Loxone w biznesie: Staud Studios

Rafał Klima
6. września 2021 in Referencje

Rene Staud, właściciel Staud Studios to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny fotograf w świecie motoryzacji. Siedziba firmy, która znajduje się w Leonbergu to nie tylko perełka architektoniczna. Pracownia fotograficzna to również rozwiązania automatyzacji w najlepszym wydaniu dzięki dwóm Miniserverom Loxone.

Jaką technologie zastosowano?

To co wyróżnia budynek, to automatyczna regulacja temperatury wewnątrz pomieszczeń. Działa ono niezależnie, gdy jeden pokój się ochładza, inny będzie ogrzewany. Dodatkowo, gdy w pomieszczeniu wzrośnie poziom dwutlenku węgla wentylacja zwiększy swoją efektywność.

Podczas projektowania przywiązano ogromną wagę do bezpieczeństwa. W budynku zainstalowano czujniki wody i dymu, które w razie wykrycia zagrożenia natychmiast na telefon właściciela wyślą powiadomienie. Ponadto w serwerowni i pomieszczeniach technicznych zamontowano czujnik temperatury który ostrzega, gdy ta zbyt gwałtownie wzrośnie.

Pracownicy już nie muszą pamiętać o gaszeniu światła. Po zakończeniu pracy za pomocą jednego guzika można wyłączyć lampy i muzykę, a zarazem włączyć system alarmowy.  Rano, dzięki tej samej funkcji pracownik wyłączy alarm, zapali światło, a w pomieszczeniach zacznie grać muzyka. System ogrzewania sam zapewni odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.

Fakty

Kraj
Niemcy


Lokalizacja:
Staud Studios w Leonbergu


Partner Loxone:
ITK Fabrik GmbH


Komponenty Loxone:
Miniserver
Touch
Czujnik Ruchu
Siłownik Tree
Czujnik dymu Air
Czujnik wody Air
• i inne

Największą trudnością był brak możliwości instalacji i przetestowania kompletnego systemu. Kolejne elementy musiały być stopniowo dodawane i dostosowywane do działających urządzeń. Wszystko przez to, że instalacja systemu odbywała się w trakcie, gdy studio normalnie działało. Mimo trudności udało nam się wdrożyć wszystkie rozwiązania.

Martin Wiecha

Kierownik ds. Technologii, ITK Fabrik GmbH

Dlaczego Loxone?

Dla klienta najważniejsze było wdrożenie kompleksowego systemu automatycznego sterowania budynkiem, który ułatwi pracę, a jednocześnie będzie prosty w obsłudze. Kolejnym ważnym aspektem była kwestia ekologii. Dla dyrektora Staud Studios ważne było efektywne zużycie energii elektrycznej.

Dzięki różnorodności urządzeń i łatwej integracji produktów innych firm ITK Fabrik GmbH postawił na Loxone. Przy automatyzacji Staud Studios całkowicie wykorzystano możliwości jednego Miniservera. Do systemu trzeba było dodać drugi, który rozszerzył możliwości rozwiązań Loxone

Jak wygląda Staud Studios:

Biuro Staud Studios
Stacja ładowania Staud Studios
Biuro Staud Studios
Budynek biurowy Staud Studios
Studio fotograficzne Staud Studios

© zdjęcia: Staud Studios

Spodobało ci się to inteligentne biuro?

Ikona elektryk

Masz firmę instalacyjną?

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Loxone lub masz projekt, który chciałbyś z nami zrealizować? Zapisz się na niezobowiązujące webinarium wprowadzające lub od razu dołącz do programu partnerskiego Loxone.

Ikona łopata
Budujesz lub remontujesz?

Dla osób rozważających inteligentną instalację elektryczną w swoim domu lub mieszkaniu organizujemy bezpłatne prezentacje systemu Loxone. Oferujemy również bezpłatne konsultacje i kalkulacje projektu.