwa. Światła będą się automatycznie zapalać przy wejściu do mieszkania oraz przy wyjściu na taras. W oknach i drzwiach wejściowych zostaną zamontowane kontaktrony, które niezawodnie wykrywają nieautoryzowane wejście. Czujniki metanu zapewnią ochronę przez gazem. Każdy apartament będzie miał na wyposażeniu router Wi-Fi, aby nowi mieszkańcy mogli od razu zacząć korzystać z systemu smart home. Dodatkowo będą mieli do dyspozycji aplikację Loxone, która zapewni im wgląd do tego, co się dzieje w domu, z dowolnego miejsca na świecie.

„Nasza firma idzie z duchem czasu”

Kiedy inwestor zgłosił się do Partnera Loxone, był już zdecydowany na inteligentne rozwiązanie. Kluczowe w podjęciu decyzji było rzetelne przekazanie wiedzy na temat systemu przez instalatora w trakcie wizyty w showroomie LukSystem w Częstochowie, a także spotkanie w salonie pokazowym Loxone w Bytomiu. Możliwość zobaczenia Loxone w akcji, doświadczenia życia w inteligentnym domu i osobistego wypróbowania naszych produktów, pozwala naszym klientom zrozumieć, jaki potencjał ma ich przyszła inwestycja. Bezpłatne wizyty są możliwe w tygodniu, wybrane weekendy i online.

„Nasza firma idzie z duchem czasu, dlatego chcemy być pierwszym inteligentnym osiedlem w Częstochowie. Loxone jest firmą od lat działającą na rynku, której zaufało tysiące klientów na świecie. Współpraca z Partnerem Loxone układa się znakomicie.”
Damian Majcherowski

Prezes Zarządu, ETHOS Group Sp. z o.o.

Partner Loxone:
LukSystem

Realizacji systemu automatyki na osiedlu Lunaris podjął się nasz Gold Partner z Częstochowy – LukSystem. Firma powstała w 2013 roku. Tworzą ją doświadczeni inżynierowie z branży automatyki, informatyki, elektryki, zabezpieczeń. LukSystem jest Partnerem Loxone od 2018 roku i z powodzeniem realizuje projekty inteligentnych domów, biur, a także automatyki przemysłowej.

Zespół LukSystem

Wizualizacje osiedla Lunaris

Budowa osiedla Lunaris rozpoczęła się w 2021 roku. Planowany termin oddania I etapu to III kwartał 2022 roku. Poniżej znajdują się wizualizacje budynków oraz mieszkań.

Wizualizacja osiedla Lunaris
Wizualizacja osiedla Lunaris
Wizualizacja osiedla Lunaris
Wizualizacja osiedla Lunaris
Wizualizacja osiedla Lunaris
Wizualizacja osiedla Lunaris
(c) Autor wizualizacji: ETHOS Group Sp. z o.o.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.