Home Connect & Loxone: inteligentne sterowanie urządzeniami domowymi

Emanuela Weiss
18. października 2021 in Technologie

Inteligentne urządzenia domowe z technologią Home Connect firm Bosch, Siemens i Gaggenau mogą być teraz sterowane za pomocą Loxone. Zapewnia to jeszcze lepsze wykorzystanie energii, a także większy komfort i bezpieczeństwo.

Dzięki nowej integracji z Home Connect można łatwo i szybko integrować i automatyzować wybrane urządzenia gospodarstwa domowego oraz zarządzać zużyciem energii w nowoczesny sposób. Poniżej przedstawiamy trzy praktyczne przykłady wykorzystania Loxone w kombinacji z urządzeniami Home Connect.

Trzy przykłady wykorzystania Home Connect w inteligentnym domu

Zmywarka Siemens

Zarządzanie energią: opóźniony start

Uruchom pralkę lub zmywarkę dokładnie w momencie, gdy system PV wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej lub gdy obowiązuje taryfa nocna. Loxone zadba o to automatycznie.

Kuchenka Siemens
Bezpieczeństwo: wychodź z domu z poczuciem,
że wszystko jest w porządku

Kliknij trzykrotnie na przycisk Loxone Touch obok drzwi wejściowych, aby uruchomić funkcję opuszczenia domu. Aktywuje się alarm, zgasną wszystkie światła, zamknie się garaż, a także wyłączy się kuchenka z technologią Home Connect. Teraz możesz spokojnie wyjść z domu.

Robot odkurzający Siemens
Maksymalna wygoda: odkurzanie pod twoją nieobecność

Funkcja opuszczenia domu nie tylko dezaktywuje kuchenkę, ale jest również sygnałem dla robota sprzątającego z Home Connect, aby rozpoczął odkurzanie i zadbał o porządek przed twoim powrotem do domu.

W jaki sposób zintegrować Home Connect z Loxone?

Od wersji 12.1 Loxone Config jest wyposażony w interfejs Home Connect, za pomocą którego można szybko i łatwo zintegrować urządzenia domowe z systemem. W pierwszej kolejności, produkty muszą być zarejestrowane za pomocą aplikacji Home Connect. Następnie, w sieciowych urządzeniach peryferyjnych w Loxone Config, wystarczy dodać urządzenie Home Connect poprzez „Dodaj urządzenie sieciowe”. Po zapisaniu w Miniserverze, należy uwierzytelnić się na swoim koncie Home Connect. Zostanie wyświetlony komunikat o stanie systemu z prośbą o zezwolenie Miniserverowi na dostęp do urządzeń Home Connect. Urządzenie można teraz wyszukać i dodać do programu. Bardziej szczegółowe instrukcje można znaleźć tutaj.
Uwaga: wymagane jest posiadanie konta Home Connect. Miniserver pierwszej generacji nie obsługuje tej funkcji.

Logo BSH

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią Grupy Bosch. Z obrotem w wysokości około 13,9 mld euro w 2020 roku i 60 000 pracownikami jest światowym liderem w branży AGD. Obok jedenastu znanych marek sprzętu AGD, takich jak Bosch, Siemens i Gaggenau, w portfolio marek grupy znajduje się również marka Home Connect.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Loxone?

Ikona elektryk

Masz firmę instalacyjną?

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Loxone lub masz projekt, który chciałbyś z nami zrealizować? Zapisz się na niezobowiązujące webinarium wprowadzające lub od razu dołącz do programu partnerskiego Loxone.

Ikona łopata

Budujesz lub remontujesz?

Dla osób rozważających inteligentną instalację elektryczną w swoim domu lub mieszkaniu organizujemy bezpłatne prezentacje systemu Loxone. Oferujemy również bezpłatne konsultacje i kalkulacje projektu.