Jak Loxone pomaga w codziennym życiu małego Miki

Rafał Klima
13. września 2021 in Referencje

Mika jeździ na wózku inwalidzkim. Jego życie na co dzień jest trudniejsze od wielu z nas. Jego ojciec jest Gold Partnerem Loxone, który użył naszej technologii, aby zapewnić większą niezależność swojemu dziecku. Jego inteligentny dom odwiedziła niemiecka telewizja.

Dzięki wielu praktycznym funkcjom technologii Loxone, inteligentny dom intuicyjnie wspiera Mikę w jego codziennym życiu. Fakt, że chłopiec nie musi podjeżdżać na wózku do włącznika światła, tylko zapala się automatycznie, gdy po zmierzchu wjeżdża do pokoju, to tylko jeden z wielu przykładów na to, jak automatyka w naturalny sposób wspiera osoby niepełnosprawne. Tata Michael, jako właściciel „SmartHome Profi”, rozszerzył swój dom rodzinny o dodatkowe przydatne funkcje w mieszkalnictwie wspomaganym (AAL).

Sterowanie windą z funkcją alarmu

Nawet kilka kroków jest dla Miki przeszkodą nie do pokonania. Aby zapewnić mu jak największą swobodę poruszania się po domu, zainstalowano windę.

Jeśli w windzie wystąpią problemy, Mika naciska przycisk alarmowy i automatycznie nawiązywane jest połączenie telefoniczne. Wybierany numer to jednak nie telefon ratunkowy jak w przypadku budynków publicznych. Połączenie wykonywane jest do rodziców Miki.

W tym celu przycisk alarmowy windy został podłączony do wejścia cyfrowego. W połączeniu z modułem „łańcuch alarmowy” zaimplementowano łańcuch powiadomień, który informuje krewnych Miki o zdarzeniu telefonicznie w określonej kolejności.

 

Uwaga

Ze względu na swoje doświadczenie i umiejętności pan Kipfstuhl jest specjalistą w dziedzinie instalacji wind. Zdecydowanie odradzamy niedoświadczonym użytkownikom samodzielne ingerowanie w panelu sterowania.

Inteligentny wieszak na klucze

Co łączy wieszak na klucze i kosiarkę?

Inteligentny dom państwa Kipfstuhlów został wyposażony w wyjątkowy wieszak na klucze. Dzięki magnetycznemu przyciskowi iButton dom wie, kto wrócił z pracy lub szkoły. Gdy wracają rodzice automatycznie uruchamia się ekspres do kawy i włącza ulubiona muzyka, a gdy do domu wróci Mika i jego siostra, to autonomiczna kosiarka wraca do stacji ładującej. Wszystko po to, by dzieci mogły bawić się w ogrodzie.

Funkcja ta została zrealizowana poprzez zastosowanie wirtualnego wyjścia, które kontroluje sterowanie kosiarką i daje jej sygnał powrotu do bazy.

P.S.: Bezpieczeństwo Miki to nie jedyna rzecz, o której pomyślano. Aby mieć pewność, że kosiarka nie skrzywdzi w nocy jeży, wraca do bazy po zapadnięciu zmroku. Stacja ładująca jest wtedy odłączana od zasilania przez Smart Socket Air.

Idealnie dostosowana aplikacja dzięki tworzeniu profili

Do obsługi urządzeń Mika używa tabletu, na którym zainstalowano aplikację Loxone. Dzięki prostemu zarządzaniu użytkownikami i uprawnieniami, Mika ma utworzony własny profil użytkownika. W ten sposób chłopiec z łatwością steruje oświetleniem, systemem zacieniania, muzyką i innymi elementami w swoim pokoju za pomocą zaledwie kilku dotknięć palcem. Przydatne funkcje takie jak tryb nocny, również ułatwiają codzienne życie.

Tablet  z aplikacją Loxone w domu

Der SmartHome Profi – Gold Partner Loxone z certyfikowanym showroomem

Firma „Der SmartHome Profi” koncentruje się całkowicie na realizacji projektów z użyciem technologii Loxone. Niezależnie od tego, czy to inteligentny dom czy budynek komercyjny. Logiczne więc, że sam mieszka inteligentnym domu opartym na Loxone.

W swoim domu pod Norymbergą korzysta z całej gamy produktów Loxone. Dom służy również jako Showhome Loxone dla zainteresowanych klientów.

Inteligentny dom państwa Kipfstuhls był nawet zaprezentowany w niemieckiej telewizji.

 

 

W naszym certyfikowanym Showhome Loxone masz możliwość poznania wszystkich funkcji na żywo i wypróbowania ich na własnej skórze. Wizyta w naszym domu pokazowym nie jest  jak wizyta w muzeum. Można, a wręcz trzeba wszystkiego dotknąć, wypróbować, sprawdzić i pytać w razie wątpliwości.
Michael Kipfstuhl

Dyrektor Zarządzający, Der SmartHome Profi

Chcesz dowiedzieć się więcej o Loxone?

Czy chcesz oferować swoim klientom świetny system automatyzacji, dzięki Miniserverowi Loxone? Skontaktuj się
z nami i nawiąż trwałą współpracę z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.

Miniserver Loxone to doskonałe narzędzie do prostego sterowania i automatyzacji wszelkiego rodzaju budynków. Z tego powodu świetnie się sprawdzi niezależnie od tego, czy jest to inteligentny dom czy specjalny projekt.