Inteligentna restauracja TROYKA z gwiazdką Michelina


22. sierpnia 2022 in Referencje

Inteligentna restauracja TROYKA w zachodnich Niemczech prowadzona jest przez Alexandra Wulfa, Marcela Kokota i Ronny’ego Schreibera. Dzięki gwiazdce Michelin obaj szefowie kuchni i sommelier spełnili marzenie, które przyświecało im od wielu lat. Właściciele zaufali Loxone przy integracji kompleksowej automatyki budynkowej – od oświetlenia i rolet po zarządzanie energią i wiele innych funkcji.

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w restauracji. W sali dla gości światła różnego rodzaju, jak również spoty LED, są idealnie rozmieszczone, aby stworzyć atmosferę odpowiednią do spożywania niebiańskiego posiłku. Dzięki integracji poprzez DALI Extension obwody oświetleniowe mogą być indywidualnie ściemniane, a jasność dostosowana do konkretnych wymagań.

Dzięki różnym blokom funkcyjnym oświetlenie jest automatycznie dopasowywane do sytuacji – czy to w przygotowaniu restauracji na przybycie gości, podczas ich powitania lub na przyjęciu, Miniserver jest skonfigurowany tak, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie w każdym przypadku.

Zacienianie

W sali dla gości duże szklane okna zapewniają czysty, niczym nie przesłonięty widok na zewnątrz. Jednocześnie, w gorących miesiącach letnich budynek szybko się nagrzewa. Dzięki integracji automatycznego zacieniania, żaluzje są ustawiane w odniesieniu do pozycji słońca, co zapewnia optymalną ochronę przeciwsłoneczną.

Pracownicy restauracji TROYKA mogą w pełni poświęcić się swojej pasji do gotowania, nie martwiąc się o to, kiedy trzeba opuścić, podnieść lub aktywować system zacieniania, ponieważ Miniserver działa autonomicznie.

Bezpieczeństwo

Szefowie kuchni i sommelier przechowują w chłodniach wysokiej jakości żywność i napoje, które są niezbędne do tworzenia niezwykłych dań. Dzięki Loxone, czujniki temperatury są zintegrowane z poszczególnymi komorami, aby zapewnić stałą regulację temperatury i nie doprowadzić do zepsucia żywności. Jeśli system chłodniczy ulegnie awarii, Miniserver uruchamia alarm i wysyła powiadomienie, dzięki czemu można szybko zareagować, aby zapobiec szkodom. Ponadto, dzięki zainstalowanym kontaktom drzwiowym, pracownicy wiedzą czy drzwi chłodni są otwarte, czy zamknięte i jeśli pozostaną one otwarte przez określony czas, uruchamiany jest alarm.

Zarządzanie energią

W inteligentnej restauracji TROYKA szczególną uwagę zwrócono na zarządzanie energią i odpowiednie rozłożenie obciążenia, ponieważ urządzenia w kuchni lokalu gastronomicznego zużywają dużo energii, a przy pełnym obciążeniu przekraczają maksymalne możliwości budynku. Dzięki Loxone Config, darmowemu oprogramowaniu do konfiguracji automatyki budynkowej, wdrożono system zarządzania obciążeniem dostosowany specjalnie do danego obiektu. W zależności od ustawionych priorytetów, odbiorniki są kolejno wyłączane, aby zmniejszyć bieżące zużycie energii i utrzymać płynność działania, aby goście nie musieli czekać.

Multiroom audio

W ramach uświetnienia doświadczenia w restauracji TROYKA, również dźwięk odgrywa istotną rolę. Audioserver jest tak skonfigurowany, że w zależności od serwowanych potraw i czasu ich serwowania, odtwarza taki lub inny rodzaj muzyki – zmienia się ona w zależności od tego, czy jesteśmy przy przystawkach, czy przy daniach głównych. Wraz z potrawami tworzącymi menu, Audioserver jest integralną częścią tego gastronomicznego doświadczenia.

Szczególny dodatek

Butelki z winem znajdujące się w przeszklonych chłodniach, są oświetlone dzięki integracji niebieskich pasków LED dla butelek z białym winem i czerwonych pasków LED dla butelek z winem czerwonym. Tworzy to uderzający efekt wizualny dla gości wchodzących do restauracji. Dodatkowo, gdy sommelier wchodzi do chłodni, aby pokazać wybrane wina gościom, oświetlenie automatycznie zmienia się na ciepłe i jasne. Po wyjściu z winoteki jest ono automatycznie przywracane do stanu wyjściowego.

Współpracujemy z Loxone od prawie 10 lat i raz po raz odkrywamy, że nie ma absolutnie żadnej konkurencji dla tej automatyki, dzięki stale rosnącej różnorodności komponentów, interfejsów i oprogramowania. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wyposażyć tę restaurację w możliwości automatyzacji oferowane przez Loxone.

Norman Jöris

Dyrektor generalny, smotions

Na początku ludzie często byli zakłopotani, gdy mówiliśmy o naszej inteligentnej restauracji. Ale teraz, po otwarciu, jest bardziej niż jasne, że automatyzacja jest ogromną wartością dodaną. Jako pracownicy możemy w pełni poświęcić się swoim zadaniom i nie musimy martwić się o oświetlenie, zacienianie, klimatyzację i wiele innych!

Ronny Schreiber

Kierownik i sommelier, TROYKA

Galeria z restauracji TROYKA

 

Właściciele restauracji TROYKA i dyrektor smotions - partnera Loxone
Wnętrze restauracji
Danie w restauracji
smartes Restaurant Troyka
Wnętrze restauracji
Właściciele restauracji
Inteligentna restauracja Troyka
Wnętrze restuaracji

© Zdjęcia: TROYKA, Loxone

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.