Uživatel a skupiny

Uživatelé a Uživatelské skupiny (správa uživatelů a oprávnění)

Pomocí uživatelských skupin můžete definovat různá práva – například pro Vaše děti. Vaše ratolesti pak budou moci přes vizualizaci (iPod, iPhone, …) ovládat například pouze svůj pokoj a hlavní místnosti. Nebudou tak mít přístup k ovládání ložnice a například technické místnosti a garáže či sauny.

Možnosti správy uživatelů

Vložení uživatele a uživatelské skupiny

K vytvoření nového uživatele vyberte kartu „Periférie Miniserver“ a pak vyberte v menu „Obecné“, dále klikněte na „Uživatel“. Případně můžete použít klávesu F4 a napíšete typ uživatele.

K vytvoření nového uživatele vyberte kartu „Periférie Miniserver“ a pak vyberte v menu „Obecné“, dále klikněte na „Skupina uživatelů“. Případně můžete použít F4 klávesu a napíšete typ skupiny uživatelů.

sprava uzivatelu vlozeni uzivatele

Přidání uživatele do uživatelské skupiny

Uživatel může být jednoduše přidán do uživatelské skupiny kliknutím a přetáhnutím uživatele do správné uživatelské skupiny. Další způsob přiřazení uživatele do správné uživatelské skupiny je, že označíte určitého uživatele a v okně vlastnosti ho přiřadíte zaškrtnutím do správné skupiny. V našem případě byl uživatel „Max“ přiřazen do uživatelské skupiny „Děti“. Uživatel může být přiřazen do několika uživatelských skupin.

sprava uzivatelu pridani uzivatele do skupiny

Nastavení hesla

V okně „Vlastnosti“ uživatele, můžete nastavit heslo a přidat sériové číslo svého iButton, pokud ho má.

sprava uzivatelu prirazeni uzivatelu na stranku

Nastavení přístupových časů

Pokud jste nastavili systém řízení přístupu s iButtons, pak můžete nastavit čas, kdy skupina uživatelů bude mít přístup. Více informací můžete najít v sekci řízení přístupu – dokumentace.

sprava uzivatelu nastaveni pristupovych casu

Pokud jste vytvořili skupinu uživatelů pro Vaše děti, nezapomeňte přidat sami sebe. Pokud tak neučiníte, do objektu budou mít přístup jen Vaše děti.

V uživatelské skupině „Všichni“, se každý uživatel přidává automaticky. Pro každý objekt, můžete nastavit skupinu, která má výhradní přístup k tomuto objektu.

sprava uzivatelu nastaveni pristupovych casu skupina

Přiřazení skupiny uživatelů na stránku

Chcete-li urychlit konfiguraci, můžete také přiřadit skupinu uživatelů na celou stránku. To znamená, že všechny objekty vložené do této stránky budou automaticky přiřazeny k uživatelské skupině.

sprava uzivatelu prirazeni uzivatelu na stranku