Snadná cesta k Loxone showroomu

Naší vizí je domov, který šetří obyvatelům čas, na to, co dělají rádi. To ale sotva lze předat slovy. Real Smart Home člověk musí zažít, aby pochopil, co znamená, že mu šetří 50 000 úkonů a rozhodnutí ročně. Inteligentní dům bez ozdůbek a hračiček je třeba vyzkoušet.

S vlastním showroomem budete mít trumf v rukávu. Umožní vám nechat zákazníky poznat Loxone na vlastní kůži a zamilovat se do bydlení současnosti. Lepší podporu prodeje najdete těžko.

Bezplatná propagace
od Loxone

Váš nový partnerský showroom bude uveden na stránkách Loxone.

Exkluzivní sleva na Loxone komponenty

Využijte zvýhodněné ceny na nákup potřebných komponent.

Zvyšte míru úspěšnosti

Zvyšte počet projektů Real Smart Home díky dokonalé prezentaci možností.

Požadavky na partnerský showroom

Pro perfektní demonstraci Loxone Real Smart Home doporučujeme KONCIPOVAT velikost showroomu v rozmezí ca. 50–70 m². Showroom by měl obsahovat následující místnosti:

 • Obytná místnost (Bar/kuchyně, obývací pokoj)
 • Ložnice
 • Koupelna

Jedna z místností musí být plně zastínitelná (aby bylo možné zde vytvořit tmu), a to především kvůli optimální demonstraci osvětlení a světelných nálad.

Co lze považovat za Loxone showroom:
 • Systém Loxone je trvale instalován, s veřejně stanovenou otevírací dobou a poradenským personálem.
 • V showroomu je Loxone jasně vidět a zaměření poradenství a prodeje je na Real Smart Home.
 • Jde o komerční objekt, nikoli například vlastní dům.
 • Funkce jsou prezentovány v reálných podmínkách, ne na demostěnách apod.

Požadavky a doporučení

Stanovili jsme následující standardy a doporučení pro všechny partnerské showroomy. Jejich smyslem je, aby showroom mohl úspěšně prezentovat budoucí život vašich zákazníků v Real Smart Home:

Obývací pokoj s jídelnou:

Výchozím bodem celého Loxone Showroomu je „společenská místnost“ (bar/jídelna/obývací pokoj). Příjemný zvuk a harmonické ambientní osvětlení, které se automaticky aktivuje příchodem do tohoto prostoru.

Kliknutím na dálkové ovládání (Loxone Remote Air) se osvětlení v místnosti automaticky upraví pro příjemné čtení, skvělou party nebo večer u televizoru. Váš host může definovat náladu, která mu vyhovuje, a cítit se jako doma.

Ložnice:

Hudba, příjemné osvětlení a optimální teplota přivítá vaše hosty v showroomu. Je jedno, zda si chcete číst nebo jen odpočívat, vždy můžete snadno nastavit odpovídající světelnou náladu dotykem na Loxone Touch. Pro decentní noční osvětlení doporučujeme použít nepřímé světlo pomocí LED pásku – například odrazem od podlahy pod postelí. Díky tomu můžete perfektně demonstrovat noční režim.

Trojité poklepání na Loxone Touch vedle postele přepnete showroom do nočního režimu. Po jeho aktivaci bude vaše zákazníky doprovázet velmi příjemné a pro pro čas spánku vhodné osvětlení. Zkrátka ukázka toho, že dům sám ví, co má dělat.

Budík:

Budík můžete nechat nastavit přímo hosta – jednoduše přes App. Probuzení bude jemnými tóny hudby a denním světlem v čas, který sami určí.

Kuchyně:

V showroomu jsou v místnostech použity různé světelné zdroje a ty jsou spojeny do světelných nálad. Při vstupu do místnosti je host přivítán zapnutím základního osvětlení, zapnutím audia a rozsvícením světla nad ostrůvkem pro vaření. Kliknutím na tlačítko se však nálada z vaření přemění na jídlo a je možné usednout ke stolu.

Touch Surface:

Máte rádi wow efekty? Touch Surface je ideální příležitost, jak udělat dojem. Pracovní deska nebo stůl je místo, kde se bude vyjímat. Koncept ovládání jde ruku v ruce s ostatními ovládacími prvky a navíc je možné jej ovládat i se špinavými a mokrými prsty. Osvětlení, hudba a stínicí technika je vždy na dosah.

Koupelna:

Jakmile vejdete do koupelny, aktivuje se automaticky osvětlení a hudba. Při nočním režimu je hudba vypnutá a intenzita osvětlení je stažená na minimum. Zejména noční režim (noční cesta na toaletu bez oslnění a tápání ve tmě) udělá dojem vždy.

