Inteligentne wykorzystanie nadwyżki energii z fotowoltaiki

Use Casesvg>

Opis:

W nowoczesnym budynku znajduje się cała gama odbiorników elektrycznych. Oświetlenie, zacienianie, systemy grzewcze, urządzenia kuchenne, komputery, samochody elektryczne i tak dalej.
Budynki nie tylko zużywają energię, ale mogą ją również generować. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą systemu fotowoltaicznego. Jednak tak zwane systemy PV zwykle wytwarzają najwięcej energii dokładnie wtedy, gdy jest ona najmniej potrzebna. W ciągu dnia zysk energii słonecznej jest najwyższy, ale zużycie najniższe. Dlatego nadwyżka energii z fotowoltaiki musi być inteligentnie zagospodarowana i skierowana we właściwym kierunku.

Wytworzona energia może być wykorzystana na przykład do ładowania samochodów elektrycznych lub podwyższenia temperatury kotła. Przetworzona i zmagazynowana energia może być optymalnie wykorzystana w późniejszym czasie.

Rozwiązanie:

Dzięki automatyzacji Loxone, możesz sprawić, że budynki twoich klientów będą bardziej energooszczędne. Ważne jest, aby zarządzać własnym zużyciem energii w budynku w taki sposób, aby energia generowana przez budynek była optymalnie wykorzystywana.

Z pomocą bloku funkcyjnego „Zarządzanie energią” aktualnie produkowana energia może być wykorzystywana w sposób celowy. Umożliwia on sterowanie maksymalnie 12 odbiornikami o różnych priorytetach. Jeśli poziom wytwarzanej energii jest wyższy niż jest aktualne zużycie, poszczególne odbiorniki zostaną automatycznie włączone.

Aby blok mógł wykonywać swoją pracę, musi znać aktualną ilość wytwarzanej i zużywanej energii elektrycznej. Chcąc jeszcze bardziej efektywnie wykorzystać bezpłatną energię słoneczną, w logice można uwzględnić przewidywane wartości, które uzyskamy dzięki usłudze Weather Service Loxone.

Komponenty:

Konfiguracja:

Przykład zastosowania Loxone - wykorzystanie nadwyżki energii z fotowoltaiki

Pobierz przykładowy plik:

Korzyści płynące z inteligentnego zarządzania energią

Efektywne zarządzanie energią pomaga twoim klientom oszczędzać cenną energię, a tym samym obniżyć koszty energii w budynku. Dzięki automatyzacji Loxone twoi klienci będą mogli optymalnie wykorzystać samodzielnie wyprodukowaną energię elektryczną z fotowoltaiki. Dzięki otwartej strukturze interfejsów Miniservera Loxone, wszystkie odbiorniki mogą być włączone w zarządzanie energią.
W zależności od wymaganej mocy, w budynku można sterować wszystkimi odbiornikami, np. pompami ciepła, pralką, zamrażarką, stacją ładowania samochodu elektrycznego itd.

Dzięki automatyce domowej i budynkowej Loxone, możesz pomóc swoim klientom w utrzymaniu budynku w sposób jak najbardziej oszczędny.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.

Przejrzyj więcej przykładów zastosowań: