Inteligentne biuro i zakład produkcyjny firmy Träumeland


20. grudnia 2018 in Referencje
Każdy, kto za swą misję obrał sobie zapewnienie spokojnego snu dzieciom na całym świecie, może mieć wysokie wymagania wobec swojego środowiska pracy. W trakcie rozbudowy biura, wiodący producent materacy dziecięcych „Träumeland“ sprostał tym wymaganiom razem z Loxone.
Za zamkniętymi drzwiami

Przy 100 pracownikach i powierzchni 450m2, zbyt często zapomina się o otwartych drzwiach i oknach. Hannes Nösslböck i jego współpracownicy mogą w każdej chwili sprawdzić, czy wszystko jest pozamykane za pośrednictwem aplikacji Smart Home App.

 

Moja ulubiona funkcja:
Ostatni pracownik

„Wcześniej ostatnia osoba wychodząca do domu musiała obejść wszystkie biura i sprawdzić, czy okna są pozamykane a światła wyłączone. Dziś wystarczy spojrzeć na tablet i kliknąć na funkcję „ostatni pracownik” – wszystkie światła automatycznie się wyłączą, niepotrzebne urządzenia odłączą od sieci i tak dalej.”

Elisabeth Sonnleitner
dyrektor ds. marketingu
Träumeland

Fakty

Lokalizacja
Hofkirchen im Mühlkreis, Austria


Rozbudowa biura
2018


Powierzchnia
450m2


Liczba pracowników
100


Partner Loxone
EM Moser

Fakty

Lokalizacja
Hofkirchen im Mühlkreis, Austria


Rozbudowa biura
2018


Powierzchnia
450m2


Liczba pracowników
100


Partner Loxone
EM Moser

Za zamkniętymi drzwiami

Przy 100 pracownikach i powierzchni 450m2, zbyt często zapomina się o otwartych drzwiach lub oknach. Hannes Nösslböck i jego współpracownicy mogą w każdej chwili sprawdzić, czy wszystko jest pozamykane za pośrednictwem aplikacji Smart Home App.

Moja ulubiona funkcja – „ostatni pracownik”

„Wcześniej ostatnia osoba wychodząca do domu musiała obejść wszystkie biura i sprawdzić, czy okna są pozamykane a światła wyłączone. Dziś wystarczy spojrzeć na tablet i kliknąć na funkcję „ostatni pracownik” – wszystkie światła automatycznie się wyłączą, niepotrzebne urządzenia odłączą od sieci i tak dalej.”

Elisabeth Sonnleitner
dyrektor ds. marketingu
Träumeland

Ochrona prywatności z głową

W oknach centrali Träumeland znajdują się rolety zewnętrzne, które automatycznie wykonują swoje obowiązki i „podążają” za słońcem. Inteligentny budynek potrafi również rozpoznać warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, takie jak wiatr, deszcz, wysokość temperatury i jasność, co pozwala mu efektywnie kontrolować systemem zacieniania.

Przy silnym świetle słonecznym zewnętrzne żaluzje automatycznie opuszczają się w dół … 

… aby niepotrzebnie nie oślepiać pracowników w trakcie spotkania. 

Zjawiskowe oświetlenie

Wraz z przyjściem pierwszego pracownika do biura automatycznie włącza się oświetlenie. Jeśli po upływie 30 minut od zakończenia dnia pracy nie zostanie wykryty żaden ruch, światło wyłączy się automatycznie. W ciągu dnia pracownicy mogą zmieniać nastroje świetlne w dowolnym momencie za pomocą włączników dotykowych Touch.  

Prawdziwy przyciągacz spojrzeń:
Dyskretnie zainstalowane taśmy LED nadają budynkowi tożsamości korporacyjnej.  

Szefowskie obowiązki… i przywileje

Jako osoba odgrywająca ważną rolę w zdrowym śnie dzieci, Hannes Nösslböck nie tylko musi podejmować wiele decyzji, ale także wykonywać mnóstwo telefonów i prowadzić negocjacje. Prywatność odgrywa tutaj niezwykle ważną rolę.

Biuro dyrektora zostało wyposażone w podwójne elektryczne drzwi przesuwne i klawiaturę kodową NFC Code Touch. Sztuczka polega na tym, że w momencie, kiedy szef potrzebuje prywatności, zamyka drzwi za pomocą przycisku znajdującego się na biurku. Od zewnątrz drzwi można otworzyć tylko wpisując poprawny kod na klawiaturze Code Touch. Prawidłową kombinację cyfr zna tylko kilka wybranych osób.

Łatwe zakupy
Podobnie jak w Loxone Basecamp, brelok NFC służy w Träumeland jako środek płatniczy. We wszystkich trzech samoobsługowych barach, zakupione napoje i jedzenie są zapisywane na koncie pracownika i automatycznie rozliczane pod koniec miesiąca.

Ksero, otwórz się!
Ksero często bywa nieestetycznym pomieszczeniem i niszczy przyjemną atmosferę. W Träumeland zastosowano inteligentne rozwiązanie – jeśli pracownik naciśnie przycisk dotykowy Touch, otworzy się ukryte w ścianie wejście do ksero. Po dwukrotnym kliknięciu lub na końcu okna czasowego drzwi ponownie się zamkną, a pokój jakby nigdy nie istniał.

Optymalne temperatury 
Zarówno w skrzydle biurowym, jak i w halach produkcyjnych zawsze panują optymalne temperatury, które pozwalają na wygodną pracę.
Jeśli pracownikom będzie zbyt zimno lub za gorąco, zawsze mogą dostosowywać temperaturę za pomocą tabletu lub komputera.

Przejrzyste zużycie energii

Zużycie energii elektrycznej jest rejestrowane w całym budynku producenta materacy. To pozwoli na opracowanie sposobów oszczędzania energii i zoptymalizowanie jej zużycia.  

Światło:
Tylko w razie potrzeby

Staranne szwaczki wykonują swoją pracę w zalanej światłem hali produkcyjnej. Aby niepotrzebnie nie marnować energii, oświetlenie jest aktywowane tylko wtedy, gdy jasność w pomieszczeniu spadnie poniżej pewnej wartości. Niezwykle przydatna funkcja w miesiącach zimowych.

Chłodzenie:
Inteligentne i ekonomiczne

System zacieniania pomaga schłodzić pomieszczenia. Jeśli jest zbyt gorąco, żaluzje weneckie opuszczają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a pomieszczenie chłodzi się naturalnie. Jeśli nie będzie to wystarczająco skuteczne, automatycznie włączy się chłodzenie sufitowe. Ostatnia opcja, najbardziej kosztowna, to aktywacja klimatyzacji.

Poznaj Träumeland  

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o liderze na rynku dziecięcych materacy? Zapoznaj się z ich szerokim asortymentem już teraz – w pewnym sensie jest to kawałek Loxone.  

– Dodatkowa wskazówka –

Właściwy partner
dla twojego projektu


Planujesz duży projekt obiektu komercyjnego i szukasz optymalnego rozwiązania Smart Home? Wybierając Loxone polegasz na silnym partnerze w zakresie kompleksowego systemu, płynnej integracji i przyszłej żywotności. Czekamy na twoje zapytanie!