Loxone Basecamp: zajrzyj do epicentrum automatyki budynkowej


14. stycznia 2019 in Referencje
Stylowy, wręcz majestatyczny, budynek Basecamp leży na zielonych wzgórzach austriackiego miasteczka Kollerschlag. Tutaj zespół około 90 Loxonautów, uzbrojonych w najbardziej inteligentnym systemem smart home, planuje drogę na szczyt. Cel: zostać liderem na światowym rynku w sektorze inteligentnych domów.

Miejsce pracy

Inteligentna praca na trzech poziomach: forum
z obszarem wypoczynkowym, jadalnia z restauracją, samoobsługowy bar, biuro na planie otwartym i nasze centrum logistyczne
w podziemiach!

Pełna koncentracja

Imponujący budynek high-tech został zaprojektowany w sposób ułatwiający komunikację między pracownikami. Uzupełnia go wyrafinowana koncepcja produktywnego środowiska pracy.

Bez tajemnic!

Pielęgnujemy otwarte relacje oparte na zaufaniu i przyjaźni. Wzajemna interakcja jest dla nas ważna. Znajduje to odzwierciedlenie w otwartym projekcie centrali z biurem na planie otwartym i tylko trzema małymi salami konferencyjnymi.

Psst … Nie przeszkadzać!

W Basecamp wszyscy Loxonauci pracują w jednym pomieszczeniu. Zespoły rozmieszczone są w zależności od naturalnego poziomu hałasu – od hałaśliwego (sprzedaż, obsługa klienta) do bardzo cichego (tworzenie oprogramowania). Praca obok siebie jest możliwa. 

Obszary maksymalnej koncentracji

Basecamp oferuje wiele stref odosobnienia. Tapicerowane nisze ze stolikiem, gniazdkiem i widokiem na okolicę, stanowią świetne miejsce na wypoczynek i do pracy przy trudnych zadaniach. Praca w tak zwanej „alkowie” kieruje się jasną zasadą – tutaj nikt nie będzie ci przeszkadzał.

Najlepsze wyposażenie
miejsca pracy

Duże stoły z podwójnymi monitorami tworzą wydajne środowisko pracy i dają wiele możliwości.

Najlepsze wyposażenie
miejsca pracy

Duże stoły z podwójnymi monitorami tworzą wydajne środowisko pracy i dają wiele możliwości.

Restauracja na miejscu

W przynależącej do centrali restauracji, Loxonauci mogą posilić się na własny koszt. W nowoczesnej kuchni codziennie przygotowywane są świeże zupy, dania główne i bufet sałatkowy. Każdy wybierze coś dla siebie, w niskich cenach.

Bar samoobsługowy

W barze samoobsługowym jest wszystko, czego dusza zapragnie. Kawę, herbatę, napoje i przekąski można zakupić za dodatkową opłatą. Woda niegazowana
i gazowana oraz owoce są bezpłatne.

Architektura

Budynek Loxone Basecamp jest otoczony malowniczą scenerią i odzwierciedla nasze zamiłowanie do technologii i detali. Doskonały przykład harmonii pomiędzy naturą a technologią.

Idealnie zintegrowany z krajobrazem

Pomimo swojego imponującego charakteru, Loxone Basecamp idealnie wkomponowuje się w środowisko wiejskie. Z każdego stanowiska pracy
w centrali rozpościera się widok na okolicę przez duże okna. Ma to pozytywny wpływ na jakość lokalizacji.

Dostosowany do komunikacji

Cała koncepcja budynku została zaprojektowana
z myślą o wspieraniu wzajemnej komunikacji. Forum stanowi centrum. W tym obszarze znajduje się ekspres do kawy i to właśnie tam najczęściej dochodzi do spotkań lub nieplanowanych wymian zdań między zespołami.

Unikalna koncepcja akustyczna

Unikalna koncepcja akustyczna umożliwia skoncentrować się na pracy nawet w biurze na planie otwartym. Szczególnie sprawdzają się tapicerowane panele sufitowe pokryte tkaniną 3D matrix (z zintegrowanym oświetleniem) oraz zasłony akustyczne utrzymujące niski poziom hałasu.

Technologia spotyka naturę

Naturalne materiały, takie jak drewno, skóra, papier
i kamień w obrębie wejścia i forum tworzą kreatywną, zachęcającą atmosferę i bardziej przypominają środowisko hotelowe lub barowe niż firmę elektroniczną. Kolory, materiały i design odzwierciedlają tożsamość firmy.

