Kryzys gazowy: zaoszczędź ponad 30% na gazie!


3. listopada 2022 in Know How

Ceny gazu i ogólnie energii znacznie wzrosły od początku wojny na Ukrainie. Na razie nie zanosi się na poprawę sytuacji. Kraje UE zobowiązały się do zmniejszenia zużycia gazu o 15% od 1 sierpnia br. A jak w prosty i szybki sposób można zmniejszyć własne zużycie gazu nawet o 30%? Dzięki automatyzacji inwestycja zwróci się w ciągu czterech lat.

Radzimy: jak zaoszczędzić 30% na zużyciu gazu?

W sektorze prywatnym do 80% zużycia gazu jest wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń. Dzięki Miniserverowi Loxone i siłownikom masz pełną kontrolę nad największym pożeraczem energii. Bez większego wysiłku i utraty komfortu zmniejszysz zużycie gazu nawet o 30%.

Obniżenie temperatury w pomieszczeniu

Dzięki obniżeniu temperatury w pomieszczeniu o 1°C możesz zaoszczędzić do 6% energii! Inteligentna regulacja ogrzewania z Loxone pozwala indywidualnie zdefiniować temperaturę we wszystkich pokojach. Obniż temperaturę zwłaszcza w miejscach, w których zwykle nie przebywasz – w przedpokoju, w piwnicy, w pomieszczeniu gospodarczym…

Ogrzewanie pomieszczeń według potrzeb

W sypialni jest chłodno przez cały dzień, w łazience ogrzewanie włącza się rano i wieczorem…

Skorzystaj z inteligentnego sterowania strefowego. W twoich pokojach będzie panować komfortowa temperatura dokładnie wtedy, gdy w nich przebywasz.

Czy to się opłaca? Inwestycja zwróci ci się w ciągu czterech lat!

Jeśli nie posiadasz jeszcze instalacji Loxone, zalecamy użycie Miniservera Go do bezprzewodowego sterowania oraz niezbędnej liczby siłowników i czujników klimatu. W ten sposób skutecznie będziemy kontrolować ogrzewanie, a tym samym zużycie gazu. Inwestycja w sprzęt do wyposażenia pięciu najważniejszych pomieszczeń to trochę ponad 6000 zł.

Po jakim czasie zwróci się inwestycja?

Szacunkowa inwestycja w zł

Roczne oszczędności w zł

Lata na zwrot inwestycji

Przyjrzyjmy się średniemu zużyciu gazu w domu jednorodzinnym. Załóżmy, że w gospodarstwie domowym mieszkają 4 osoby, dom ma powierzchnię 160 m², a gaz jest wykorzystywany do ogrzewania i podgrzewania wody. Zgodnie ze średnim rocznym zużyciem podanym na stronach PGNiG i OptimalEnergy.pl, całkowite roczne zużycie takiego gospodarstwa domowego wyniosłoby 24 350 kWh. Jeśli pomnożymy to przez cenę gazu (1 kWh za 0,26 zł według cena-prądu.pl), zobaczymy, że roczne wydatki na gaz mogą przekroczyć 6300 złotych!

Jeśli zmniejszysz roczne zużycie o 25%, możesz zaoszczędzić nawet 1582 zł. Twoja inwestycja zwróci ci się w ciągu kolejnych czterech lat.

Oszczędności w praktyce

Nasze mieszkanie referencyjne v na Śląsku jest wyposażone w Loxone. Niewidoczne na pierwszy rzut oka i pracujące automatycznie w tle ulepszenia mogą zrobić wielką różnicę. System automatyki został zainstalowany podczas kompleksowego remontu mieszkania o powierzchni około 80 m² znajdującego się w starej kamienicy. Mieszkanie nie tylko stało się wygodniejsze, ale też mniej kosztowne w utrzymaniu. Miesięczne zużycie gazu zmniejszyło się nawet o 40%, co oznacza naprawdę spore oszczędności, patrząc na obecne ceny na rynku energii cieplnej. Przed renowacją zużycie wynosiło 2200 m³/rok, obecnie jest to tylko 1300 m³ rocznie. Jest to oszczędność w wysokości 2358 zł w skali roku. Dzięki naszym rozwiązaniom udało się uzyskać efekt, którego oczekiwali mieszkańcy, a nawet więcej. Właściciele cieszą się więc z oszczędności.

Powody, dla których warto zainwestować w system strefowego sterowania ogrzewaniem Loxone:

 • +30% oszczędności energii
 • większy komfort dzięki inteligentnej regulacji temperatury
 • zwrot kosztów już po 4 latach
 • zdalne monitorowanie i sterowanie ogrzewaniem
 • powiadomienia dotyczące niestandardowych zachowań
 • możliwość integracji z systemem zacieniania
Wskazówka: Dowiedz się o możliwościach dofinansowania na energię i uzyskaj jeszcze szybszy zwrot::

Przygotuj się na zimę!

Sezon grzewczy już tuż tuż. Skontaktuj się z Partnerem Loxone i przygotuj się na chłodniejsze miesiące!

Kryzys energetyczny

Ciekawostki i liczby, przydatne wskazówki i wiele innych. W naszym nowym centrum energii znajdziesz wiele informacji o kryzysie energetycznym i o tym, jak zaoszczędzić, automatyzując swój dom lub inny budynek.

Przygotuj się na zimę!

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.