Wycieczka po inteligentnym domu rodziny Hetzendorfer


7. sierpnia 2019 in Referencje

Dla rodziny Hetzendorfer marzenie o posiadaniu inteligentnego domu stało się rzeczywistością. Od listopada 2018 roku austriacka para zamieszkała w nowym domu i może cieszyć się komfortem, który oferuje Loxone. Jakie są ich pierwsze wrażenia z życia w smart home?

Najważniejsze aspekty

Jakie są główne zalety mieszkania w inteligentnym domu według Sabriny i Andreasa?

Przyjrzyjmy się funkcjom, które sprawiają, że rodzina Hetzendorfer jest naprawdę szczęśliwa w swoim nowym domu.

Proste rozwiązanie dostępu
Dzięki klawiaturze kodowej NFC Code Touch Andy i Sabrina już nigdy nie zapomną kluczy ani nie zablokują ich sobie w zamku.

„Nigdy więcej nie zostawię kluczy w domu!”
Każdy z nas ma osobisty kod dostępu, dzięki czemu odpadły nam wszelkie zmartwienia związane z klasycznymi kluczami. Co więcej, odciski palców nie są widoczne na specjalnym szkle a klawiatura cały czas wygląda wspaniale.” – wyjaśnia Sabrina.

Fakty

Początek budowy
04.2018


Koniec budowy
30.11.2018


Powierzchnia mieszkalna
245 m2


Partner Loxone
Felektro e.U.


Kraj
Niemcy

Fakty

Początek budowy
04.2018


Koniec budowy
30.11.2018


Powierzchnia mieszkalna
245 m2


Partner Loxone
Felektro e.U.


Kraj
Niemcy

Przyjrzyjmy się funkcjom, które sprawiają, że rodzina Hetzendorfer jest naprawdę szczęśliwa w swoim nowym domu.

Proste rozwiązanie dostępu
Dzięki klawiaturze kodowej NFC Code Touch Andy i Sabrina już nigdy nie zapomną kluczy ani nie zablokują ich sobie w zamku.

„Nigdy więcej nie zostawię kluczy w domu!”
Każdy z nas ma osobisty kod dostępu, dzięki czemu odpadły nam wszelkie zmartwienia związane z tradycyjnymi kluczami. Co więcej, odciski palców nie są widoczne na specjalnym szkle a klawiatura cały czas wygląda wspaniale.” – wyjaśnia Sabrina.

Jadalnia ze scenami świetlnymi
Oświetlenie ma wielki wpływ na atmosferę panującą
w całym domu. Możliwość zmiany nastroju światła docenią wszyscy jego mieszkańcy. Designowe wiszące lampy w jadalni zapewniają przyjemne miękkie światło i nie oślepiają. Dzięki technologii Tree możliwe jest
łączenie różnych źródeł światła w sceny świetlne i tworzenie niepowtarzalnej atmosfery na każdą okazję.

Posiedzenie przy oknie
Sabrina najchętniej spędza czas na piętrze, odpoczywając na szerokim parapecie obok dużego okna i czytając książki. Inteligentne zacienianie zawsze zapewnia wystarczającą ilość światła w pomieszczeniu, a wieczorem doskonale współpracuje ze spotami LED Loxone.

Ulubiona funkcja Andreasa: Touch Surface w saunie
Po długim dniu Andreas lubi relaksować się w saunie. Dzięki zintegrowanej powierzchni dotykowej sceny świetlne i muzykę może zmieniać bezpośrednio w saunie.

Inteligentny detal: czujnik wycieku wody
Drugiej nocy po przeprowadzce małżeństwo doświadczyło nieprzyjemnej sytuacji: w pomieszczeniu gospodarczym wyciekła woda. Na szczęście Andreasa obudził nietypowy dźwięk, co pozwoliło mu szybko zareagować i zapobiec powstaniu szkód. Po incydencie Andreas umieścił czujnik wycieku wody w pomieszczeniu gospodarczym, które w razie niebezpieczeństwa ostrzeże domowników i zamknie zawór wody w domu.

Stylowy panel sterujący
– Touch Surface

Niemal niewidoczna powierzchnia dotykowa jest wbudowana w blat kuchenny. Sabrina może sterować funkcjami domu, nawet jeśli jej ręce są mokre lub brudne od gotowania.

Kino domowe
za jednym kliknięciem

Do idealnej nocy filmowej potrzebujesz wygodnej sofy, dobrego jedzenia i co najważniejsze – odpowiedniej atmosfery. Za pomocą jednego kliknięcia możesz przemienić swój salon w kino domowe. Żaluzje zasłonią się, muzyka wyłączy, za to włączy się telewizor i przyjemne przyciemnione światło.

Inteligentne
zacienianie

Według Sabriny zacienianie w domu jest absolutnie doskonałe.
„W przeszłości za każdym razem, kiedy świeciło słońce, musiałem biegać po całym domu i regulować żaluzje. Dzisiaj wszystko odbywa się automatycznie a w pomieszczeniach zawsze jest wystarczająco dużo światła i panuje przyjemna temperatura.”

– Specjalna wskazówka –

Ile kosztowałby twój inteligentny dom?


Nasi eksperci chętnie się z tobą skontaktują i omówią wszystkie aspekty twojego przyszłego domu. Zgodnie
z twoimi życzeniami, wymaganiami i możliwościami znajdziemy odpowiednią firmę instalacyjną, która przygotuje niewiążącą kalkulację nowoczesnej instalacji elektrycznej.