Klimatyczna Cieplarnia Jurkoviča została Budynkiem Roku 2021


18. sierpnia 2022 in Referencje

Każdy miłośnik kultury i sztuki z pewnością dostrzeże w Cieplarni Jurkoviča coś wartościowego. Nosi ona imię legendarnego słowackiego architekta Dušana Jurkoviča. Choć na pierwszy rzut oka wygląda prosto, łączy w sobie elementy różnych stylów architektonicznych, które zyskały dla obiektu miano Budynku Roku 2021. Charakterystyczną atmosferę dopełnia oświetlenie, o które zadbał Loxone.

Nowoczesna przestrzeń z industrialnymi korzeniami

Ciepłownia Jurkoviča jest częścią nowo wybudowanego projektu Sky Park, który został zaprojektowany przez legendarną Zahę Hadid we współpracy z najbardziej znanymi architektami, urbanistami i projektantami. Właściwa budowa Ciepłowni Jurkoviča rozpoczęła się w 2018 roku, a obiekt jest już dostępny dla odwiedzających. Jest to jedna z ostatnich budowli zachowanych po rozległym okręgu przemysłowym, który do niedawna znajdował się w tym miejscu. Jest jednak chroniony jako Pomnik Kultury Narodowej, co uratowało go przed wyburzeniem. Po rozległej renowacji zdobył on prestiżową nagrodę główną w plebiscycie Budynek Roku 2021.

Informacje

Lokalizacja:
Bratysława, Słowacja


Partner Loxone
THE LIGHT, s. r. o.


Deweloper
Penta Real Estate


Rozwiązania Loxonie:
Oświetlenie

 

Obecnie większość budynku zajmuje elastyczna przestrzeń biurowa zaprojektowana w celu stworzenia dynamicznego środowiska pracy, które oferuje możliwości spotkań dla dużego grona gości, od klientów korporacyjnych, przez start-upy po freelancerów. Odwiedzający mogą także odwiedzić znajdującą się w budynku restaurację, kawiarnię i galerię.

Sala konferencyjna
Widok na sufit i oświetlenie

W czym pomaga inteligentna automatyzacja?

Inteligentna automatyka Loxone pozwala na automatyczne sterowanie oświetleniem w obiekcie bez konieczności ręcznego sterowania. Dzięki funkcji Tunable White atmosfera zmienia się w ciągu dnia Loxone dostosowuje warunki oświetleniowe do pracy w godzinach porannych, a po zmroku tworzy relaksującą atmosferę dla całej przestrzeni. Dynamiczne sceny świetlne zanurzają po zmroku restaurację i kawiarnię Werk w przyjemnej atmosferze nocnej, tworząc pełny przekrój nastrojów.

System wysyła również natychmiastowe powiadomienie w przypadku awarii, a zarządca budynku jest o wszystkim informowany w czasie rzeczywistym, aby mógł interweniować. Dzięki temu obsługa całego budynku jest mniej wymagająca.

Po przeanalizowaniu wymagań klienta postanowiliśmy polecić system sterowania oświetleniem Loxone. Budynek automatycznie dostosowuje się do środowiska zewnętrznego, a także komunikuje się z działaniami mającymi miejsce w innych obszarach, które również są kontrolowane system Loxone.
Michal Jančuška

THE LIGHT, s. r. o.

Deweloper: Penta Real Estate

Penta Real Estate skupia się na budowie budynków, które przyczyniają się do rozwoju urbanistycznego danej lokalizacji. Istnieje na rynku nieruchomości od 2005 roku i od tego czasu stała się liderem w krajach, takich jak Słowacja, Czechy czy Polska.

W przypadku Ciepłowni Jurkoviča celem renowacji było zachowanie w jak największym stopniu oryginalnych wnętrz, dlatego też do prac podchodzono z ostrożnością i szacunkiem do wiekowych materiałów.

Wizualizacja wnętrza w Cieplarni Jurkoviča

Renowacja została zaplanowana w taki sposób, aby części oryginalne pozostały widoczne, a wyjątkowość i duch Dušana Jurkoviča zachowały się w swojej istocie.

Erik Páleš

Business Development Manager, Penta Real Estate, s. r. o.

Galeria

Fasada Cieplarni Jurkoviča
Cieplarnia Jurkoviča po zmroku
Oświetlenie Cieplarni Jurkoviča w nocy

(c) Wizualizacja: Penta Real Estate

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.