Loxone w biznesie: Cineplexx Millennium City w Wiedniu


8. marca 2021 in Referencje
Cineplexx w wiedeńskim Millennium City to najprawdopodobniej najnowocześniejsze kino w Austrii. W 13 salach kinowych, jak i całym obszarze kina, Miniserver Loxone przejmuje odpowiedzialność za automatyzację oświetlenia, efekty wizualne oraz centralne zarządzanie komunikatami o błędach. Ponieważ partner instalacyjny potrzebował stabilnego i niezawodnego systemu automatyzacji, postanowił wybrać rozwiązanie od Loxone.

Co zostało wdrożone w kinie?

Pięć Miniserverów, pracujących w sieci Gateway/Client, steruje i inteligentnie automatyzuje całą technologię oświetleniową w 13 salach kinowych o łącznej liczbie 2700 miejsc oraz we wszystkich obszarach ogólnych
Cineplexx.
Około 800 urządzeń DALI jest sterowanych przez blisko 30 rozszerzeń DALI Loxone.

Klient chciał stosować różne sceny oświetlenia w różnych salach kinowych. Jednakże dla operatora kina szczególnie ważne było to, żeby zmiany można było wprowadzić szybko i niezawodnie, na krótko przed rozpoczęciem filmu.

Najważniejsze jest to, że wszystkie raporty o błędach są wysyłane bezpośrednio do partnera Loxone za pośrednictwem powiadomień push. Dlatego może szybko oraz łatwo interweniować za pomocą zdalnego dostępu. Oznacza to, w większości przypadków, że nie ma opóźnień w rozwiązywaniu problemów. Ze względu na to nie istnieje potrzeba wzywania technika na miejsce.

Fakty

Kraj:
Austria


Wielkość:
13 sal kinowych
z 2700 miejscami siedzącymi


Firma:
Cineplexx Millenium City Wien


Partner Loxone:
E-PORT Elektrotechnik GmbH


Komponenty Loxone:
Miniserver (Gateway/Client)
DALI Extensions
Extension

Dlaczego Cineplexx wybrało Loxone?

Dla operatora kinowego stabilne i niezawodne działanie systemu to podstawa. Rozwiązanie automatyzacyjne firmy Loxone zapewnia właśnie taką stabilność. Gdyby jednak pojawił się problem, na przykład z powodu przypadkowych zmian dokonanych przez pracownika kina, system Loxone można błyskawicznie przywrócić do działania. To dzięki łatwemu i zdalnemu dostępowi do instalacji. Na wakacjach na Mauritiusie otrzymałem komunikat o błędzie, który udało mi się natychmiast naprawić.
Harald Winkler

CEO , E-PORT Elektrotechnik GmbH

Ludzie czekają w kolejkach do kas kinowych
Biały taras w środku kina oświetlony niebieskimi światłami LED
Rozsypany popcorn na czarnym tle
Sala kinowa z zielonymi fotelami i niebieskim światłem w tle
Kolejka ludzi do kasy biletowej. Z góry zwisają żarówki świecące się na niebiesko. Góra holu jest czarna a dół biały.
Fragment oświetlonej sali kinowej. Na dole czerwone fotele a na górze kremowe.
Górna część holu w kinie. Z sufitu zwisa niebieskie oświetlenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Loxone?

Czy chcesz oferować swoim klientom świetny system automatyzacji, dzięki Miniserverowi Loxone? Skontaktuj się z nami i nawiąż trwałą współpracę z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.
Miniserver Loxone to doskonałe narzędzie do prostego sterowania i automatyzacji wszelkiego rodzaju budynków. Z tego powodu świetnie się sprawdzi niezależnie od tego, czy jest to inteligentny dom, nieruchomość komercyjna czy specjalny projekt.