Loxone w branży hotelarskiej: tradycyjny Hotel Julen u stóp Matterhornu


18. grudnia 2020 in Referencje
Tradycyjny Hotel Julen w alpejskiej miejscowości Zermatt w Szwajcarii może pochwalić się 70-letnią historią. W 2018 roku obiekt został poddany modernizacji
i wyposażono go w system Loxone. Od tego czasu Miniserver wykonuje wiele czynności z zakresu automatyki budynkowej.

„Miejsce spotkań dla rodzin i przyjaciół – przytulne, żywe i pełne historii”. Tak właściciele opisują Hotel Julen. W 2018 roku został napisany nowy rozdział w długiej historii tego obiektu, a hotel został wyposażony w inteligentną technologię budynku. Od tego czasu Miniserver oszczędza koszty energii i zapewnia wysoki poziom komfortu pracownikom i gościom hotelu.

„W 2018 roku zmodernizowaliśmy Hotel Julen i wdrożyliśmy wiele automatycznych funkcji wspólnie z partnerem Loxone, firmą WND AG. Skupiliśmy się przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju
i zarządzaniu jakością. Zależy nam na automatyzacji i standaryzacji jak największej liczby procesów. Ważne, aby wszystko odbywało się w tle i nie zakłócało tradycyjnego stylu hotelu. Obsługa nie może być również zbyt skomplikowana dla naszych gości.”

– Paul-Marc Julen, dyrektor Hotelu Julen w Zermatt

Fakty

Miejscowość / Kraj
Zermatt / Szwajcaria


Rok budowy
1937


Renowacja
2018


Liczba pokoi
31


Partner Loxone
WND AG

„Miejsce spotkań dla rodzin i przyjaciół – przytulne, żywe i pełne historii”. Tak właściciele opisują Hotel Julen. W 2018 roku został napisany nowy rozdział w długiej historii tego obiektu, a hotel został wyposażony w inteligentną technologię budynku. Od tego czasu Miniserver oszczędza koszty energii i zapewnia wysoki poziom komfortu pracownikom i gościom hotelu.

„W 2018 roku zmodernizowaliśmy Hotel Julen i wdrożyliśmy wiele automatycznych funkcji wspólnie z partnerem Loxone, firmą WND AG. Skupiliśmy się przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju i zarządzaniu jakością. Zależy nam na automatyzacji i standaryzacji jak największej liczby procesów. Ważne, aby wszystko odbywało się w tle i nie zakłócało tradycyjnego stylu hotelu. Obsługa nie może być również zbyt skomplikowana dla naszych gości.”
– Paul-Marc Julen, dyrektor Hotelu Julen w Zermatt

Fakty

Miejscowość / Kraj
Zermatt / Szwajcaria


Rok budowy
1937


Renowacja
2018


Liczba pokoi
31


Partner Loxone
WND AG

Inteligentne połączenie z systemem rezerwacji

Ciekawą funkcją zrealizowaną w obiekcie jest połączenie systemu zarządzania hotelem Protel ze sterowaniem budynkiem. Dane takie jak imię i nazwisko oraz język gości, a także data zameldowania i wymeldowania są przesyłane do Miniservera za pośrednictwem sieci dzięki interfejsowi specjalnie zaprogramowanemu przez partnera Loxone WND (Loxone API, WND Server/Client i SignalR).

Jeśli pokój nie jest zajęty zgodnie z danymi w systemie rezerwacji, wpłynie to na jego zachowanie. Temperatura jest automatycznie obniżana i ponownie podnoszona, gdy tylko spodziewany jest nowy gość.

Po wymeldowaniu gości wszystkie ustawienia klienta, takie jak indywidualna temperatura komfortowa, są resetowane do wartości domyślnych.

Oświetlenie, klimatyzacja
i inne – sterowanie za pomocą przycisku oraz WND Hotel TV

Miniserver w Hotelu Julen jest odpowiedzialny za w pełni automatyczne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją. Dzięki temu zapewnia idealne środowisko dla wymagających gości.

Jeśli goście chcą wprowadzić zmiany ręcznie, mogą to zrobić za pomocą przycisku Loxone Touch – lub przez interaktywną WND Hotel TV.