Uniwersalne przestrzenie

Basecamp z obszarem wejściowym, salami konferencyjnymi, poziomem biurowym i forum charakteryzuje się łatwością dostosowywania się. W ciągu kilku minut jadalnia i forum mogą zostać przekształcone w miejsce do zorganizowania wydarzenia. Zautomatyzowane zasłony akustyczne zapewnią prywatność lub dodatkową przestrzeń za pomocą kilku kliknięć na telefonie. Otwory między panelami sufitowymi do zamontowania dodatkowych zasłon akustycznych na poziomie biurowym są gwarancją przyszłego rozwoju.

Zielona wieża

Trzon centrali stanowi zielona wieża. W niej znajduje się widoczny dla wszystkich cały sprzęt Loxone, łącznie z sercem systemu – Miniserverem. Podobnie jak drogi nerwowe w ludzkim ciele, inteligencja rozprowadzana jest z dwukondygnacyjnego dystrybutora po budynku
i zapewnia inteligentne funkcje w miejscu pracy.

Przestrzeń otwarta i plac zabaw

Basecamp oferuje również dużo miejsca na zewnątrz budynku, dzięki czemu świetnie nadaje się do organizowania imprez, takich jak coroczny festyn rodzinny. Przestrzeń w i wokół budynku pomieści około 700 gości. Slackline, obręcz do koszykówki i inne udogodnienia sprawiają, że teren na zewnątrz to całoroczny plac zabaw dla Loxonautów.

Przygotowany na wszystkie ewentualności

Nasz Basecamp jest przygotowany na wszystkie EVENTualności. W związku z tym, że regularnie obchodzimy różne święta i uroczystości, zadbaliśmy o tryb imprezowy. Przyjęcie urodzinowe, festyn rodzinny, wydarzenie dla partnerów lub piwo po pracy w strefie grillowej – jesteśmy przygotowani na wszystko. Wystarczy przesunąć palcem po telefonie, a oświetlenie i muzyka stworzą odpowiednią atmosferę.

Technologia

Loxone Basecamp ma wszystko, co oferuje asortyment Loxone. Loxonauci i goście mogą doświadczyć technologii smart home z pierwszej ręki. Najnowsze prototypy produktów przechodzą tutaj testy.

Pełny program smart home

W centrali nie ma ani jednego przycisku. Oznacza to, że nasze inteligentne biuro automatycznie wykrywa obecność, temperaturę w pomieszczeniu, pogodę i wiele innych czynników. Muzyka, oświetlenie i zacienianie mogą być w razie potrzeby regulowane ręcznie w za pośrednictwem telefonu każdego Loxonauty.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne – dlatego Basecamp, podobnie jak każdy Real Smart Home, ma swój własny mechanizm obronny. 

Inteligentny mechanizm obronny

Jeśli w centrali przez 30 minut nie zostanie zarejestrowany żaden ruch, system alarmowy włączy się automatycznie. Po odnotowaniu przez czujniki ruchu czyjejś obecności, rozlegnie się alarm: zostanie nawiązane połączenie telefoniczne, światła zaczną migać, zasłony podniosą się do góry i włączy się muzyka o ogłuszającym natężeniu. 

Zielone światło – monitoring bramy garażowej

Z centrali nie ma bezpośredniego widoku na bramę garażową. Niezależnie od tego, czy jest ona otwarta, czy zamknięta, podjazd do garażu oświetla kolorowa taśma LED. Jeśli jest czerwona, oznacza to, że brama garażowa jest otwarta. Jeśli taśma świeci się na zielono, brama garażowa jest zamknięta.

Natychmiast zaalarmowany
i poinformowany

Basecamp niezawodnie informuje nas o wszystkim przez telefon. Nawet o niedomkniętych drzwiach na taras lub limitowych pomiarach czujników.

Oświetlenie, które żyje

W Basecamp dysponujemy specjalnymi światłami, które wspomagają ludzki biorytm, zapewniając produktywne środowisko pracy. W odróżnieniu od klasycznych jaskrawych lamp halogenowych, te specjalne światła bardzo przypominają jakościowo światło dzienne. Rano i wieczorem jest lekko czerwonawe, w ciągu dnia, wzmacniając koncentrację, lekko niebieskawe. 

Efektowne oświetlenie zewnętrzne

Efektowne kolorowe światła LED sprawiają,
że imponujący budynek biurowy po zmroku jest pełen blasku. Do uzyskania specjalnych efektów świetlnych służą szklane bloki z taśmą LED. W i wokół centrali jest zainstalowanych łącznie 427 metrów taśmy LED.

Wszechstronne zacienianie

System zacieniania reguluje temperaturę wewnątrz biura i dlatego jest czymś więcej niż tylko „ochroną wizualną i antyrefleksyjną”. W zależności od położenia słońca, pożądanej temperatury i jasności, zacienianie automatycznie wie, co należy zrobić: jeśli temperatura jest zbyt niska – żaluzje lub rolety pozostają w górze. W momencie, kiedy pożądana temperatura zostanie osiągnięta – uruchamia się aktywne zacienianie.

