Loxone w hotelarstwie: Hotel Sonnhof


9. marca 2021 in Referencje
Hotel Sonnhof oferuje rodzinną atmosferę w środku Alp Salzburskich. Znajdą w nim miejsce osoby szukające odprężenia, choć nie zabraknie miejsca również dla smakoszy. Elektro Sänze to Gold Partner Loxone, który znacząco przyczynił się do stworzenia wyjątkowej atmosfery zapewniającej dobre samopoczucie dzięki inteligentnej automatyzacji budynku. Dla naszego partnera było oczywiste, dlaczego mógł polegać na Loxone: ponieważ to idealne, kompletne rozwiązanie do automatyzacji obiektów hotelowych.
Basen przy hotelu w nocy. Białe leżaki oświetlone białym światłem.

Fakty

Kraj
Austria


Powierzchnia użytkowa:
1000m2


Firma
Verwöhn- und Genießerhotel Sonnhof


Partner Loxone
Elektro Sänze – Mehr als Strom


Komponenty Loxone

Miniserver

 

Relay Extension

 

Czujnik ruchu 24V

 

DALI Extension

 

1-Wire Extension

 

Touch Pure Tree

 

Co zostało wdrożone w Sonnhof?

W branży hotelarskiej pierwsze wrażenie jest kluczowe. Technologia Loxone sprawdza się we wszystkich typach hoteli, ponieważ pozwala na automatyzację wielu funkcji. Umożliwia także tworzenie niepowtarzalnych scenariuszy oświetleniowych, przy okazji zapewniając efektywne wykorzystanie energii. Ten potencjał dostrzegli również właściciele luksusowego hotelu Verwöhnhotel Sonnhof. Gold Partner Loxone, Elektro Sänze był w stanie zaoferować inteligentną automatyzację w nowym budynku.

W Hotelu Sonnhof zautomatyzowane są następujące funkcje:

  • Sterowanie oświetleniem za pomocą czujników ruchu i urządzeń DALI. Światło można również włączać i wyłączać za pomocą jednego kliknięcia. Po dwukrotnym stuknięciu w panel pomieszczenie jest jasno oświetlone dla personelu sprzątającego.
  • Sterowanie ogrzewaniem zapewniające optymalny klimat w pomieszczeniach relaksacyjnych, prysznicach i basenach.
  • Monitorowanie technologii basenowej i wentylacyjnej oraz pomieszczenia dozowania chloru. Raporty o błędach z basenu, wentylacji lub pomieszczenia dozowania chloru są przekazywane do Miniservera. Powoduje to natychmiastowe powiadomienie technika poprzez wysłanie powiadomienia push. Dzięki aplikacji Loxone usterkę można natychmiast zlokalizować i usunąć.
  • Połączenia alarmowe od gości hotelowych z saun są również wysyłane na Miniserver i do saunamistrza za pośrednictwem powiadomień push. Dzięki temu może natychmiast udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach!

Dlaczego hotel Sonnhof wybrał Loxone?

Właścicielom hotelu zależało na tym, aby w wygodny i łatwy sposób pracownicy mogli sterować systemem automatyki za pomocą smartfona. Właściciele nie chcieli również dopuścić do sytuacji, aby goście mieli dostęp do systemu. W tej sytuacji Elektro Sänze polecił Loxone jako rozwiązanie na podstawie swoich pozytywnych doświadczeń. A to dlatego, że Loxone oferuje nie tylko liczne interfejsy, ale także możliwość ich elastycznego rozbudowywania. Tym samym Loxone jest idealnym, kompletnym rozwiązaniem do automatyzacji obiektów hotelowych.

Partner Loxone: Sänze

Od hoteli, przez oddziały banków oraz rezydencje wiejskie, po domki letniskowe – Gold Partner Loxone Sänze realizuje różne, ekscytujące projekty. Profesjonalne usługi obejmują stworzenie projektu, konserwację systemów również po uruchomieniu, a także lokalizację i eliminację źródeł zakłóceń. W wywiadzie partner opowiada nam o najważniejszych wydarzeniach w projekcie:

Dla osób prowadzących hotel niezwykle praktyczne jest to, że mogą zmienić scenerię oświetleniową w strefie wellness za pomocą jednego dotknięcia panelu. Personel sprzątający również docenia praktyczność i prostotę tego rozwiązania – za pomocą dwukrotnego stuknięcia może jasno oświetlić całe, czyszczone pomieszczenie. Po potrójnym stuknięciu wszystko jest wyłączane. Dużą, kolejną zaletą są automatyczne komunikaty o błędach. Na przykład w pomieszczeniu dozowania chloru wentylacja jest monitorowana przez czujnik ciśnienia. W przypadku awarii, technik jest ostrzegany przed wejściem do środka.
Christian Gwehenberger

Prokurent, Elektro Sänze

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach Loxone w hotelarstwie i gastronomii?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe i wszelkie pytania dotyczące Loxone w hotelach oraz restauracjach. Nasi eksperci skontaktują się z tobą niezwłocznie, aby bez dodatkowych zobowiązań omówić z tobą wszystkie interesujące cię tematy.

Hol hotelu z brązowymi łózkami i szarą pościelą. Po lewej stronie są duże lustra. Całość oświetlona białym światłem.
Wnętrze sauny oświetlone białym światłem
Jasny hol z białymi kafelkami i oświetlony białym światłem. Po lewej stronie jest oszklona sauna.
(c) Autor zdjęć: Mario Stockhausen
– Zostań partnerem Loxone –
Mężczyzna w czarnym polo z Loxone pracuje przy laptopie

Zostań partnerem Loxone


Czy chciałbyś zaoferować swoim klientom świetny system automatyzacji dzięki Miniserverowi Loxone? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z długotrwałej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.