Test głośników Quadral Install 7 Speaker: Lite Magazin przyznaje najwyższe noty

Magdalena Katzinger
21. grudnia 2022 in Technologie

Roman Maier, redaktor naczelny renomowanego Lite Magazin, poddał testowi głośniki Install 7 Speaker firmy Quadral. Jest to o tyle szczególna recenzja, ponieważ ekspert zwykle zajmuje się rozbudowanymi systemami hi-fi. Czy zabudowany głośnik sufitowy – mimo głębokości instalacji wynoszącej zaledwie niespełna dziesięć centymetrów – zdołał przekonać krytyczne uszy testera?

Instalacja i zabudowa

Już na samym początku ekspert obala dwa założenia. Po pierwsze zapewnia, iż wbudowane głośniki mogą z nawiązką dotrzymać kroku bardziej rozbudowanym systemom. Z drugiej strony – daje wskazówki, jak za pomocą kilku prostych kroków można zapewnić głośnikom możliwość osiągnięcia pełnego potencjału, nawet w budynkach z cegły lub betonu.

W teście Maier traktuje Install 7 Speaker jako głośnik sufitowy, ale możliwy jest również montaż w ścianie. Dla eksperta największe zalety są oczywiste: brak kabli, szybka instalacja i wysoka jakość w dobrej cenie. Szczególnie ci, którzy planują doposażenie obiektu w spoty sufitowe, powinni rozważyć również wzmocnienie dźwięku za pomocą ukrytych głośników.

Mały, ale potężny: dźwięk, bas
i oszałamiające wrażenia

Teraz przejdźmy do najważniejszego: jak ekspert ocenia dźwięk? Maier szczególnie chwali imponujące wrażenia dźwiękowe kreowane przez Install 7 Speaker – i to nie tylko bezpośrednio pod głośnikami, ale na szerokim obszarze. Efekt ten osiąga się głównie dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi membrany, który zapewnia szeroką dyspersję. Nawet przy wymagających, dynamicznych utworach, Install 7 Speaker zachwyca słuchacza.

Również bas jest pozytywnym zaskoczeniem. Maier szczególnie podkreśla czystość, odpowiedź impulsową i brak zniekształceń dźwięku. Pomimo braku obudowy, Install 7 Speaker zapewnia potężne, ale krystaliczne brzmienie. Ekspert jest pod szczególnym wrażeniem przestrzennego roznoszenia się dźwięku i dbałości o szczegóły.

Głośnik Quadral Install 7 Speaker

Multifunkcyjny, multimedialny, multiroom: najbardziej wszechstronny wśród głośników do zabudowy

Podobnie jak w przypadku tanecznych brzmień, Maierowi spodobał się czysty, niezakłócony dźwięk emitowany przez Install 7 Speaker w trybie telewizyjnym. Jak mówi sam ekspert: „Od pierwszej chwili wszystko wydaje się czyste, celowe i znaczące. W sam raz!”.

Przy odpowiedniej konfiguracji multiroom, wbudowane głośniki rozwijają swój pełny potencjał. W perfekcyjnie skoordynowanej interakcji z Loxone, w całej przestrzeni mieszkalnej można stworzyć imponujące wrażenia dźwiękowe, które nie mają sobie równych.

Ocena ogólna: 239 na 240 punktów

Werdykt Romana Maiera daje Quadralowi Install 7 Speaker specjalne wyróżnienie. Przy bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, bez zastrzeżeń poleca on czytelnikom magazynu głośniki sufitowe.

Pełny raport z testu można znaleźć tutaj.

Jeszcze lepsza jakość dźwięku

 Jeśli szukasz jakości, znajdziesz ją w naszej szerokiej gamie głośników Quadral. Do zbudowania kompleksowej konfiguracji multiroom polecamy między innymi Signum 20 lub Signum 70, które również zdobyły uznanie ekspertów.

Głośnik quadral Signum 20

Idealny do mniejszych pomieszczeń lub tworzenia efektów w systemie surround: Quadral Signum 20.

Głośnik quadral Signum 70

Doskonała dynamika i potężny bas:
Quadral Signum 70.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.