Rock Farm – elegancka restauracja w Tatrach Wysokich


23. stycznia 2023 in Referencje

Stylowa restauracja Rock Farm jest częścią Natur Resort i została zaprojektowana tak, aby być jak najbliżej natury. Głównym założeniem było zapewnienie klientom niezapomnianych doznań gastronomicznych wzbogaconych o wspaniały widok na Tatry Wysokie. Restauracja posiada również bar, taras oraz własną salę konferencyjną. Sprawne funkcjonowanie całego obiektu zapewnia Loxone.

Doskonałe jedzenie z ekologicznych składników

Jednym z największych atutów restauracji jest jej położenie z niesamowitą panoramą na Tatry Wysokie. Od samego początku właściciele kładą nacisk na jakość i pochodzenie składników. Smaczne i soczyste dania tworzone są ze składników pochodzących z własnych ekologicznych upraw. Dlatego też w restauracji znajduje się przeszklona chłodnia, w której można znaleźć wysokiej jakości mięso, lokalne produkty i najlepsze wina. Do uzyskania odpowiedniej temperatury w chłodni wykorzystywana jest technologia Loxone.

 

Rockowy design

Wystrój wnętrza jest w stylu rockowym, co sugeruje również pochodzenie nazwy lokalu. Skandynawski design restauracji uzupełniają naturalne materiały, które wpisują się w tatrzańskie otoczenie i tworzą przytulną atmosferę. Wzrok gości od razu przyciągają gitary przy wejściu, które doskonale uzupełniają wnętrze restauracji. Cała powierzchnia jest subtelnie podświetlona, aby stworzyć odprężający nastrój.

Gitary we wnętrzu restauracji
Oświetlenie główne, żyrandole i lampy wiszące są sterowane za pomocą technologii Loxone. Intensywność świateł jest kontrolowana w oparciu o aktualnie panujące warunki. Sala konferencyjna na piętrze restauracji zapewnia gościom dużo światła naturalnego dzięki wielkoformatowym oknom. W jasne i słoneczne dni przestrzeń jest dostatecznie oświetlona, dlatego nie ma potrzeby uruchamiania dodatkowych źródeł światła. Automatyka Loxone samodzielnie rozpoznaje, kiedy dodatkowe oświetlenie jest, a kiedy nie jest potrzebne.

 

Wnętrze restauracji Rock Farm

Klimatyzacja i ogrzewanie

Jednym z najważniejszym elementów instalacji jest wentylacja oraz rekuperacja , dzięki czemu odwiedzający otrzymują zawsze świeże, przyjemne powietrze. Nad prawidłową pracą jednostki odzysku ciepła czuwa Loxone, który dba o jakość powietrza przez cały dzień na podstawie pomiarów wilgotności i poziomu CO2. Ogrzewanie podłogowe w poszczególnych pomieszczeniach także jest inteligentnie sterowane, co zapewnia większy komfort i niższe rachunki za energię.

Jednostka odzysku ciepła
Głównym powodem, dla którego właściciel chciał zainstalować technologię Loxone w całym budynku, było wyeliminowanie czynnika ludzkiego w sterowaniu technologią. Dużym plusem jest również oszczędność energii, którą zauważymy już w ciągu pierwszych miesięcy. W trakcie budowy całego budynku właściciel szukał kompletnego rozwiązania, począwszy od wentylacji i rekuperacji, poprzez ogrzewanie, oświetlenie i audio, a wszystko miało być załatwione przez jedną jednostkę centralną. Dzięki automatyzacji zyskały one znacznie większą różnorodność funkcji.
Viktor Timko

CEO KELCOM

Inteligentny system audio

Rodzaj przestrzeni wpływa na wybór typu głośników. Muzyka ma duży wpływ na to, jak klienci postrzegają całe doświadczenie w lokalu, a dzięki automatyzacji systemu audio pracownicy nie muszą się już martwić o jej wybór i regulację głośności. W godzinach otwarcia, zarówno wewnątrz, jak i na patio, będzie odtwarzana wcześniej ustawiona playlista. Do sterowania całym systemem służy aplikacja, w której właściciel i pracownicy mogą dokonywać różnych zmian ustawień oświetlenia, temperatury, dźwięku i wielu innych.

Wnętrze restauracji
Neon w restauracji Rock Farm
Rozdzielnica
Budynek restauracji Rock Farm z zewnątrz
Patio restauracji

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.