Nowość: Touch Pure Tree z czujnikiem CO₂


3. listopada 2022 in Technologie

Loxone Touch to możliwość kontrolowania wszystkich ważnych funkcji pomieszczenia za pomocą pięciu punktów dotykowych. Przycisk mierzy również temperaturę i wilgotność powietrza, więc zastępuje zwykłe termostaty. Teraz pojawia się wersja, która oprócz dotychczasowych funkcji, dodatkowo mierzy zawartość CO₂ w pomieszczeniu! Nowy Touch Pure CO₂ Tree jest idealnym uzupełnieniem inteligentnego sterowania wentylacją.

Czujniki w Touch Pure CO2 Tree

Prezentujemy Touch Pure Tree z czujnikiem CO₂

Loxone każdego dnia projektuje najlepszy sprzęt i oprogramowanie dla rozwoju inteligentnego domu. Przede wszystkim jednak stawia na kompleksowe podejście do kontrolowania wszelkich ważnych funkcji za pomocą jednego prostego urządzenia. Właśnie dlatego ponad 10 lat temu opracowaliśmy nową koncepcję obsługi automatyki domowej i budynkowej. Dzięki standardowi Loxone, którego używamy w naszym przycisku, wszystkie ważne funkcje pomieszczenia można obsługiwać za pomocą pięciu punktów dotykowych Loxone Touch.

Teraz rodzinę produktów Touch zasila Loxone Touch Pure Tree z czujnikiem CO₂. Poprzednia wersja była wyposażona w czujnik temperatury i wilgotności. Nowa wersja Touch Pure Tree, oprócz dotychczasowych sensorów, jest także wyposażona w czujnik dwutlenku węgla. Dzięki niemu możesz monitorować jakość powietrza i na przykład odpowiednio reagować na wentylację pomieszczenia. Możesz też ustawić go tak, aby odtwarzał w związku z danymi warunkami określoną wiadomość głosową, np. „Uwaga: zła jakość powietrza. Proszę przewietrzyć pokój”. Jeśli już masz zainstalowany system wentylacyjny, możesz go łatwo zintegrować z automatyką domową i budynkową za pomocą wielu interfejsów Loxone. Czujnik CO₂ na bieżąco monitoruje jakość powietrza w pomieszczeniu. I w związku z tym, jeśli zachodzi taka potrzeba, wentylacja jest odpowiednio kontrolowana i regulowana. Pozwala to w szczególności na oszczędzanie energii zimą, ponieważ wentylacja działa tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Nie dochodzi do stałej wymiany ciepłego powietrza z wewnątrz z zimnym powietrzem z zewnątrz, które ochłodziłoby pomieszczenie. Bez względu na to, dla jakiego budynku planujesz instalację – może to być dom, mieszkanie, domowe biuro czy też budynek komercyjny, taki jak biuro, hotel, restauracja lub gabinet lekarski: Touch Pure Tree z czujnikiem CO₂ w połączeniu z zintegrowanym system wentylacji, zawsze zapewnia wysoką jakość powietrza.

Dlaczego pomiar poziomu CO₂
jest tak ważny?

Zdrowy klimat w pomieszczeniu, czyli przyjemna temperatura w połączeniu z idealnym powietrzem, ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Na jakość powietrza w pomieszczeniu, oprócz wilgotności powietrza, istotny wpływ ma stężenie CO₂. Dwutlenek węgla to bezbarwny i bezwonny gaz, który jest naturalną i ważną częścią otaczającego nas powietrza.

Pracownicy biura
Wnętrze biura

Idealny klimat – w biurze i na home office

W wyższych stężeniach CO₂ ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i może prowadzić do dyskomfortu, takiego jak bóle głowy i zaburzenia koncentracji. Zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak biuro lub home office, pomiar CO₂ często wykazuje wyższe wartości niż gdzie indziej. Aby pracować z zachowaniem koncentracji i dobrego samopoczucia, ważna jest regularna, inteligentnie kontrolowana wymiana powietrza, co jest możliwe między innymi dzięki nowemu Touch Pure Tree z czujnikiem CO₂.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.