System telewizyjny opracowany przez naszego Gold Partnera, firmę WND AG, pozwala gościom hotelu nie tylko oglądać telewizję, streamować filmy i korzystać z aplikacji, ale także regulować temperaturę w pomieszczeniu i nastrój oświetlenia bezpośrednio na telewizorze za pomocą pilota.

Komunikacja i wymiana danych między telewizorem a Miniserverem odbywa się za pośrednictwem interfejsu sieciowego.

Wszystko widoczne na pierwszy rzut oka – dzięki wydajnej wizualizacji

W hotelu należy pamiętać o wielu sprawach. Poziom chloru w basenie, komfortowa temperatura w pomieszczeniach, nastrojowe oświetlenie w restauracji oraz stan otwarcia niezliczonych drzwi i okien to tylko kilka przykładów.

Dzięki naszym wydajnym rozwiązaniom w zakresie oprogramowania, pracownicy hotelu mają wszystkie ważne informacje pod ręką i w każdej chwili mogą sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Dla Paula-Marca Julena, dyrektora hotelu, aspekty ochrony środowiska i efektywności energetycznej są szczególnie ważne.

„W obszarze zarządzania środowiskowego obowiązuje zasada: tylko to, co da się zmierzyć, może być monitorowane, a tym samym poprawiane. Dzięki nowym możliwościom technicznym mamy teraz dostęp do wielu nowych parametrów, które możemy uwzględnić w naszych strategicznych i operacyjnych decyzjach ”.
– Paul-Marc Julen, dyrektor Hotelu Julen w Zermatt

„Tryb sprzątania”

Gdy ekipa sprzątająca wejdzie do pomieszczenia, pracownicy aktywują „tryb sprzątania” poprzez trzykrotne kliknięcie przycisku obok drzwi wejściowych. Aby zapewnić odpowiednie oświetlenie, wszystkie światła są aktywowane ze 100% jasnością. Dodatkowo recepcja jest informowana o aktualnym postępie prac poprzez wizualizację.

Po zakończeniu sprzątania recepcja jest informowana za pomocą przycisku, że pokój został posprzątany i jest gotowy na przyjęcie nowych gości.

„Mamy przegląd stanu wszystkich pomieszczeń, w tym tego, czy okna są otwarte, czy nie, jaka temperatura panuje w pokoju i czy została osiągnięta temperatura żądana przez gościa”.
– Paul-Marc Julen, dyrektor Hotelu Julen w Zermatt

Sterowanie i wizualizacja przestronnej strefy wellness

Przestronne spa hotelu rozciąga się na trzech piętrach. Niezależnie od tego, czy jest to fitness, sauna czy basen – Miniserver wszędzie wykonuje ważne zadania. Monitorowana jest, między innymi, zawartość chloru i temperatura wody w basenie. Jeśli wystąpią nieoczekiwane odstępstwa, zespół hotelowy zostanie o tym natychmiast powiadomiony, dzięki czemu może szybko zareagować.

„System bardzo dokładnie pokazuje, jaka jest aktualna temperatura wody, czy działa płukanie wsteczne i wiele innych danych.”
– Paul-Marc Julen, dyrektor Hotelu Julen w Zermatt

Podsumowując, można powiedzieć, że nasze doświadczenia są pozytywne. Mamy teraz bardzo elastyczne rozwiązanie, które jest zdecydowanie najnowocześniejsze, a tym samym spełnia również oczekiwania rynku. Jesteśmy rodzinną firmą z sektoru MŚP i jest dla nas ważne, abyśmy byli w stanie dotrzymać kroku międzynarodowej sieci hotelarskiej również w tym obszarze. Loxone i zespół WND AG umożliwiły nam to bez stosowania drogich, wielkoskalowych rozwiązań przemysłowych i bez rezygnacji z funkcjonalności.
Paul-Marc Julen

Dyrektor, Hotel Julen

Zajrzyj do środka
Hotelu Julen w Zermatt

Chcesz dowiedzieć się więcej o Loxone?

Jesteś elektrykiem?

Chciałbyś zaoferować swoim klientom unikalną automatyzację z Miniserverem Loxone? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z silnej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.

Jesteś właścicielem hotelu lub innego obiektu?

Miniserver Loxone to doskonałe narzędzie do prostego sterowania i inteligentnej automatyzacji wszelkiego rodzaju projektów, niezależnie od tego, czy jest to inteligentny dom, nieruchomość komercyjna czy specjalny projekt.