„Szalona rodzinka” z Niemiec zbudowała swój własny inteligentny dom


20. sierpnia 2020 in Referencje

W 2018 roku rodzina Hufskich postanowiła spełnić swoje marzenie i kupić własny dom. Od początku byli entuzjastycznie nastawieni do Loxone, dlatego nasz Miniserver już od 2 lat zarządza ich domem
i ogrodem. Rodzina często informuje na swoim koncie na Instagramie, jak działa ich inteligentny dom.

To właśnie w niemieckim Dreźnie, niedaleko polskiej granicy, rodzina zdecydowała się zbudować wymarzony inteligentny dom. Potrzebowali na to łącznie tylko 8 miesięcy. Oprócz oświetlenia, systemów ostrzegawczych, muzyki i zacienienia, zautomatyzowana została również szklarnia w ogrodzie. 

Rodzina Hufskich od samego początku publikowała przebieg budowy na swoim koncie na Instagramie. Zainspiruj się ich ciekawymi wskazówkami i doświadczeniami w dziedzinie inteligentnego życia!

Oświetlenie ogrodowe

Dzięki kolorowym spotom LED, podświetlonej palisadzie i słupkom ogrodowym, teren otaczający dom jest zjawiskowo oświetlony.

Wskazówka dla partnerów: Dowiedz się wszystkich szczegółów dotyczących wdrożenia z naszego przykładu zastosowania Loxone Config: inteligentne oświetlenie zewnętrzne.

Oświetlenie schodów

Rodzina Hufskich wpadła na ciekawy pomysł jeśli chodzi o oświetlenie schodów. Idąc w górę lub w dół, światło włącza się krok po kroku, a nie wszystkie naraz.

Oświetlenie

Rodzina położyła nacisk na oświetlenie pośrednie w łazience i kuchni. Taśmy LED oświetlają prysznic i wannę w różnych nastrojach świetlnych. Nad przestrzenią roboczą w kuchni zastosowano lampy wiszące Pendulum Slim.

 

Twój projekt
w dobrych rękach


Loxone posiada silną sieć partnerów składającą się z ponad 10 000 pełnych pasji, zaangażowanych i certyfikowanych specjalistów w dziedzinie automatyki. Znajdź swojego zaufanego partnera Loxone!