Wszystko w jednym:
Zintegrowane metody dostępu i płatności

Każdy Loxonauta pierwszego dnia w pracy otrzymuje brelok lub naklejkę NFC. Mają one kilka funkcji w biurze. Stanowią nie tylko opłacalny i bezpieczny klucz dostępu, ale także metodę płatności. Ponadto w przypadku utraty klucza można go łatwo zastąpić: usunąć brelok lub naklejkę z systemu, dodać nowy i gotowe.

 

Dostęp do biura

Dostęp do centrali Loxone odbywa się za pomocą klawiatury kodowej NFC Code Touch. Każdy pracownik ma dostęp do Basecamp w powszednie dni robocze. Nie wszyscy mają jednak dostęp do biura w weekendy lub do działu produkcji. Osoby odpowiedzialne za dostarczanie
i odbiór przesyłek posiadają dostęp tylko do strefy przeładunkowej.

Klucz do szafki

Pracujemy w dużej mierze bez użycia papieru, co eliminuje konieczność posiadania w biurze komód, szafek i magazynów obok miejsca pracy. Każdy pracownik ma własne zamykane pudełko do przechowywania rzeczy osobistych. Można je odblokować tylko za pomocą breloczka NFC.

Środek płatniczy

Za napoje, słodycze i obiady można zapłacić zbliżając brelok lub naklejkę do Code Touch. Wszystkie sklepy są ogólnodostępne. Nie pamiętasz czy dziś już zapłaciłeś? Za pomocą iPada łatwo sprawdzisz ostatnie zakupy.

Muzyka stwarza nastrój

Muzyka relaksacyjna na forum, austriackie stacje radiowe na przedzie biura – muzyka towarzyszy nam, Loxonautom, przez cały dzień. W sumie w 17 strefach muzycznych. W łazienkach i na zewnątrz również. Wraz z przyjściem pierwszego pracownika rano do pracy, muzyka włącza się automatycznie na forum i w biurze.

Naturalne chłodzenie

Podczas prac wykopaliskowych na początku budowy natrafiliśmy na źródło wód podziemnych. Woda
o stałej temperaturze 8°C służy do chłodzenia powietrza w Basecamp. Urządzenia chłodzące, nawet w środku lata, nie są potrzebne. W chłodne zimowe dni woda służy również do ogrzewania powietrza. Basecamp jest ogrzewany lokalnym ciepłem.

Wydajna wentylacja

Czujniki wilgoci i CO2 zainstalowane w centrali rejestrują jakość i wilgotność powietrza w biurze. Wartości przekazywane są następnie do Miniservera. Ten dba o to, aby świeże powietrze dotarło do biura, zanim zostanie osiągnięty niski poziom CO2. Zapobiega tym samym bólom głowy.

Zarządzanie energią w najlepszym wydaniu

Miniserver to doskonały menedżer energii w Loxone Basecamp,
który automatycznie zapewnia optymalne zużycie energii.

Wróg trybu czuwania

Wieczorem wszystkie monitory
i inne urządzenia w trybie czuwania, takie jak kopiarka lub ekspres do kawy, są odłączane od sieci za pośrednictwem przełączanych gniazdek. Basecamp wchodzi w tryb uśpienia i oszczędza energię.

Zarządzanie temperaturą

Zacienianie, ogrzewanie
i chłodzenie działają razem, nie wbrew sobie. Inteligentne biuro wykorzystuje dodatkowo energię słoneczną. Temperatura w całym budynku jest monitorowana
i automatycznie dostosowywana w odpowiednich obszarach. 

Dokładne zużycie energii

System zdolny do wykrywania obecności ludzi w pomieszczeniu, aktywuje oświetlenie, muzykę, ogrzewanie lub chłodzenie tylko
w razie potrzeby. Utrzymuje zużycie energii w ryzach. Ważną rolę odgrywa tutaj również energooszczędna technologia LED.

Trasa 24V

W całym Basecamp – na wszystkich piętrach, ciągnie się unikalny aluminiowy system szynowy zasilany napięciem 24V z kilku miejsc. Łączy on całą sieć czujników (czujniki ruchu, CO2 i temperatury) oraz oświetlenie zasilane 24V. Nasi inżynierowie HVAC mogą w każdej chwili podłączyć dodatkowe urządzenia do systemu, co oczywiście jest całkowicie bezpieczne, i nie wymaga dużo pracy z okablowaniem.

Mamy wiele do zaoferowania! Ty też?

Wskakuj na pokład i wyrusz z nami w podróż pełną przygód pod hasłem rewolucja mieszkaniowa.
Złóż podanie i rozpocznij karierę w Loxone!