Jak żyje twórca aplikacji Runtastic?


19. marca 2020 in Referencje

W 2009 roku Florian Gschwandtner wraz z trzema kolegami założył znaną na całym świecie firmę Runtastic. Dzisiaj Runtastic – z ponad 140 milionami zarejestrowanych użytkowników – jest jedną z najpopularniejszych aplikacji fitness.

Po jej sprzedaniu firmie Adidas, pod koniec 2018 roku Florian wycofał się ze stanowiska dyrektora generalnego. W ciągu wcześniejszych 10 lat, jako dyrektor zarządzający i założyciel firmy o wartości miliona dolarów, nie miał wiele czasu dla rodziny, przyjaciół i na rozrywkę. Od chwili odejścia z firmy Florian inwestuje w rozwijające się start-upy i poświęca czas przyjaciołom i rodzinie.

Od studenckiej stancji do inteligentnego mieszkania

Do niedawna wciąż mieszkał w swoim studenckim mieszkaniu, w którym narodził się pomysł jego start-upu. Teraz, gdy w końcu ma trochę wolnego czasu, czeka na przeprowadzkę do swojego nowego, pięknego mieszkania.
Prace związane z jego planowaniem w sercu Linzu rozpoczęły się na początku 2019 roku. Wydajność i skuteczność są bardzo ważne dla Floriana. Przedsiębiorca ma podobne wymagania nie tylko wobec siebie, ale także wobec swojego nowego mieszkania. Szybko stało się jasne, że jego życzenia zostaną zrealizowane przez Loxone. Dzięki inteligentnemu sterowaniu za pomocą Miniservera Loxone nowy dom Floriana jest tak energooszczędny i wydajny, jak właściciel zawsze sobie tego życzył.

Florian pod lupą

2013
Laureat nagrody Onliner des Jahres


2015
Człowiek Roku (Austria)


2015
Laureat austriackiej nagrody Media Future Award


2017
75. miejsce na liście najważniejszych Austriaków

Uwielbiam technologię i związane z nią możliwości. Od samego początku było dla mnie jasne, że chcę mieć „inteligentny” dom. Decyzja o wyborze Loxone była właściwa i naprawdę cieszę się z zalet systemu.

Florian Gschwandtner

Założyciel i przedsiębiorca

Najważniejsze funkcje

Florian posiadał dwa główne wymagania, które były dla niego szczególnie ważne:

Multiroom audio
Od samego początku było jasne, że potrzebuje wysokiej jakości systemu audio w całym mieszkaniu. Music Server Loxone bezproblemowo integruje się w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu doskonale spełnia wymagania Floriana.

Dom, który myśli sam
Mieszkanie Floriana zawsze wie, co robić. Oświetlenie włącza się automatycznie, żaluzje regulują się, aby zapewnić komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Chociaż Florian może w dowolnym momencie dokonywać zmian za pomocą przycisków dotykowych rozmieszczonych po całym domu, w większości przypadków nie musi z nich korzystać.

„Przycisków używam w tylko naprawdę wyjątkowych przypadkach, co jest dla mnie świetne”
Florian Gschwandtner

Rzut oka na mieszkanie

Mieszkanie Floriana zostało całkowicie wyposażone w technologię Loxone.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Planujesz budowę swojego domu i szukasz odpowiedniego specjalisty od automatyzacji? A może chcesz oferować swoim klientom inteligentne instalacje elektryczne? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z silnej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.