Malkia Park: druga szansa na życie dla dzikich zwierząt


13. lipca 2022 in Referencje
Stowarzyszenie Obywatelskie Malkia Park zapewnia dom dla wielkich kotów i innych gatunków zwierząt, które z różnych powodów utraciły opiekę pierwotnego właściciela. Zwierzęta te pochodzą z cyrków, od osób prywatnych i z ogrodów zoologicznych. W tym projekcie Loxone dba o temperaturę w wolierach dla zwierząt, oświetlenie, rekuperację i wiele innych funkcji, które pomagają poprawić warunki bytowe tych egzotycznych zwierząt.

Informacje

Lokalizacja: Orechová Potôň, Słowacja


Realizacja: od 2018


Partner Loxone: ELIS plus, s. r. o.


Komponenty Loxone: 

Miniserver 12 x

Relay Extension 6 x

1-Wire Extension 12 x

Malkia Park od wielu lat współpracuje z Partnerem Loxone, firmą ELIS plus, która zaopatruje park w nasze inteligentne rozwiązania i zapewnia funkcjonalność infrastruktury sieciowej systemów bezpieczeństwa i dostępu. Z czasem pojawiła się potrzeba inteligentnego sterowania ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją, oświetleniem itp.

Na podstawie rekomendacji Partnera Loxone zdecydowaliśmy się również na zastosowanie Loxone w naszym parku. Okazuje się, że nasza decyzja była słuszna, ponieważ rozsądnie konfigurując systemy, udaje nam się stworzyć optymalne warunki do życia naszych podopiecznych, a jednocześnie w istotny sposób przyczyniamy się do ratowania środowiska.

Właściciele Malkia Park

Informacje

Lokalizacja: Orechová Potôň, Słowacja


Realizacja: od 2018


Partner Loxone: ELIS plus, s. r. o.


Komponenty Loxone: 

Miniserver 12 x

Relay Extension 6 x

1-Wire Extension 12 x

Co zostało wdrożone?

Dla właścicieli Malkia Park bardzo ważne było zapewnienie zwierzętom wysokiej jakości warunków życia, dlatego wymagali oni elastycznego systemu, który mógłby kontrolować i automatyzować wszystkie ważne funkcje. ​

W ramach projektu ogrzewanie wolier zostało zautomatyzowane, ponieważ każde zwierzę potrzebuje innych warunków do życia, a Loxone potrafi im zapewni te najbardziej optymalne. Ponadto, oświetlenie w parku jest kontrolowane centralnie. Dzięki rekuperacji zapewniony jest regularny dopływ świeżego powietrza oraz naturalna wentylacja z monitoringiem poziomu CO2.

Loxone pomaga również w pomiarze i regulacji energii. Gdy tylko odczyty przekroczą określony próg zużycia energii, system wyłącza wszystko, co nie jest niezbędne, dzięki czemu najważniejsze urządzenia mogą dalej działać. Inteligentnie sterowane jest także nawadnianie stawów i oświetlenie w publicznych strefach zoo.

Główna różnica polega na tym, że zarządzamy nie tylko miejscami dla ludzi, ale także dla rzadkich zwierząt. Każde zwierzę ma inne optymalne warunki życia, które ustalamy i utrzymujemy za pomocą Loxone. Ponadto jest to projekt na dużą skalę, realizowany na rozległym terenie, w ramach którego zarządzamy kilkoma budynkami i obiektami. Park stale się rozrasta, a my musimy być przygotowani na dalszą rozbudowę systemu. Modułowość Loxone pozwala nam to doskonale osiągnąć. Dzięki temu systemowi nie tylko kontrolujemy park i zarządzamy nim, ale także oszczędzamy energię.
Matúš Štrba

Dyrektor handlowy

Zvieratá z Malkia Parku

O Partnerze Loxone

Gold Partner Loxone, firma ELIS Plus, realizuje na Słowacji szeroki przekrój projektów – od najmniejszych domów jednorodzinnych po duże projekty, takie jak Malkia Park.

Stale wdrażamy inteligentne systemy w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, ale mamy też kilka większych projektów w trakcie realizacji. Możemy również obsłużyć obiekty handlowe, produkcyjne lub hotele. Obecnie pracujemy nad realizacją systemu sterowania kawiarni i salonu fryzjerskiego w jednym budynku. Przygotowujemy również automatyzację sklepu, a także serwisu i salonu do sprzedaży motocykli.

Matúš Štrba

Dyrektor handlowy

Dlaczego Loxone?

Kiedy początkowo wybieraliśmy partnera w zakresie inteligentnej automatyki, już wtedy widzieliśmy przyszłość w Loxone, ponieważ postrzegaliśmy Loxone jako partnera, który jest obecny w różnych zakątkach świata i będzie dla nas przyszłościowym rozwiązaniem. Wybór ten okazał się dla nas korzystny, a dzięki dobrym szkoleniom i wsparciu technicznemu stale idziemy do przodu. Jest to profesjonalny system, który z punktu widzenia użytkownika jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Nasi technicy mają już spore doświadczenie, a proste programowanie systemu sprawia, że nawet najtrudniejszy projekt staje się dla nich łatwy do zrealizowania. Dużym plusem jest to, że system Loxone jest otwarty na komunikację z urządzeniami innych systemów, co pozwala nam na połączenie kilku rozwiązań i marek w jeden wydajny system.

Matúš Štrba

Dyrektor handlowy

Nagranie wideo, na którym dzieci cieszą się chwilami spędzonymi w pobliżu dzikich zwierząt:

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.