Pierwszy inteligentny kompleks mieszkalny w Czeskich Budziejowicach powstał dzięki Loxone


15. grudnia 2022 in Referencje

Budowa Rezydencji Oskarka została oficjalnie ukończona! Nowi mieszkańcy wprowadzą się do prawdziwie inteligentnego domu. Automatyka Loxone dba o poszczególne mieszkania, jak i cały budynek.

To pierwszy w historii inteligentny apartamentowiec w Czeskich Budziejowicach, gdzie ma siedzibę również czeski oddział Loxone. Jakie korzyści przyniesie mieszkańcom inteligentny dom?

Mogą oni skonfigurować swoje mieszkanie za pomocą aplikacji Loxone. Pozwoli to też na regulację np. ogrzewania podłogowego, które przed wyjazdem na wakacje przełączy się w tryb energooszczędny. Na telefonie komórkowym lokatorzy znajdą również aktualne zużycie ciepła oraz ciepłej i zimnej wody.

Mieszkańcy znajdą aplikację również na tablecie montowanym na ścianie, który jest w standardzie każdego mieszkania. Jego ekran stanie się interaktywnym centrum sterowania dla całego gospodarstwa domowego. Spełnia również funkcję domofonu audio-wideo, ułatwiając komunikację z gośćmi” – wyjaśnia kierownik czeskiego oddziału Loxone Pavel Lískovec.

Jednak mieszkaniec niekoniecznie musi być w domu, aby porozmawiać z odwiedzającym. Może się z nim skontaktować z każdego miejsca, niezależnie od tego, czy robi zakupy w pobliskim sklepie, czy wyjechał na wakacje na Bali.

Widok na wewnętrzną część kompleksu
Mieszkania w Rezydencji Oskarka

Klucz, którego nie da się skopiować

Każdy lokator otrzymuje elektroniczny klucz do swojego domu. Brelok NFC otwiera nie tylko dany lokal, ale daje również dostęp do części wspólnych budynku. Jego ewentualna strata nie będzie zbyt stresująca – wystarczy usunąć określony klucz w aplikacji, aby natychmiast zablokować dostęp komukolwiek innemu. Z brelokiem NFC nie ma ryzyka duplikacji, jak w przypadku tradycyjnego klucza.

Jednocześnie dzięki holistycznej wizji automatyki Loxone właściciele mieszkań zyskują możliwość dalszej rozbudowy swojego inteligentnego domu o np.:

Widzimy wartość dodaną życia z Loxone w kilku aspektach. Po pierwsze – w niezrównanej wygodzie dla przyszłych mieszkańców. Przebywanie w domu będzie dla nich jeszcze przyjemniejsze i będzie wymagało mniej aktywności z ich strony. Kolejną kwestią są oszczędności. Dzięki różnym ustawieniom i możliwościom zdalnego sterowania można zaoszczędzić na energii. Na przykład dzięki opomiarowaniu można ocenić, jak dana nieruchomość radzi sobie pod względem zużycia, a co za tym idzie – jak można obniżyć rachunki za ciepło. Praca administratora budynku również będzie łatwiejsza dzięki kompleksowemu podglądowi na funkcjonowanie obiektu.

Jan Zeman

przedstawiciel inwestora

Widok ulicy na kompleks mieszkalny

Informacje

Lokalizacja:
Czeskie Budziejowice, CzechyZakończenie inwestycji:
sierpień 2022 r.Zieleń:
aż 400 m2 roślinności na dachach i elewacjachMieszkania:
od 1 pokoju z kuchnią do 4 pokoi z kuchnią (8 kondygnacji)Generalny wykonawca budowy:
Hinton, a.s.Strona projektu:
www.rezidenceoskarka.cz

Tip
Nasza wskazówka:

Chcesz zobaczyć, jak wygląda podgląd na mieszkanie, który otrzymują mieszkańcy Rezydencji Oskarka? Wypróbuj darmową aplikację Loxone! Pobierz ją z Apple App Store lub Google Play. Po zainstalowaniu wystarczy wybrać Dodaj nowy Miniserver i wybrać Połącz z Miniserverem Demo. W aplikacji zobaczysz następnie interaktywne demo wszystkich dostępnych funkcji, które mogą być kontrolowane za pomocą Loxone. Aby dowiedzieć się więcej o technologii Loxone, odwiedź naszą stronę poświęconą inteligentnym domom.

Co jeszcze zapewnia inteligentne rozwiązanie Loxone?

Loxone kontroluje system pomiarowo-regulacyjny rezydencji Oskarka. Steruje również drzwiami wejściowymi, bramami garażowymi oraz szlabanami, a także sygnalizacją świetlną w garażach. „Są też kamery, kable grzewcze, które dbają o to, aby rury nie zamarzały, monitorowanie klap przeciwpożarowych, dołów przeciwpowodziowych, a nawet kontrola ładowania samochodów elektrycznych” – dodaje Pavel Lískovec.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.