Správa projektů v Loxone Configu

Díky správci projektů je možné mít dohled nad všemi vašimi Loxone projekty.

SPRÁVCE PROJEKTŮ

spravce_projektu_config

 1. Zde můžete vidět všechny projekty.
 2. Pomocí možnosti „Nový projekt“ spustíte Asistenta projektu. Tento asistent vás podrobně provede krok za krokem novým projektem a budete moci nastavit všechna důležitá data rychle a snadno.
 3. Otevře vámi uložený Loxone soubor.
 4. Jakmile stisknete tuto možnost, dojde k vyhledání všech Miniserverů v lokální síti a jejich zobrazení ve vyhledávání. Zobrazeny jsou všechny důležité informace jako je název Miniserveru, sériové číslo, interní IP adresa a číslo verze.
 5. Pokud jste si nějaký projekt neuložili a chcete se připojit k Miniserveru, poslouží vám možnost „Jiný Miniserver“. Díky této možnost se k němu můžete po zadání jeho IP adresy připojit.
 6. Pomocí možnosti „Nový projekt“ spustíte Asistenta projektu. Tento asistent vás podrobně provede krok za krokem novým projektem a budete moci nastavit všechna důležitá data rychle a snadno.
 7. Pokud spravujete velké množství projektů, je možné, že v nich ztratíte přehled. Díky funkci vyhledávání opět ztracený přehled získáte, protože hledaný projekt jednoduše vyhledáte.
 8. Název uloženého projektu.
 9. Jméno zákazníka.
 10. Adresa zákazníka/projektu.
 11. Rozšířené menu projektu, kde je možné projekt smazat, načíst nějakou jeho zálohu z předchozího programování nebo zobrazit soubor v Exploreru.
 12. Jakmile je Miniserver probarven zeleně, znamená to, že je k dispozici v interní síti.

sprava_projektu_config

 

ASISTENT PROJEKTU

Asistent projektu vás provede prvními kroky vašeho programování chytrého domu. Je možné v něm nastavit všechna důležitá data (data o projektu, uživatele anebo např. používané místnosti).

V prvním kroce je nutné vybrat o jaký projekt se jedná. Jestli jeho mozkem bude Miniserver anebo Miniserver Go.

novy_projekt_config

V dalším kroce zadejte název projektu, data o autorovi a o zákazníkovi.

data_projekt_config

V následujícím okně definujete uživatele, které chcete v projektu používat. Pokud na nějaké zapomenete, nevadí. V programu je můžete i tak dále přidávat a upravovat. Ušetří vám to ale čas na začátku.

uzivatele_loxone_config

Zabezpečení Miniserveru je velmi důležité a z toho důvodu vám doporučujeme použít jiné než standardní heslo (admin/admin).

heslo_config_upozorneni

V posledním kroce definujete místnosti, které budete v projektu používat. Díky zaškrtávacímu poli je možné vybrat libovolné místnosti anebo můžete vybrat všechny najednou. Pokud v seznamu nějaká místnost chybí, je možné ji manuálně přidat klinutím na „Přidat místnost“ nebo použít klávesovou zkratku CTRL+N.

K místnostem zadejte také jejich rozměry. Tato data jsou důležitá pro topení a chlazení. Typ místnosti potom slouží pro nastavení komfortní teploty, časů doběhu pohybových senzorů, atd. – to vše za vás zařídí automatické programování.

mistnosti_loxone_config

ZÁLOHY PROJEKTU

Zálohy projektu jsou perfektním organizačním nástrojem během tvorby nového programu. Během programování si můžete vytvářet body zálohy, ke kterým se můžete vracet.

zalohy_projektu_config

V tomto dialogovém okně můžete vytvářet nové zálohy (s poznámkou), otevírat je, mazat nebo obnovovat. Pokud zálohu otevřete, budou stránky prošedivělé. Možností obnovit přepíšete program.

10 Zálohy