Wallbox Loxone: dynamiczne ładowanie pojazdów elektrycznych nadwyżką energii (Plug & Play)


17. listopada 2022 in Technologie

Rozsiądź się wygodnie i zaoszczędź prawie 3000 zł rocznie*: Wallbox Loxone umożliwia w pełni automatyczną regulację mocy ładowania w zakresie od 1,38 do 11 kW. Efekt? Tankujesz za darmo! Wallbox Loxone posiada możliwości modułowej rozbudowy, co sprawia, że jest superelastyczny i można go łatwo rozszerzyć o liczne funkcje.

Najważniejsze fakty o Wallbox Loxone:

 • Automatyczna regulacja mocy w zakresie od 1,38 do 11 kW w celu efektywnego ładowania za pomocą fotowoltaiki
 • Zintegrowany moduł rozszerzający dla NFC Code Touch, Touch Pure Flex lub Touch Pure do realizacji funkcji, takich jak aktywacja za pomocą kodu, rozliczenie różnych użytkowników, wybór trybu ładowania…
 • Niezawodna i prosta integracja dzięki technologii Loxone Tree i Air
 • Zintegrowany interfejs Modbus do podłączenia licznika energii

Dynamiczne ładowanie nadwyżką energii

Nowy Wallbox Loxone można w prosty sposób zintegrować z systemem zarządzania energią Loxone. Wystarczy kilka kliknięć i urządzenie jest gotowe do pracy, po prostu Plug & Play.

Dzięki wydanym niedawno aktualizacjom programu Loxone Config i aplikacji oraz zawartego w nim bloku zarządzania energią, moc ładowania Wallboxa może być automatycznie regulowana w zakresie od 1,38 do 11 kW w zależności od nadwyżki PV. Oznacza to, że nawet przy niskim zysku solarnym można w pełni naładować samochód korzystając tylko z energii słonecznej.

Maksymalna elastyczność

5 dowolnie definiowalnych trybów ładowania

Twój samochód elektryczny może być ładowany wyłącznie przez energię pozyskaną z paneli solarnych, poprzez połączenie energii słonecznej i tej przechowywanej w magazynie energii albo za pomocą miksu energetycznego obejmującego zakup prądu z sieci. Dzięki pięciu dowolnie definiowalnym trybom ładowania nie masz żadnych ograniczeń w użytkowaniu swojego Wallboxa. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję na przycisku w drodze z garażu do domu.

Zintegrowany moduł rozszerzający

Dzięki zintegrowanemu modułowi rozszerzającemu możesz łatwo rozbudować Wallbox Loxone o produkt z naszej rodziny Touch i jego szereg funkcji.**

**Urządzenie Touch nie wchodzi w zakres dostawy.

 

NFC Code Touch w Wallbox Loxone
Wybierając NFC Code Touch jako dodatek do swojego Wallboxa, możesz np. zrealizować funkcję rozliczania zużycia poprzez różnych użytkowników.
Touch Pure w Wallbox Loxone

Za pomocą przycisku Touch Pure zintegrowanego z Wallboxem możesz przykładowo sterować oświetleniem w garażu lub otwierać bramę garażową.

Touch Pure Flex w Wallbox Loxone
Touch Pure Flex jest idealnym produktem do zarządzania ładowaniem i przełączania między różnymi trybami.

Wskazówka: Przygotowaliśmy dla ciebie wstępnie skonfigurowany Touch Pure Flex „Wallbox”. W tej wersji doskonale nadaje się do inteligentnej kontroli zarządzania ładowaniem dzięki trzem gotowym trybom ładowania.

Panel możesz również skonfigurować samodzielnie, dokładnie według swoich upodobań. Różne pomysły znajdziesz na naszej stronie z inspiracjami.

*Szybki zwrot kosztów:
zaoszczędź ponad 3000 zł rocznie

Ze względu na możliwość pełnego naładowania pojazdu energią słoneczną, oszczędzasz pieniądze na zasilaniu z sieci. Wallbox to inwestycja, która zwraca się już po krótkim czasie:

Przebieg: 20 000 km rocznie

Zużycie na 100 km: 20 kWh (0,2 kWh na km)

Koszt jednej kWh pobranej z sieci: 0,77 zł

Stopień samowystarczalności: nawet do 90 % włącznie z e-pojazdem w budynku zautomatyzowanym za pomocą Loxone

20 000 km rocznie x 0,2 kWh na km x 0,77 zł x 90%

= 2772 zł oszczędności dzięki ładowaniu energią z fotowoltaiki. Trzeba wziąć pod uwagę, że czasem będziemy musieli ładować się na stacjach, zwłaszcza przy długich podróżach. Oszczędności zależą również od rocznego przebiegu i mocy instalacji fotowoltaicznej.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.