Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i premier Loxone w 2020 roku


7. stycznia 2021 in Kulisy
Wiemy, że 2020 był dla nas wszystkich trudnym rokiem. Na szczęście mamy go już za sobą. Teraz możemy na spokojnie przeanalizować wszystkie najważniejsze wydarzenia i premiery, których byliśmy świadkami. Zapraszamy na krótką podróż wgłąb wspomnień!

Styczeń

Magazyn Create Automation

Create Automation
Podczas gdy duże korporacje, takie jak Google, Apple i Amazon, coraz bardziej koncentrują się na rynku „zrób to sam” w sektorze smart home, my celowo idziemy w przeciwnym kierunku: Loxone to rozwiązanie wdrażane przez profesjonalistów. Nasz nowy slogan od początku roku podkreślał zobowiązanie wobec naszych partnerów i stał się wyraźnie widoczny dla świata zewnętrznego.

Luty

Skrzynka na paczki Paketsafe Air

Premiera: Skrzynka na paczki Paketsafe Air
Wraz z firmą Singer Innovative Solutions GmbH wprowadziliśmy na rynek Paketsafe Air – pierwszą skrzynkę paczkową, którą można w pełni zintegrować z systemem Loxone.

Biuro Loxone w Isernhagen

Otwarcie: Loxone Niemcy Północ
Przez dwa dni liczni goście świętowali z nami otwarcie nowego oddziału Loxone w Isernhagen koło Hanoweru.

Marzec

Wsparcie techniczne Loxone

Create Automation
Pandemia COVID-19 utrzymuje świat pod kontrolą od wiosny zeszłego roku i stawia nas przed nieoczekiwanymi wyzwaniami. W tych trudnych czasach ważna jest dla nas niezawodna dostępność dla naszych partnerów. Jako firma cyfrowa byliśmy w stanie szybko zdigitalizować, a nawet rozszerzyć naszą ofertę usług. Zaczęliśmy prowadzić szkolenia eksperckie w trybie online, a do naszej oferty dodaliśmy bezpłatne webinaria, które organizujemy do dziś.

Lyon

Nowe biuro w Lyonie (Francja)
Liczby w Loxone wyraźnie wskazują na wzrost. W marcu otworzyliśmy nowe biuro w Lyonie, które po Paryżu jest drugim oddziałem Loxone we Francji. Wszystko po to, aby móc jeszcze lepiej obsługiwać tamtejszy rynek.

Kwiecień

Loxone Config i App 11

Nowość: Loxone Config i App 11
Dzięki darmowym aktualizacjom instalacje Loxone stają się coraz bardziej wydajne. Z biegiem lat wzbogaciliśmy system o wiele funkcji, które otwierają nowe możliwości w inteligentnych budynkach. Wersja 11 Loxone Config i aplikacji miała swoją premierę w kwietniu i stanowiła kolejny kamień milowy z wieloma nowymi funkcjami zarówno dla partnerów, jak i klientów.

Maj

Czujnik obecności Tree i Touch Pure

Nowe produkty: Czujnik obecności i Touch Pure Gen. 2
W Loxone nieustannie pracujemy nad rozwojem nowych produktów i jednocześnie optymalizujemy urządzenia już znajdujące się w naszej ofercie. W wyniku prac nad naszymi czujnikami ruchu opracowaliśmy czujnik obecności, który w wersji Tree trafił na rynek w maju. Wyposażony w dodatkowe czujniki, oferuje jeszcze więcej funkcji. Ponadto popularny przycisk Touch Pure zabłysnął w nowej odsłonie. Wysokiej jakości szklana powierzchnia i dobrze widoczne punkty dotykowe podkreślają odświeżony wygląd przycisku.

Kampus Loxone

Ogłoszenie budowy kampusu Loxone
„Tutaj powstaje europejskie centrum automatyki budynkowej”. Pod koniec maja ogłosiliśmy projekt budowy kampusu Loxone – obiektu wyjątkowego na skalę europejską!

Czerwiec

Urodziny Miniservera

Wszystkiego najlepszego dla Miniservera
Miniserver Loxone skończył dziesięć lat 1 czerwca! Wiele się wydarzyło od momentu jego wprowadzenia na rynek w szarej obudowie, pod nazwą LoxLIVE. Jednak bez względu na to, jaką mają nazwę i jaki kolor obudowy – wszystkie Miniservery łączy jedno: nadal wykonują swoją pracę absolutnie niezawodnie, nawet po dziesięciu latach. Są również w 100% kompatybilne ze wszystkimi dotychczas opracowanymi produktami i naszą najnowszą generacją oprogramowania.

Światła Molto Luce

Współpraca z Molto Luce
Wspólnie z Molto Luce, specjalistą od wysokiej jakości oświetlenia, opracowaliśmy nową serię produktów – system szyn Volare Air. W pełni zautomatyzowane dzięki technologii Loxone Air, te wysokiej jakości światła można wykorzystać w inteligentnych domach, budynkach komercyjnych i specjalnych projektach.

