Nowoczesny i inteligentny biurowiec Geoline w Zabrzu

Samanta Weiss
15. maja 2023 in Referencje

Geoline to firma z Zabrza zajmująca się sprzedażą, wynajmem oraz serwisem sprzętu geodezyjnego. W swojej nowoczesnej siedzibie postawili na Loxone, aby osiągnąć maksimum energooszczędności oraz komfortu w codziennej pracy. Szereg rozwiązań Loxone zintegrowanych przez Partnera Loxone BF Electric zapewnia bezpieczeństwo oraz bezprecedensową łatwość użytkowania.

Dostęp

Bezpieczeństwo stanowiło dla inwestora priorytet, dlatego zintegrowano kompleksowe rozwiązanie zapewniające je na wielu płaszczyznach.

Pierwszym elementem, jaki napotykają odwiedzający, jest szlaban z kamerą LPR, która służy do odczytywania numerów rejestracyjnych. Wszystkie osoby niezarejestrowane w bazie otrzymują możliwość wjazdu na teren po weryfikacji przez upoważnioną osobę. Jest to możliwe dzięki systemowi zdalnego otwierania, co oznacza, że goście nie muszą długo czekać na podniesienie szlabanu, ponieważ dzięki aplikacji mobilnej autoryzacja odbywa się w ciągu kilku sekund, z dowolnego miejsca na świecie.

NFC Code Touch i Touch Pure na ścianie w biurze

Co więcej, w samym obiekcie pracownicy mają dostęp tylko do określonych obszarów. NFC Code Touch zamontowany w windzie weryfikuje, gdzie dana osoba może wjechać. Właściciel i zarządca mają uprawnienia dostępowe do każdego pomieszczenia, a także kontrolują nadawanie uprawnień poszczególnym osobom.

Wnętrze biura

Bezpieczeństwo

Cały obiekt znajduje się pod czujnym okiem systemu alarmowego Loxone. Jest on niezwykle złożony i łączy w sobie kilkanaście elementów. Alarm przeciwwłamaniowy wysyła natychmiastowo powiadomienie do grupy interwencyjnej, która może od razu przekazać komunikat włamywaczom za pomocą systemu audio. Oczywiście zarządca obiektu również jest informowany w czasie rzeczywistym o zagrożeniu.

Bezpieczeństwo to jednak nie tylko zabezpieczenie przed włamaniem, ale również przed innymi wypadkami, które mogą się wydarzyć w budynku. Szczególnie przydatne okazały się już czujniki zalania, które ocaliły wyposażenie obiektu przed wyciekiem z rury pod zlewem w kuchni. System wysłał powiadomienie odpowiednim osobom o mającym miejscu zalaniu, a biorąc pod uwagę, że miał on miejsce wieczorem, kiedy biuro było puste, straty mogły być w innym wypadku ogromne. Czujniki zalania zostały zainstalowane w kuchni i łazienkach i przekładają się na zwiększone poczucie bezpieczeństwa użytkowników.

Sterowanie

System Loxone oczywiście zajmuje się sobą sam, jednak użytkownicy zachowują możliwość zmiany ustawień w dowolnym momencie. W pomieszczeniach zintegrowano przyciski Touch Pure, które zapewniają kontrolę nad oświetleniem i temperaturą, zapewniając równocześnie świetne wrażenia estetyczne, jako że design idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrze biura.

Użytkownicy doceniają intuicyjne sterowanie oraz funkcjonalną i łatwą w użyciu aplikację Loxone, która daje podgląd na wszystkie ustawienia systemu oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Czujnik obecności
Bardzo spodobała nam się idea systemu Loxone, głównie energooszczędność, jak również to, że można łatwo sterować tym systemem. Okazuje się, że był to dobry wybór, sprawdziła się cała zintegrowana infrastruktura. Działa świetnie, jest energooszczędna, a w przyszłości chcemy dokupić kolejne podsystemy, które pozwolą nam na jeszcze lepsze wykorzystanie tej energii.
Anna Sędzicka

Geoline

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.