Nouzový program

POUŽITÍ

S nouzovým (tzv. Emergency) programem je možné i v případě chyby ovládat základní funkce chytrého domu. Pokud dojde během 10-ti minut ke 4 pádům Miniserveru, načte se automaticky nouzový program. Tento program vychází z aktuálního programu, ale bude velmi zjednodušený. Budou odstraněny veškeré funkční bloky a aktory budou spojeny s virtuálními vstupy. Díky tomu bude možné ovládat výstupy Miniserveru přes vizualizaci.

FUNKCE A OBNOVENÍ

V programování dojde k vytvoření virtuálních vstupů a spojení s aktory. Virtuální vstupy ponesou stejné jméno, jako mají aktory.

emergency_visu

Díky tomu je možné alespoň základně ovládat Miniserver. Je tak možné ovládat např. osvětlení nebo žaluzie.

K tomu, abyste opět obnovili plnou funkčnost Minisereru, je nutné se k němu připojit přes Loxone Config. Originální program je uložen v Loxone Miniserveru. Abyste program mohli stáhnout, připojte se k FTP Miniserveru a přejděte do složky Prog. Zde stáhněte program s nejnovějším datem. Program nyní nahrajte do Miniserveru (je samozřejmě také možné použít předem vytvořenou zálohu).

ikonka vykricnikPředtím, než program uložíte do Miniserveru, tak se ujistěte, že jste odstranili příčinu, která způsobovala pády Miniserveru. Pokud si nejste s odstraněním jistí, kontaktujte technickou podporu.