Loxone zapewnia zrównoważone zarządzanie zasobami w rodzinnym centrum ogrodniczym


27. lipca 2022 in Referencje

Rośliny rodziny Dvořák mają w czeskich Teplicach długą tradycję. Obecnie centrum ogrodnicze korzysta z nowoczesnych udogodnień – inteligentna automatyka Loxone steruje na przykład gospodarką wodną, wentylacją, ogrzewaniem i oświetleniem.

Odnowione centrum ogrodnicze zostało otwarte przez rodzinę Dvořák w 2009 roku. Możliwości wykorzystania technologii w ogrodnictwie zmieniały się znacząco na przestrzeni lat, dlatego ta tradycyjna firma rodzinna postanowiła poszukać wysokiej jakości systemu zarządzania budynkiem, który usprawniłby pracę oraz dałby właścicielom kontrolę nad procesami zachodzącymi na terenie obiektu. Zwrócili się więc do firmy RH-Tech, z którą współpracowali już wcześniej, i postawili na inteligentną automatykę Loxone.

Informacje

Lokalizacja: Teplice, ulica Stanová


Partner Loxone: RH-Tech


Strona internetowa: dvorakasyn.cz

Walka z kosztami

Zaufanie do tego rozwiązania zaczęło procentować wkrótce po wdrożeniu systemu. Ceny energii i wody cały czas wzrastają, dlatego należy rozważnie zaplanować ich efektywne wykorzystywanie. Zajmujemy się ogrodnictwem, więc bardzo ważne jest dla nas magazynowanie wody w przypadku jej nadmiaru, a następnie nawadnianie tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Firma Loxone dostarczyła nam sprytne rozwiązanie i ogromne możliwości konfiguracji w tym zakresie. Dzięki temu udało się uzyskać znaczne oszczędności. – mówi właściciel biznesu Stanislav Dvořák, potwierdzając możliwości, jakie niesie ze sobą system nawadniania Loxone.

Wskazówka:
Ogród, trawnik przy domu, a nawet rolnictwo przemysłowe. Jakie rozwiązania umożliwia Loxone dla ogrodu?

Teren i klimat centrum ogrodniczego jest zróżnicowany. W tego typu budynkach centralne inteligentne sterowanie ogrzewaniem jest niezbędne, tym bardziej przy obecnych cenach gazu. – dodaje Dvořák. Loxone kontroluje na przykład temperaturę w szklarni foliowej. System posiada informacje o aktualnie panujących warunkach ze stacji pogodowej i na tej podstawie automatycznie reguluje temperaturę za pomocą wewnętrznej ściany przesuwnej. Loxone odpowiada również za oświetlenie na zewnątrz sklepu, z planami rozszerzenia o lampy wewnątrz, które zmieniałyby intensywność światła w zależności od pory dnia, prezentując dalsze możliwości oszczędności.

Loxone kontroluje również wentylację czy otwieranie bram wjazdowych. Pracownicy mają świetny podgląd na wszystko w aplikacji mobilnej, gdzie znajdą wszelkie istotne informacje.

Do każdego zastosowania

Według Stanislava Dvořáka, korzystanie z Loxone w codziennej pracy w centrum ogrodniczym przebiega bez zakłóceń. Nie napotkał jeszcze zadań, których system nie byłby w stanie zrealizować. Pracę ułatwia także wizualizacja. Inteligentne okablowanie niezawodnie realizuje również zadania w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji oraz zapobiegania lub zgłaszania stanów awaryjnych.

Wnętrze centrum ogrodniczego

Firma RH-Tech stworzyła dla nas rozwiązanie, które nigdy jeszcze nie ucierpiało przez przerwę w dostawie prądu lub inne czynniki zewnętrzne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z całego projektu.

inż. Stanislav Dvořák

Właściciel, Centrum Ogrodnicze Dvořák i Syn

logo zahradnictví dvořák a syn

O firmie:

Tradycje ogrodnicze rodziny Dvořák sięgają lat 30. W 1945 r. firma przeniosła się do Teplic, lecz później rodzinne przedsiębiorstwo przechodziło przez zmienne koleje losu spowodowane przez komunistyczny reżim tłumiący prywatną gospodarkę. Mimo to udało się przetrwać w trudnych warunkach panujących w branży. Po rewolucji w 1992 roku ogród w Teplicach wrócił do rodziny i w 1994 roku zostało założone obecne Centrum Ogrodnicze Dvořák i Syn. W 2008 roku zostało ono ponownie otwarte po renowacji. Oferuje szeroki wybór roślin, artykułów ogrodniczych, dekoracji i wiele innych. Firma otworzyła również piękną kawiarnię z możliwością zamawiania ciast. Istnieje również oddział w Moście.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.