Chodba:

V chodbě se vždy aktivuje adekvátní osvětlení (den / noc). U východu z domu se nachází Loxone Touch s funkcí Opuštění domu (také odchodové tlačítko). Trojitým stiskem vypnete celý dům, aktivujete alarm a přepnete režim na Nepřítomnost.

Zabezpečení v Real Smart Home:

Ochrana obyvatel

I když obyvatelé domů spí a dojde ke kritické situaci (požár, …), Loxone Smart Home nespí a spustí alarm. Začne blikat osvětlení, spustí se siréna, stínicí technika vyjede (umožní útěk) a dům upozorní na nebezpečí.

Chrání před vloupáním

Vyvoláním funkce Opuštění domu se showroom automaticky zastřeží a při narušení spustí alarm. Vždy o tom budete vědět (notifikace, Caller Service) a dům se postará o odrazení zloděje blikáním osvětlení, zapnutím sirény, …

Ochrana budovy

Systém Loxone Smart Home detekuje rychle a spolehlivě unikající vodu. Prostřednictvím smartphonu, e-mailu, audiosystému … vás Miniserver informuje dřív, než dojde k vážným škodám.

Nouzové tlačítko

Dlouhý stisk na definovaný Loxone Touch aktivuje funkci Nouzová situace. Všechna světla začnou blikat, stínování se otevře a zvukový signál se přehraje přes reproduktory.

Pro perfektní demonstraci alarmu jej doporučujeme při každé návštěvě účelně vyvolat. Spuštění alarmu (vloupání, únik vody, oheň, …) není příjemným zážitkem, ale nechá nesmazatelnou stopu v zákazníkovo hlavě, která se spojí s pocitem bezpečí.

Přístup

Vstup do showroomu je ideálně řešen přes NFC přívěsek. Jednoduchým přiložením přívěsku na NFC Code Touch se automaticky otevřou dveře a deaktivuje se alarm. Jako zvonek slouží reproduktory rozmístěné po celém showroomu. Díky Loxone Intercomu je možné mluvit s návštěvou, i když nejste doma. Zákazník se může spojit s Intercomem přes App odkudkoli, zjistit, kdo stojí před dveřmi, mluvit s ním a otevřít mu dveře.

Tlačítkový standard

Všude, v každé místnosti, na každém místě stejný.
Výslovně doporučujeme mít ovládání (z důvodu jednoduchosti) v každém pokoji stejné. Jedině tak je možné dosáhnout skutečně jednoduchého ovládání, které si každý zapamatuje i bez nutnosti vytváření popisků. Jedno vysvětlení a uživatel umí ovládat dům v každé místnosti – jak jednoduché.

Zde je stručné vysvětlení, jak Loxone Touch funguje:


Dvojklik vypne místnost

Velmi praktické. Jednoduchým dvojklikem se vypne osvětlení a hudba v místnosti, kterou opouštíte. V každodenním životě jsou situace, kdy je nutné vypnout i pohybový senzor. Z tohoto důvodu je každá místnosti koncipovaná tak, že pokud člověk místnost opouští a vykoná dvojstisk, nebude místnost na pohyb 15 minut reagovat. Stisknutím tlačítka však můžete docílit situace, které chcete.


Trojklik: Noční režim

Pokud se jde spát, jsou myšlenky již ve snech. I v této chvíli Loxone Smart Home podává pomocnou ruku. Trojklikem na vypínač vypne všechna světla v domě, hudbu, přepne zařízení do pohotovostního režimu, zastřeží, … ale pokud se v noci vydáte na toaletu, dům vás neprobudí. Připraví vám adekvátní osvětlení pro dobu spánku. Pokud vám ale jemné noční světlo nestačí, máte po ruce Loxone Touch, se kterým si ví každý rady. Noční režim však zůstane stále aktivovaný až do chytrého budíčku.


Trojklik: Opuštění domu

Jedna z nejoblíbenějších funkcí, která doslova mění životy. Nechte zákazníky vžít se do situace, kdy odchází z domu. U hlavního vchodu nebo v garáži: Dům se vypnou trojitým kliknutím. Každé světlo zhasne, zařízení jsou odpojena od sítě, alarm se aktivuje (se zpožděním), topení je v úsporném módu, …

Sleva na Partnerský showroom

Pro váš Partnerský showroom Loxone nabízíme 50% slevu na všechny komponenty Loxone, které byly použity pro demonstraci Real Smart Home. Speciální sleva ve výši 50 % nelze kombinovat s vaší stávající partnerskou slevou. Objednávka se uskutečňuje prostřednictvím osobního konzultanta projektu, nikoliv prostřednictvím e-shopu. Sleva bude poskytnuta zpětně po dokončení showroomu a jeho schválení ze strany Loxone.

