Automatyzacja praktyki ginekologiczno-onkologicznej


22. sierpnia 2022 in Referencje

Gabinet ginekologiczny Das Brustzentrum w Berlinie szeroko działa w dziedzinie onkologii, specjalizując się w raku piersi – najczęstszym nowotworze u kobiet. Jesteśmy dumni, że Miniserver Loxone może przyczynić się również do poprawy zdrowia kobiet – w tym obiekcie najnowocześniejsza medycyna spotyka się z najnowocześniejszą automatyką budynkową!

Inteligentna praktyka ginekologiczna

Ośrodek podzielony jest na dwie części: z jednej strony znajduje się poradnia ginekologiczna, z drugiej – terapia onkologiczna. Głównym celem automatyzacji było osiągnięcie łatwego sterowania kliniką za pośrednictwem aplikacji. W takim miejscu niezwykle ważne jest bowiem to, aby pacjenci czuli się komfortowo, dlatego skupiono się szczególnie na wystroju wnętrza i oświetleniu, które razem tworzą przyjemną atmosferę.

Oświetlenie

Do oświetlenia centrum wykorzystano taśmy LED RGBW, które pozwoliły uzyskać miękkie światło na sufitach. W zależności od atmosfery, jaka ma być stworzona w każdym pomieszczeniu, pozwalają one na łączenie różnych barw i intensywności oświetlenia. Dodatkowo, można zapisać kilka scen i aktywować je w zależności od potrzeb.

Wszystko to działa automatycznie, ale może być również sterowane ręcznie za pomocą przycisków Touch lub urządzeń z dostępem do internetu, takich jak telefon komórkowy lub komputer.

Wnętrze kliniki
Informacje

Realizacja
styczeń 2020 r.


Powierzchnia
600m²


Lokalizacja
Berlin, Niemcy


Partner Loxone
Optolnspect Netzwerkservice GmbH


Klient
Klinika ginekologiczno-onkologiczna Das Brustzentrum


Komponenty Loxone
Zarządzanie energią:
Klimatyzacja
Zacienianie
Oświetlenie

System alarmowy:
Alarm

Kontrola dostępu:
NFC Code Touch

Sterowanie:
Przycisk Touch
Aplikacja Loxone

Wnętrze kliniki
Zacienianie i kontrola klimatu

Optymalne środowisko wymaga odpowiedniej temperatury i wentylacji. Rolety zamontowane w klinice posiadają silnik, który został zintegrowany z Loxone, dzięki czemu mogą być automatycznie dostosowywane w zależności od nasłonecznienia, temperatury i położenia słońca, co pomaga oszczędzać energię.

Funkcja ta jest połączona z inteligentnymi systemami kontroli klimatu, ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Do drzwi i okien zostały dodane kontakty, dzięki czemu można monitorować ich stan (otwarte lub zamknięte). W ten sposób wykrywane są nieszczelności, a system klimatyczny jest odpowiednio regulowany w celu zmniejszenia zużycia energii.

Ponadto, jeśli pomieszczenie wymaga chłodzenia, a temperatury zewnętrzne są wystarczająco niskie, zamiast aktywować klimatyzację, wpompowywane jest powietrze zewnętrzne do środka, utrzymując idealną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach.

Funkcja specjalna:
wezwanie alarmowe

Bezpieczeństwo pacjentów jest najważniejsze, dlatego też wprowadzono system powiadamiania ratunkowego. Po aktywacji uruchamia się łańcuch alarmów: w biurze administracyjnym, w rejestracji lub w sali zabiegowej rozlega się komunikat głosowy. Jeśli w pierwszym obszarze nikt nie zareaguje, informowany jest drugi obszar itd.

Alarm można wyłączyć tylko z jednego urządzenia, co było konieczne do uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa medycznego. W przypadku awarii zasilania funkcja ta działa nadal.

Alarm
nfc code touch
Kontrola dostępu

Klawiatura NFC Code Touch ułatwia pracownikom dostęp do ich obszarów roboczych. Dostęp do różnych obszarów może być ograniczony, w zależności od zadań poszczególnych pracowników, przy użyciu różnych kodów. Pozwala to na elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb ośrodka.

Alarm bezpieczeństwa

Aby zapewnić pacjentom i pracownikom należyte bezpieczeństwo, konieczna była instalacja systemu zabezpieczającego przed nieautoryzowanym dostępem. W tym celu zainstalowano alarm, dzięki któremu budynek wysyła sygnały dźwiękowe i świetlne w przypadku ewentualnego wtargnięcia. Oślepiające światło i ogłuszający dźwięk odstraszają włamywacza. 

Alarm posiada obudowę IP44, która jest zabezpieczona przed wodą i ewentualnymi zabrudzeniami, takimi jak kurz czy błoto, dzięki czemu posiada idealne zabezpieczenie do umieszczenia na ścianie zewnętrznej.

 

Alarm

Loxone pozwala mieć wszystko w jednej aplikacji i ma tę wielką zaletę, że można go łatwo i elastycznie rozbudowywać w celu realizacji przyszłych projektów, takich jak sterowanie systemem szlabanów lub oświetleniem parkingu.

Detlef Luckner

Dyrektor generalny, OptoInspect Netzwerkservice GmbH

Poczekalnia
Recepcja
Gabinet

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.