Industrialny loft z inteligentnym oświetleniem


5. sierpnia 2020 in Referencje
Osobiste akcenty i pamiątki sportowe nadają temu poddaszu niezwykłą osobowość. Unikalny styl dodatkowo podkreśla zaawansowane sterowanie oświetleniem. Wszystkie oprawy oświetleniowe są łatwo kontrolowane przez Loxone. Niezależnie od tego, czy jesteś w przedpokoju, czy już przy minibarze, zawsze znajdzie się tutaj miejsce na rozmowę o koszykówce, hokeju, a zwłaszcza o otaczającej technologii inteligentnego domu. Przyjrzyjmy się bliżej technologii stojącej za tym loftem z naszym partnerem Loxone.

 

Otwarta przestrzeń, pełna kontrola

Ten konkretny inteligentny dom to loft o powierzchni 140 metrów kwadratowych w sercu Buckhead w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Ogólna estetyka to industrialny otwarty plan z wysokimi sufitami i dużymi oknami, które zapewniają dostatek naturalnego światła w ciągu dnia. Kanały elektryczne, armatura wodna i kanały HVAC są odsłonięte, zapewniając wrażenie znacznie większej przestrzeni życiowej.

Jaki wpływ miała technologia Loxone na tę przestrzeń życiową?
Przejdźmy do wywiadu z partnerem Loxone Harrisonem McCullochem z Auvi Technology.

 

Industrial loft kitchen

Co było dla Was największym wyzwaniem?

Największym problemem, z jakim się spotkaliśmy przy tym projekcie,
był niedostatek oświetlenia wewnętrznego. Przy pierwszej wizycie zauważyliśmy tylko kilka opraw oświetleniowych. Dodatkowe światła były zdecydowanie potrzebne, ale pierwotne rozwiązanie zakładało kilka nieciekawych, efekciarskich opraw do montażu powierzchniowego,
które nie pasowały do przestrzeni, oraz wiele ogólnych włączników na ścianach.

Dlaczego klient zgłosił się do Was o pomoc przy tym projekcie?

Właściciel domu potrzebował rozwiązania, które umożliwiłoby wprowadzenie dodatkowego oświetlenia w całym budynku, a także zaspokojenie innych potrzeb w zakresie sterowania, w tym żaluzji oraz ogrzewania i klimatyzacji. Początkowo zostałem zatrudniony do zainstalowania tutaj telewizji i audio, ale po poznaniu potrzeb klienta poleciłem mu Loxone jako moją bezpośrednią rekomendację,
w celu uzyskania spójnego i zintegrowanego systemu.

Właścicielowi domu wystarczyło zapoznanie się z jednym projektem referencyjnym Loxone, aby stwierdzić, że Loxone oferuje rozwiązanie spełniające wszystkie jego potrzeby (i pragnienia!) w zakresie oświetlenia
i sterowania. Szybko poprosił mnie o zaprojektowanie systemu oświetlenia, który oświetliłby każde pomieszczenie, jednocześnie podkreślając jego obszerną kolekcję pamiątek.

„Początkowo zostałem zatrudniony do zainstalowania telewizji i audio, ale po poznaniu potrzeb klienta poleciłem mu Loxone jako moją bezpośrednią rekomendację, w celu uzyskania spójnego
i zintegrowanego systemu.”
Harrison McCulloch

Partner Loxone, Auvi Technology

Szczegóły projektu

Lokalizacja
Buckhead, GA (USA)


 Partner Loxone

Auvi Technology


 Oświetlenie

14x LED Strip RGBW
11 x LED Ceiling Spot RGBW
8x LED Spot RGBW Tree
6x LED Pendulum Slim Tree
1x LED Ceiling Light RGBW
1x Touch Surface
1x Touch Nightlight Air
5x Touch Pure 

Wskazówka: Loxone pomaga rozwijać twoją działalność, ponieważ w samym systemie jest dużo miejsca na rozbudowę. Rozwiązanie oświetleniowe może stać się kompletnym rozwiązaniem, które obejmuje również audio w wielu pomieszczeniach, zabezpieczenia, zacienianie i nie tylko.