Lipiec

Skrzynka na paczki i listy Paketsafe

Premiera: Skrzynka na paczki i listy Paketsafe Air
Skrzynka na paczki pocztowe Paketsafe Air została rozszerzona o możliwość przyjmowania listów i prasy. Od lipca użytkownicy są regularnie informowani o dostarczeniu i odebraniu listów, paczek oraz gazet za pośrednictwem aplikacji Loxone.

Strój sportowy Loxone

Fit for Growth
Joga, kolarstwo górskie, piłka nożna… W celu promowania zdrowego stylu życia wśród pracowników, wzmocnienia więzi oraz poprawy wydajności i koncentracji, Loxone oferuje od lipca różne zajęcia sportowe. Sport to zdrowie!

Sierpień

Szkolenie Loxone Fronius

Szkolenie Loxone z Fronius
Na początku sierpnia pierwsza grupa partnerów obu firm wzięła udział w specjalnym szkoleniu Loxone z Fronius. W trakcie spotkania zostały poruszone tematy związane z automatyką budynkową, fotowoltaiką, monitorowaniem
i zarządzaniem energii.

Wrzesień

Audioserver i Stereo Extension

Premiera produktów: Audioserver i Stereo Extension
Na początku września byliśmy świadkami największej premiery produktu od czasu Miniservera Loxone. Kilka tysięcy partnerów, klientów i fanów z całego świata świętowało z nami wypuszczenie na rynek Audioservera Loxone, który będzie miał podobnie wpływ na świat automatyki budynkowej, jak Miniserver.

Loxone Config i App 11.1

Nowość: Loxone Config i App 11.1
Wersja 11.1 oprogramowania Loxone Config i aplikacji Loxone zawierała liczne ulepszenia dla partnerów i klientów.

Otwarcie Loxone Polska

Otwarcie siedziby Loxone Polska
Premierę nowego Audioservera połączyliśmy z oficjalnym otwarciem polskiego showroomu Loxone Polska w Bytomiu. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta oraz wybrani partnerzy Loxone.

Madryt

Nowe biuro w Madrycie (Hiszpania)
Bytom nie był jedynym oddziałem Loxone, który otworzył swoje drzwi we wrześniu. Nowe biuro w Madrycie powstało, aby wesprzeć Loxonautów pracujących w Artés pod Barceloną.

Październik

Produkty Loxone

Październikowa rewolucja produktowa
Październik upłynął pod znakiem nowych innowacji produktowych. W sumie zaprezentowaliśmy cztery nowe produkty, które sprawiają, że życie w inteligentnym budynku jest jeszcze wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej energooszczędne: Tree to Air Bridge, Schüco Extension, podtynkowy czujnik obecności i Miniserver Go Gen. 2!

Loxone przejmuje Quadral

Przejęcie Quadral
Najwyższa jakość dźwięku w połączeniu z inteligentną automatyką budynku: Loxone przejmuje niemieckiego producenta wysokiej jakości głośników – firmę Quadral GmbH & Co. KG z Hanoweru.

Callwey Award

Callwey Award: najlepszy produkt roku 2020
Nasze kompleksowe rozwiązanie otrzymało tytuł „Produkt roku 2020” w kategorii „Smart Home” konkursu organizowanego przez renomowaną niemiecką firmę Callwey Verlag.

Wbicie łopaty w kampusie Loxone

Ceremonia wbicia łopaty pod budowę kampusu Loxone
Czyny potwierdzają słowa. W piątek 16 października odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego kampusu Loxone. 300 nowych miejsc pracy, 55 milionów euro inwestycji, 8 hektarów powierzchni, 2 lata budowy – to imponujące liczby, które w skrócie opisują nowy „Loxone Campus”. Unikalny w Europie projekt składający się z biura, hotelu, centrum szkoleniowo-logistycznego.

Listopad

Loxone Config i App 11.2

Nowość: Loxone Config i App 11.2
Wersja 11.2 oprogramowania Loxone Config i aplikacji uzupełnia naszą listę bezpłatnych aktualizacji wydanych w 2020 roku.

Mediolan

Nowe biuro w Mediolanie (Włochy)
Po Lyonie, Madrycie i Bytomiu w listopadzie otworzyliśmy czwarte nowe biuro Loxone. Tym razem w Mediolanie. Od tamtej pory nowi koledzy wspierają Loxonautów z Południowego Tyrolu na rynku włoskim.

Grudzień

Architekt

Webinarium dla architektów i projektantów
W grudniu po raz pierwszy zorganizowaliśmy bezpłatne webinarium dla polskich architektów i projektantów. Celem było zaprezentowanie technologii Loxone, naszych produktów, projektów referencyjnych, sterowania i aplikacji. Spotkanie online zakończyła wycieczka po showroomie Loxone.