Certifikace showroomu

Loxone má zájem na dlouhodobé podpoře partnerských showroomů. Váš osobní konzultant vás bude pravidelně kontaktovat ohledně nových produktů, na které pro použití v showroomu budete také moct uplatnit slevu 50 %. Podmínkou je přidávání všech relevantních komponent, pokud to situace dovoluje. Rovněž je nutné vždy využívat nejnovější software a funkce. Každý rok váš navštíví náš konzultant, podělí se o nejnovější know how a ujistí se, že showroom neztratil nic ze svých kvalit.

Příklad plánu Partnerského showroomu

Následující místnosti a velikosti pokojů jsou ideální pro jednoduchou ukázku života v Real Smart Home.

  • Společenská část 32 m²
  • Ložnice 20 m²
  • WC 8 m²
  • Chodba

Použité Loxone komponenty

Individuální Loxone komponenty pro váš showroom budou určeny v Plánování projektu (součástí Loxone Configu) a za pomoci konzultace s našimi pracovníky (u každého projektu dle půdorysu řešíme individuální změny). Zde můžete vidět seznam komponent v showroomu (společenská místnosti, ložnice, WC a vstup) pro optimální demonstraci:

Ložnice

2 × Speaker box
1 × RGBW LED pásek 5m
2 × Speaker
1 × Žaluziový Air
1 × RGBW 24V Dimmer Tree
10 × LED Spots RGBW Tree
2 × Hlavice Tree
2 × Pohybový senzor Tree
2 × Touch Pure
1 × Okenní kontakt Air
1 × Kouřový detektor Air

Společenská místnost

4 × Speaker box
2 × RGBW LED pásek 5 m
4 × Speaker
2 × Žaluziový aktor Air
1 × Touch Surface Air
3 × Závěsné světlo RGBW
3 × RGBW Dimmer Tree
17 × LED Spot RGBW Tree
3 × Hlavice Tree
2 × Pohybový senzor Tree
1 × Touch Pure Tree
2 × Okenní kontakt Air
1 × Kouřový detektor Air
1 × Remote Air
1 × IR Control Air
1 × Smart Socket Air
1 × Senzor úniku vody Air

WC

1 × Speaker box
1 × Speaker
4 × LED Spot RGBW Tree
1 × Pohybový senzor Tree
1 × Hlavice Tree
1 × Kouřový detektor Air

Chodba (Vstup)

1 × Pohybový senzor Tree
1 × Intercom instalační box
1 × Intercom
1 × NFC-Code Touch Tree
3 × LED Spot RGBW Tree
1 × NFC Key Fob

Další komponenty

2 × Zdroj 24V, 10A
2 × Zdroj 24V, 0,4A
1 × 12kanálový zesilovač
1 × Music Server 4 zóny
1 × Air Base Extension
1 × Tree Extension
1 × Miniserver
1 × Caller Service 10 let

Konfigurace

Loxone Partner Showroom musí být naprogramovaný přes Automatické programování. Díky jeho použití host zažije všechny funkce popisované na webových stránkách. Showroom se nesmí odchylovat od Loxone Standardu a nemůže např. obsahovat jiný koncept ovládání. V neposlední řadě je také důležité, že partner udržuje showroom v aktuálním stavu a používá aktuální verzi Loxone Configu a App.

Inspirace pro showroom

Doporučené místnosti budou vybaveny tak, jako kdyby se v nich žilo. Pro inspiraci je možné vycházet například z oficiálního Showhomu v Českých Budějovicích a samozřejmě jsou vám k dispozici naši konzultanti.

Marketingová podpora

Ještě před otevřením showroomu vás navštíví náš konzultant a udělá vašemu personálu individuální školení, jak nejlépe prezentovat systém a pracovat se zákazníky. Samotné otevření a první prohlídku náležitě podpoříme publicitou našimi kanály.

Loxone Partner Showroom musí zákazník poznat na první pohled. K tomu vás rádi podpoříme následujícími marketingovými materiály:

5 × Loxone tričko
20 × Loxone propiska
20 × Loxone blok
100 × Loxone brožurka
1 × XXL, 2 × XL, 2 × L, 2 × M Samolepka na auto
2 × + 2 × Visačka na vypínače („návod“ pro Touch a Touch Pure)
10 × 3D samolepka Loxone
2 × pantofle
5 × klíčenka
1 × Roll-up

Pro vytvoření individualizovaného designu (např. polep výlohy) poskytujeme ke stažení Loxone logo, partnerské logo a další grafiku.

Showroom bude po jeho schválení uveden na našem webu s doporučením.

Dotazy?

Pavel Lískovec

Partner Consulting

+420 774 553 131