Uzyskaj dofinansowanie i zwiększ efektywność energetyczną domu!

Samanta Weiss
20. listopada 2023 in Know How

W obliczu nadchodzącej wielkimi krokami zimy, wielu z nas stoi przed trudną decyzją, jak przeżyć zimę w cieple, nie rujnując przy okazji swojej sytuacji finansowej. Choć sezon 2023/24 według zapowiedzi ma nie być aż tak chaotyczny, jak poprzedni, to ceny wciąż są wysokie w porównaniu z poprzednimi latami. Na rynku jest dostępny szeroki wachlarz rozwiązań energetyczno-ciepłowniczych, ale w ich gąszczu niełatwo jest znaleźć odpowiednią dla nas opcję. Co więcej, jest to jeden z najdroższych systemów w domu, a jego wymiana wiąże się z dużym nakładem finansowym. Sprawdź, jak przystąpić do rządowego programu Moje Ciepło i uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dofinansowania na nowoczesne pompy ciepła.

Czym jest program
Moje Ciepło?

Moje Ciepło to inicjatywa rządowa łącząca w sobie dwa czynniki – poprawa efektywności energetycznej budynków, dzięki czemu obniżone zostanie krajowe zapotrzebowanie na energię cieplną, i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez popularyzację odnawialnych źródeł energii.

Program dofinansowuje zakup pomp ciepła: gruntowych, powietrze/powietrze i woda/powietrze, przy czym te pierwsze otrzymują największą dotację. Z kartą dużej rodziny możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Co istotne, nabór do programu odbywa się w trybie ciągłym do końca 2026 roku lub do wyczerpania funduszy. Ważną informacją jest również to, że dofinansowanie obemuje tylko budynki jednorodzinne, których budowa została zakończona po 1.01.2021 roku.

Złóż wniosek o dofinansowanie

Grzejnik pionowy
Grzejnik w łazience

Ciepłe Mieszkanie dla budownictwa wielorodzinnego

Dla właścicieli mieszkań w budynkach wielolokalowych również został stworzony program mający na celu poprawę efektywności energetycznej poszczególnych jednostek mieszkalnych. W tym przypadku można uzyskać fundusze na pompy ciepła, kotły na gaz lub pellet, a także na wymianę okien i drzwi. Poziom dofinansowania jest ustalany na podstawie dochodu na osobę w gospodarstwie domowym i może wynieść nawet 41 tysięcy złotych. Gminy o wyższym zanieczyszczeniu powietrza oferują jeszcze wyższe dotacje, a o wsparcie mogą ubiegać się także wspólnoty mieszkańców w budynkach wielolokalowych (kwota dofinansowania jest oczywiście odpowiednio wyższa).

Więcej o programie Ciepłe Mieszkanie

Wejdź na wyższy poziom energooszczędności z Loxone

Aby dodatkowo zoptymalizować wykorzystanie energii cieplnej w naszym budynku, warto zintegrować pompę ciepła z Loxone, o czym pisaliśmy tutaj przy okazji przybliżania pomp firmy De Dietrich. Zapraszamy także na nasz kanał na YouTube, gdzie dostępne są filmy i webinary poświęcone temu tematowi.

Dzięki integracji pompy ciepła do kompleksowego systemu Loxone oszczędzamy pieniądze, surowce i czas, zwiększając przy tym komfort. System uczy się naszego stylu życia, dzięki czemu dom jest zawsze gotowy na nasze przybycie, a podczas naszej nieobecności nie jest niepotrzebnie ogrzewany. Co więcej, nawet jeśli jesteśmy w domu, ogrzewamy tylko pomieszczenia, z których korzystamy. Mamy także możliwość ręcznej zmiany ustawień w aplikacji Loxone, a także podgląd na bieżące zużycie. Przekłada się to bezpośrednio na niższe rachunki, a także ogranicza emisję gazów i zwiększa ekologię naszego budynku.

Kontrola zużycia energii w aplikacji Loxone

W czasach, kiedy z jednej strony wielką niewiadomą jest dostępność i cena poszczególnych surowców, a z drugiej zielona polityka energetyczna zmusza nas do szukania bardziej ekologicznych i wydajnych rozwiązań, warto jest dogłębnie przeanalizować wszystkie możliwe rozwiązania, tak by służyły nam one długie lata, nie obciążając nadmiernie naszego portfela. Możliwość skorzystania z finansów publicznych, aby dokonać tej zmiany jest dobrą okazją do zainwestowania w urządzenia, które zagwarantują nam bezpieczeństwo podczas zimowych dni. Aby w pełni wykorzystać potencjał takiej nowoczesnej instalacji, warto sprawić, by można było nią inteligentnie sterować w zależności od pogody, obecności i innych czynników. Już dziś skontaktuj się z nami lub naszymi partnerami, aby uzyskać poradę dotyczącą najlepszego rozwiązania dla twojego projektu!

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.