Automatyczne sterowanie ogrzewaniem. 5 powodów, dla których warto!

Daniel Gahleitner
20. listopada 2023 in Know How

Szybkie i nagłe zmiany pogody są typowym zjawiskiem o tej porze roku. Jednego dnia możemy poczuć wiosnę, jesień i zimę. Temperatura na zewnątrz rośnie i spada, co sprawia, że utrzymanie komfortowych warunków w domu w ciągu dnia wydaje się być momentami nadludzkim zadaniem. Jednak z automatycznym sterowaniem ogrzewania wszystko jest znacznie łatwiejsze oraz oszczędniejsze. Oto pięć powodów, dla których warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

01 – Indywidualna regulacja temperatury
w każdym pomieszczeniu

Każde pomieszczenie ma inne przeznaczenie i jest wykorzystywane o innych porach dnia. Utrzymywanie jednakowej temperatury we wszystkich pomieszczeniach przez cały dzień nie ma sensu. W nocy lepiej się śpi w ok. 18°C, za to w salonie dobrze jest mieć przytulnych 21,5°C. Rano i wieczorem lubimy mieć w łazience ciepło – ok. 23°C, ale w ciągu dnia ogrzewanie nie jest tam potrzebne. W tym artykule szczegółowo tłumaczymy ustawienia temperatury i jak one wpływają na nasze zdrowie i styl życie. Indywidualna regulacja temperatury w pomieszczeniach z Loxone zapewnia odpowiedni klimat o każdej porze dnia. Miniserver nie tylko wie, czy, ale także kiedy musi włączyć ogrzewanie, aby we właściwej chwili osiągnąć żądaną temperaturę.

02 – Zdalne sterowanie

Zbliża się sezon zimowych zabaw. Nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do przytulnego, ciepłego domu po całym dniu szaleństw w śniegu. Jeszcze będąc na stoku możesz otworzyć aplikację Loxone i podnieść temperaturę w wybranych pokojach. Jesteś szczęśliwym posiadaczem domowej sauny? Nagrzej ją z wyprzedzeniem, a po przyjściu do domu bedzie już gotowa! Z drugiej strony – jeśli wiesz, że nie będzie cię dłużej w domu możesz zmienić ustawienia ogrzewania w aplikacji i obniżyć rachunki, to takie proste!

03 – Współpraca technologii

Inteligentny system ogrzewania umożliwia łatwą kontrolę kilku źródeł ciepła. Połączenie ogrzewania podłogowego, tradycyjnych grzejników i, na przykład, rekuperacji nie stanowi dla Loxone problemu. Dzięki temu możesz stworzyć jeden system, którego części będą ze sobą doskonale współpracować. Dzięki szczegółowemu odczytowi danych, np. przez przycisk Touch, możesz mieć pewność, że reakcja na zmieniające się warunki będzie najlepsza pod względem komfortu i energooszczędności. 

04 – Integracja systemu zacienienia

Inteligentne sterowanie systemem zacieniania idzie w parze z kontrolą ogrzewania. W pogodne zimowe dni do ogrzewania można wykorzystać naturalną energię słoneczną. Z drugiej strony, w chłodne dni, opuszczone żaluzje czy rolety tworzą dodatkową warstwę izolacyjną i zmniejszają straty ciepła. Jest to najprostsza i najtańsza droga do lepszej efektywności energetycznej i oczywiście niższych rachunków.

05 – Redukcja kosztów

Po co niepotrzebnie wydawać więcej pieniędzy, kiedy nie jest to koniecznie? Powyższe zalety inteligentnego sterowania ogrzewaniem mogą znacznie obniżyć rachunki za energię. W połączeniu z szeroką gamą komponentów Loxone, każde rozwiązanie grzewcze może stać się inteligentne: od nowoczesnej pompy ciepła w nowym domu po najzwyklejszy grzejnik w bloku z wielkiej płyty. Ponadto, Miniserver Loxone stale uczy się na podstawie wcześniejszych doświadczeń i coraz wydajniej współpracuje z technologiami.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.