Luksusowe domki w Penati Golf Resort


11. czerwca 2020 in Referencje
Luksusowe domki nad jeziorem w Penati Golf Resort są doskonałym przykładem inteligentnej instalacji elektrycznej – oferują swoim mieszkańcom tą najlepszą technologię i maksymalny komfort. W strefie VIP, naprzeciwko dziewiątego dołka pola golfowego, w dwóch etapach powstanie łącznie osiem domków.

O PROJEKCIE

NAZWA Luksusowe domki
LOKALIZACJA Penati Golf Resort Šajdíkove Humence
KRAJ Słowacja
ROK BUDOWY 2018 – 2020
LICZBA DOMKÓW 8
DEWELOPER LTO TRADE s.r.o.
STRONA WWW http://www.luxusnechaty.sk/
umístění referenčního domu na mapě čr
zabezpečení garáže

Daj się rozpieszczać

Minimalistyczne wnętrze dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, najnowocześniejsza technologia i materiały najwyższej jakości gwarantują, że mieszkańcy domków golfowych zawsze będą czuć się dopieszczeni.

zabezpečení garáže

Unikalna konstrukcja

Domy zbudowane są z precyzyjnie przyciętych paneli CLT, które charakteryzują się doskonałą izolacją, kontrolą wilgotności, a jednocześnie są trwalsze niż beton. Ekologiczna izolacja z włókna drzewnego Steico zapewnia doskonałą ochronę przed hałasem oraz chroni dom przed zimnem i ciepłem.

osvětlení v obývacím pokoji
zabezpečení garáže

Najlepsze technologie

Mimo, iż dom jest wypełniony różnego rodzaju technologiami, większością z nich nie musimy się martwić dzięki Loxone. Dom sam dba o przyjemne oświetlenie, temperaturę, świeże powietrze, bezpieczeństwo, a nawet muzykę.

zabezpečení garáže

Inteligentny taras

Unikalny przeszklony taras z pergolą tarasową Gibus jest doskonałym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu. Ruchome listwy aluminiowe doskonale chronią przed słońcem i deszczem oraz zapewniają naturalny obieg powietrza. Rolety przeciwsłoneczne przesłaniają przestrzeń i zapewniają prywatność.

Wywiad z deweloperem

Skąd pomysł na realizację wyjątkowego projektu luksusowych domków w kurorcie golfowym?

Penati Golf Resort jest jednym z najlepszych ośrodków golfowych na Słowacji i w Czechach, ale paradoksalnie nigdy nie rozwiązał zakwaterowania na równie wysokim poziomie. Brakowało tu tymczasowego lokum dla gości przyjeżdżających na kilka dni i stałych członków klubu. Widzieliśmy w tym dużą dziurę na rynku. Gdy ludzie przyjeżdżają na golf, aby się zrelaksować, standard mieszkania ma bardzo duży wpływ na zadowolenie z pobytu. Zdecydowaliśmy, że wyposażymy domki nie tylko w wysokiej jakości materiały, ale także w pełną inteligencję, aby właściciel nie miał żadnych dodatkowych zmartwień. Właścicielowi luksusowego domu pozostaje jedynie zadbać o czystość i utrzymanie, nic innego. To kolejna zaleta życia w Penati Golf Resort.

Co najbardziej cenią nowi właściciele domków?

Każdego z właścicieli przy pierwszej wizycie w domku zaskoczyły dwie rzeczy: absolutnie precyzyjna realizacja do ostatniego szczegółu i automatyzacja działania całego domku. Po zakończeniu ery socjalizmu ludzie wierzyli, że w końcu bez większego zamieszania zaczną powstawać wysokiej jakości budynki. Niestety często byli rozczarowani. Wiele dobrych projektów nie udało się z powodu pospiesznej i byle jakiej realizacji, która była nastawiona na szybki zarobek. My obiecaliśmy sobie,
że obierzemy przeciwny kierunek. Chcieliśmy w 100% zadbać o każdy materiał i detal, nawet kosztem reklamacji i poprawek błędów, aby na koniec zapewnić najwyższą możliwą jakość. To podejście da się zauważyć od pierwszej sekundy po wejściu do domku, a właściciele bardzo to doceniają.

