Loxone przejmuje firmę Quadral specjalizującą się w wysokiej klasy głośnikach

Emanuela Weiss
5. października 2020 in Kulisy

Wysoka jakość dźwięku w połączeniu z inteligentną automatyzacją budynku: Loxone przejął niemiecką firmę Quadral GmbH & Co. KG z Hanoweru. To kolejny krok w rewolucji audio, którą zapoczątkowała niedawna, udana premiera Audioservera.

Połączenie wiedzy, umiejętności i doświadczenia

Na początku września wprowadziliśmy zupełnie nowy sposób implementacji systemów multiroom audio w budynkach zautomatyzowanych za pomocą Loxone. Wprowadzenie Audioservera Loxone na rynek dało początek nowej audio-rewolucji. Chociaż Audioserver sam w sobie jest już imponującym produktem, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Przejęcie niemieckiej firmy Quadral znanej z produkcji wysokiej klasy głośników ma być dowodem na to, że Loxone ma ambicję stać się ekspertem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań audio w budynkach różnego przeznaczenia.

Od prawie 50 lat firma Quadral niezachwianie trwa w swym rozumieniu kultury dźwiękowej, czego dowodem są wysokiej jakości komponenty hi-fi. Quadral jest również jednym z ostatnich niemieckich producentów, który utrzymuje produkcję w Niemczech. Na przykład dobrze znane głośniki wstęgowe Quadral Aurum są produkowane w Hanowerze. Sztandarowym produktem Quadral jest legendarny Aurum Titan, który w obecnym wydaniu jest już dziewiątą generacją serii high-end wprowadzonej na rynek w 1981 roku. Uznanie krytyków w specjalistycznych magazynach i na fachowych portalach internetowych świadczy o niezwykłych umiejętnościach Quadral w dziedzinie akustyki.

Kupując Quadral, łączymy doświadczenie obu firm z branży audio. Loxone ma silną pozycję na rynku inteligentnej automatyki budynkowej, a firma Quadral dziesiątki lat doświadczenia w projektowaniu, produkcji i dystrybucji głośników hi-fi w sektorze high-end i na rynku konsumenckim. W przyszłości będziemy w stanie oferować wyrafinowaną, inteligentną automatykę budynkową z najlepszym dźwiękiem z jednego źródła.
Thomas Moser

Założyciel, Loxone

Obecni akcjonariusze Quadral, Edmond Semmelhaack i Jürgen Brinkmann, podzielili się swoją opinią na temat możliwości, które ta zmiana niesie w przyszłości:

W Loxone odnaleźliśmy firmę o silnej pozycji, która docenia tradycyjne mocne strony Quadral. Wiemy, że nasza firma i marka Quadral są w dobrych rękach i cieszymy się, że nasza najnowocześniejsza technologia znajdzie teraz również zastosowanie w innych innowacyjnych obszarach zastosowań.

Edmond Semmelhaack & Jürgen Brinkmann

Akcjonariusze, Quadral

Wspólna praca nad przyszłymi produktami

Przejęcie oznacza wspólny rozwój produktów w przyszłości. Jeśli chodzi o zmianę właściciela: Quadral będzie nadal istniał jako niezależna marka i firma w Hanowerze w Niemczech – jednocześnie stając się częścią grupy Loxone. Produkcja w Hanowerze również zostanie utrzymana. Nic się nie zmieni, jeśli chodzi o obsługę wyspecjalizowanych partnerów handlowych firmy Quadral.