Memorabilia wall led lighting

Jak podeszliście do wymagań dotyczących oświetlenia ściany z pamiątkami? 

Udało nam się wykonać tę pamiątkową ścianę za pomocą niskonapięciowych spotów LED RGBW Tree od Loxone, natynkowych spotów RGBW i lamp wiszących Pendulum Slim. Ściana pamiątkowa w holu wymagała użycia istniejącego szynoprzewodu MLV, który mogliśmy zintegrować z systemem Loxone za pomocą Dimmer Extension 120V. Dimmer Extension przydał się również do oświetlenia szynowego w kuchni.

LED Strips around TV

W jaki sposób udało Wam się podkreślić przestrzeń za pomocą taśm LED?

Po ukończeniu wstępnego projektu obejmującego ogólne oświetlenie, właściciel domu zdecydował, że chce więcej – znacznie więcej. Skończyło się na dodaniu 70 metrów taśmy LED RGBW, aby zaakcentować szczyty ścian, telewizory naścienne, meble, a nawet niektóre dzieła sztuki. W ten sposób stworzyliśmy ekscytujące, nastrojowe i łatwe do kontrolowania oświetlenie.

Lighting mood in loft
Close-up led strip under countertop

Jakie typowe wyzwania udało Wam się pokonać stosując Loxone?

Moją ulubioną zaletą stosowania Loxone jest prostota dodawania kolejnych elementów i funkcji do systemu. Po zainstalowaniu pierwotnie proponowanego oświetlenia mogliśmy w łatwy sposób dodać nowe taśmy akcentujące
i spoty. W trakcie projektu przytrafiło się nam, że przeznaczenie jednego z pomieszczeń zostało zmieniona przez klienta, co wymagało od nas dodania większej liczby spotów. Dodanie dodatkowego oświetlenia w technologii Tree było bardzo łatwe.

Nie licząc automatyzacji, w jaki sposób właściciel domu może ręcznie sterować przestrzenią?

Właściciel loftu naprawdę lubi używać przycisku Touch Pure i Touch Surface zamiast standardowych włączników światła. Zdolność do szybkiego sterowania tak wieloma urządzeniami z jednego miejsca jest istotnym czynnikiem zwiększającym wygodę jego intensywnego stylu życia.

Touch Pure glowing
Touch Surface smart home control in kitchen

Które specjalne funkcje są warte wyróżnienia?

Szerokie możliwości programowania dostępne w Loxone Config dają mi ogromne korzyści w integracji. Włączenie oświetlenia szynowego MLV do systemu było proste dzięki Dimmer Extension 120V. Integracja żaluzji wymagała użycia RS485 Extension do komunikacji z centralą producenta, ale samo dodanie ich do systemu było dziecinnie proste. HVAC podłączyliśmy bezpośrednio do Miniservera, aby ułatwić sterowanie za pomocą aplikacji Loxone.

Funkcja godna uwagi to zdecydowanie tryb nieobecności; potrójne dotknięcie Touch Pure przy wyjściu z domu wyłącza wszystkie światła, zasłania wszystkie żaluzje i wyłącza system HVAC. Tryb nieobecności jest wyłączany,
gdy czujnik obecności w holu wykryje obecność. System HVAC uruchamia się z pierwotnymi ustawieniami
i oświetlają się główne obszary. Tryb nocny to kolejna ciekawa funkcja, wykorzystująca czujnik obecności pod łóżkiem do włączania przyciemnionych, niebieskich świateł w drodze do łazienki lub kuchni.

Ile kosztowałoby twoje inteligentne mieszkanie?


Nasi eksperci chętnie się z tobą skontaktują i omówią wszystkie aspekty twojego przyszłego domu. Zgodnie
z twoimi życzeniami, wymaganiami i możliwościami znajdziemy odpowiednią firmę instalacyjną, która przygotuje niewiążącą kalkulację nowoczesnej instalacji elektrycznej.