Drugi ogromny plus to najwyższy poziom inteligentnego sterowania od Loxone. Właściciele korzystali w swych domach z różnych smart urządzeń, ale nie znali tak kompleksowego systemu. Nasze domki są pierwszymi na Słowacji, które są kontrolowane przez system Loxone od bezpieczeństwa, poprzez kontrolę temperatury i związane z tym sterowanie wszystkimi elementami, zacieniene, klimatyzację po oświetlenie i muzykę. W dzisiejszych czasach już często spotyka się różne inteligentne systemy w domach i mieszkaniach, ale złożony system, dzięki któremu wszystkie technologie w domu współpracują, a na dodatek można nim sterować przez telefon, to zupełnie nowe doświadczenie.

Czy od początku było jasne, że będą to inteligentne domki? Czym była motywowana ta decyzja?

Od samego początku byliśmy zdecydowani na inteligentny system firmy Loxone. Była to główna zaleta, którą chcieliśmy wdrożyć w projekcie luksusowych domków w Penati Golf Resorte. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny domków, nie mieliśmy tutaj zbyt dużego pola do popisu, ponieważ wszystkie mają jednolitą architekturę. Zamiast tego postawiliśmy na materiały
i inteligencję, które przeniosły nasze domki w Penati Golf Resort na zupełnie nowy poziom.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów automatyki domowej, dlaczego wybraliście właśnie Loxone?

Naszym zamiarem było wybranie do domków najlepszego systemu dostępnego na rynku. Innymi słowy, szukaliśmy, testowaliśmy kilka systemów i pytaliśmy każdego producenta, co potrafi jego system. Wynik wyraźnie pokazał, że Loxone posiada najlepszy kompleksowy smart system do budownictwa mieszkaniowego. A w dodatku można go rozbudowywać modułowo. W ten sposób mogliśmy zdefiniować podstawowy standard inteligencji w domkach i jednocześnie przygotować pakiety, o które system można łatwo uzupełnić przed ukończeniem budowy. Oczywiście domek został odpowiednio przygotowany pod wszystkie niezbędne moduły.

Czy można osobiście doświadczyć życia w domku?

Naszą strategię sprzedaży zbudowaliśmy na osobistych doświadczeniach. Bez osobistej wycieczki po domku i wypróbowania jego funkcji, niewiele osób może sobie wyobrazić, co faktycznie kupuje. Obiecującym klientom oferujemy również możliwość próbnego wynajmu na weekend. Oczywiście zastrzegamy sobie prawo do podjęcia indywidualnej decyzji na tym etapie,
a umowa najmu ma surowe warunki.

Czy są jeszcze jakieś domki na sprzedaż?

Zakup domku to złożona sprawa, dlatego zawsze przechodzimy od projektu do projektu. Oznacza to, że zawsze mamy tylko jeden domek w budowie i dopiero po zamknięciu zakupu ustalamy wszystkie szczegóły z przyszłym właścicielem
i rozpoczynamy dalszą pracę. W Penati Golf Resort mamy w strefie V.I.P. jeszcze kilka działek, na których chcemy budować kolejne domki.

Czy planujecie w przyszłości realizować podobne projekty?

Już w ubiegłym roku rozpoczęliśmy nowy projekt luksusowych apartamentów – LuxApartments – w ramach którego planujemy stopniowo budować pięć domów mieszkalnych. Projekt opiera się na tych samych zasadach, co luksusowe domki. Budujemy wyłącznie z solidnych naturalnych materiałów, konstrukcję stanowią precyzyjne drewniane panele CLT, a o funkcjonowania całego budynku i każdego mieszkania osobno postara się Loxone. LuxApartments powstają w pobliżu driving range w tej samej strefie V.I.P., co domki nad jeziorem. Obecnie sprzedajemy dwa pierwsze etapy projektu, w których apartamenty różnią się wielkością: od studia po penthouse na poddaszu.

Bezpłatna konsultacja projektu

Podoba ci się idea życia w inteligentnym domu? Świetnie! Na pewno masz wiele pytań.
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszymi ekspertami! Z przyjemnością omówimy z tobą wszystkie opcje dla twojego przyszłego domu i, w razie zainteresowania, znajdziemy odpowiednią firmę instalacyjną w twojej okolicy.