Garden Lofts: rezydencja w industrialnym stylu prezentuje inteligentne mieszkania

Samanta Weiss
13. lipca 2022 in Referencje

Ponadczasowy styl życia, prostota i surowość projektu, a także prywatność ogrodu na tarasie. Wszystko to i wiele więcej łączy projekt Garden Lofts, który powstaje w czeskiej Pradze. Rezydencja zapewni mieszkańcom także elementy inteligentnego domu. Inwestor postawił na inteligentną automatykę z Loxone, która podkreśli komfort mieszkań, nadając im charakterystyczny styl.

Prostota designu i relaks w ogrodzie

Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do Garden Lofts w przyszłym roku. W budynku znajdą się łącznie 22 mieszkania o różnych układach, z ogródkami od frontu, tarasami i balkonami, a także 2 lofty z tarasami na dachu z widokiem na Pragę. Rezydencja będzie charakteryzować się czystym, prostym designem oraz kreatywnymi, oryginalnymi wnętrzami. Szklana fasada i surowe materiały nadadzą jej industrialny charakter.

Zarówno mieszkania, jak i prywatny wielofunkcyjny ogród pełen zieleni, zapewnią wyjątkowe warunki do życia. Koncepcja tarasu dzieli go na wiele poziomów za pomocą kamiennych bloków. W ogrodzie znajdzie się strefa relaksu i sportu, udogodnienia dla dzieci oraz tarasy i pergole, które zapewnią mieszkańcom przestrzeń do spędzania czasu i spotykania się. Zrelaksować się będzie można przy basenie w ogrodzie.

Informacje

Lokalizacja:
ulica Pechlátova, Praga


Dostępne mieszkania:
od 1 pokoju z kuchnią do 5 pokoi z kuchnią


Partner Loxone:
Insight Energy


Projekt elektryki:
Insight Projects


Deweloper:
Pechlátova 50 DEVELOPMENT

Loxone jako standard

Wszystko wskazuje na to, że projekt spełni swoje motto: „Jeśli chcesz żyć, a nie tylko mieszkać”. Jest jednak jeszcze jedna niezaprzeczalna zaleta. Mieszkania będą spełniały standardy inteligentnego domu. Zadba o to system Loxone. Podobnie jak Garden Lofts, Loxone chce tworzyć jak najlepsze warunki do życia. Osiąga to poprzez odciążenie mieszkańców od rutynowych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, które opóźniają i zmniejszają komfort. Insight Energy – Platinum Partner Loxone – zajmie się instalacją systemu. W każdym mieszkaniu znajdzie się inteligentna jednostka sterująca automatyką, czyli Miniserver Loxone.

Interiér bytu

Inteligentne oświetlenie i idealny klimat

Przykładem funkcjonalności może być oświetlenie zintegrowane z systemem. Wszystkie światła w mieszkaniu zgasną po aktywowaniu przez lokatora funkcji opuszczenia domu, dzięki czemu światła nigdy nie pozostaną niepotrzebnie włączone. Inteligentne oświetlenie wiąże się również z takimi funkcjami, jak symulacja obecności poprzez losowe i chwilowe włączanie świateł (np. podczas urlopu). Przyciski Touch Pure zostaną umieszczone w mieszkaniach w celu ułatwienia obsługi systemu.

Są one wielofunkcyjne i nie służą wyłącznie do sterowania oświetleniem. Potrafią one mierzyć temperaturę i wilgotność, sterować ogrzewaniem w zależności od zmierzonych wartości. Zintegrowana jest również wentylacja, a ponieważ w każdym pomieszczeniu będą się znajdować przyciski Touch, mieszkania będą miały strefową regulację temperatury. VW każdym pomieszczeniu zawsze będzie panowała idealna temperatura ustawiona przez użytkownika. Ponadto, aplikacja mobilna umożliwi monitorowanie statystyk ogrzewania i w ten sposób będzie można zmaksymalizować oszczędzanie energii. Kontakty w oknach również pozwolą uniknąć marnowania energii – gdy tylko okno zostanie otwarte, po chwili ogrzewanie zostanie wyłączone, aby nie działało niepotrzebnie. Ponadto, inteligentny system grzewczy oferuje możliwość ustawienia różnych programów tygodniowych i trybów pracy. Dzięki logice predykcyjnej, każdego dnia pomieszczenia ogrzewają się o dokładnie zaprogramowanej godzinie. Oznacza to, że ogrzewanie nie pracuje pod nieobecność mieszkańców, a aktywuje się na tyle wcześniej przed powrotem domowników, żeby po powrocie z pracy w domu nie było im zimno.

 

Kompleksowy system bezpieczeństwa

Ponadto z inteligentnym domem zintegrowany jest dzwonek do drzwi i funkcja bezpieczeństwa. W sytuacjach awaryjnych naciśnięcie przycisku alarmowego spowoduje uruchomienie alarmu. Co więcej, mieszkania są również wyposażone w czujniki przeciwpożarowe. W przypadku wykrycia niebezpiecznej sytuacji, wszyscy są natychmiast powiadamiani za pomocą powiadomienia na telefon komórkowy, niezależnie od tego, czy lokator znajduje się w sąsiednim pokoju, czy w biurze na drugim końcu Pragi.

Krótko mówiąc, właściciele otrzymają wiele funkcji w standardzie budynku. A jeśli to nie wystarczy, system Loxone można łatwo rozbudować. W ten sposób mieszkania będą gotowe do inteligentnego sterowania zacienianiem, możliwe jest też rozszerzenie ich o sterowanie technologiami na podstawie obecności (dzięki czujnikom), system multiroom audio i inne.

Wykonanie:

Wykonawca:
SWIETELSKI stavební


Architekt:
Ing. arch. Jan Kasl


Projektant:
Pizinger Morix


Główny projektant:
ARCHDYNAMIC


Strona projektu:
www.gardenlofts.cz

Zewnętrzna część z czystym, inudstrialnym designem
Salon z biblioteką
Obývák
Jadalnia
Sypialnia
Sypialnia
Salon
Taras
Taras
Basen na tarasie
(c) Autor wizualizacji: GARDEN LOFTS

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.