Wynajem na miarę XXI wieku – Loxone i Hotres przejmują od hotelarzy niemal 100% obowiązków

Emanuela Weiss
30. października 2023 in Technologie

Każdy, kto prowadzi hotel lub wynajmuje apartament wie, ile wysiłku i czasu trzeba poświęcić na zameldowanie oraz wymeldowanie gości, jak również skoordynowanie pracy pokojowych, serwisantów i innych. Na szczęście z Loxone i Hotres twój obiekt na wynajem zarządza się sam i to we współpracy z najpopularniejszymi wyszukiwarkami.

Każdy gość ma inne potrzeby – niektórzy zostają na tydzień, podczas gdy inni tylko na noc. Jedni przyjeżdżają w środku dnia, inni – w środku nocy. Tak samo jest z wymeldowaniem. Dopasowanie się do każdego klienta to nie lada wyzwanie, koszty i niepotrzebnie dużo wysiłku. Przy wykorzystaniu inteligentnej automatyki budynkowej, która od teraz tworzy jedność z platformą Hotres, wynajem nigdy nie był prostszy!

Czym jest Hotres?

Hotres to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania obiektem na wynajem – pokojami hotelowymi, ale również apartamentami. Jest to system zaprojektowany przez hotelarzy dla hotelarzy. We współpracy z największymi platformami do rezerwowania kwater (np. booking.com, Airbnb, Agoda, Expedia i wiele więcej), nie doprowadzi do overbookingu, ale skutecznie ulokuje gości w odpowiednich pokojach umożliwiając 100% obłożenie. Wyśle im też niezbędne informacje przed przyjazdem, a także kody dostępu, aby mogli przyjechać o dowolnej porze i bez zwłoki udać się na spoczynek.

Hotres to system, który zdobył sobie zaufanie branży. Od tworzenia nowoczesnych stron obiektów, aby zwiększyć sprzedaż bezpośrednią, po zarządzanie dostępnością oraz cenami – to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Teraz Hotres idzie o krok dalej – dzięki integracji z Loxone zarządzanie obiektem, jego parametrami, a przede wszystkim dostępem staje się dziecinnie proste. Miniserver przejmuje rolę zarządcy, a ty jako właściciel możesz poświęcić czas na to, co naprawdę na niego zasługuje.

Pokój hotelowy w Loxone Campus

Jak to działa?

Loxone to w pewnym sensie zbawienie hotelarstwa, o czym pisaliśmy wielokrotnie. Wspomniany wcześniej elastyczny dostęp ograniczony czasowo to już ogromna zaleta. Nie mniej ważne jest jednak oszczędzanie zasobów – ilu gości zostawia włączone światła i ustawioną na maksimum klimatyzację? To strata pieniędzy i bezsensowne marnowanie surowców. Dzięki Miniserverowi Compact oraz indywidualnie projektowanym przyciskom Touch Pure Flex – stworzonych z myślą właśnie o hotelach – żmudne przełączanie wszystkich lamp w pokoju, włączanie i wyłączanie klimatyzacji czy ogrzewania to już przeszłość. Tak jak wysokie rachunki!

Po integracji NFC Code Touch Loxone gość otrzymuje ograniczony czasowo kod (wysyłany automatycznie przez Hotres), dzięki któremu zamelduje się o dowolnej godzinie. Oznacza to, że nie musisz mieć ani recepcji działającej 24/7, ani martwić się wymianą zamków w przypadku zagubienia klucza. Ponadto, jest to funkcja zwiększająca bezpieczeństwo wszystkich zainteresowanych. Wprowadzenie kodu automatycznie aktywuje i dezaktywuje alarm, a właściciel ma wgląd na to kto i kiedy przebywał w danym pomieszczeniu.

Przycisk Touch Pure Flex w konfiguracji do hotelu

 

Touch Pure Flex

 

Miniserver Compact do zarządzania hotelem

 

Minierver Compact

 

Klawiatura kodowa NFC Code Touch oferuje łatwy dostęp do pokoju hotelowego

 

NFC Code Touch

 

Co więcej, wykorzystanie Loxone to zwiększenie komfortu gościa. Audioserver zadba o ulubioną muzykę, którą można puścić z dowolnego prywatnego urządzenia, a nieskończone możliwości konfiguracji oświetlenia zadbają o właściwą atmosferę o każdej porze.

System ułatwia także pracę personelowi – łatwo można sprawdzić, czy gość jest w pokoju, a ustawienia dopasowują się do potrzeb, np. włączy się jasne światło, które umożliwi dokładne sprzątanie.

Wszystkie te funkcje mogą być kontrolowane i zmieniane za pomocą aplikacji mobilnej Loxone, całkowicie zdalnie! Nie ma więc potrzeby osobiście ingerować w codzienne działanie biznesu.

Hotres

Loxone + Hotres = 💚

Dzięki bezpłatnej integracji Loxone z Hotres twój obiekt wchodzi na najwyższy poziom niezależnego funkcjonowania. Zwiększone bezpieczeństwo, komfort gościa, energooszczędność, indywidualne dopasowanie do zmieniających się potrzeb, więcej czasu dla właściciela na inne rzeczy i mniej stresu… Możemy wymieniać bez końca! Mariaż Loxone i Hotres to odpowiedź na wszystkie problemy hotelarzy i wynajmujących kwatery prywatne.

Jeśli planujesz wprowadzić swój obiekt w XXI wiek, skontaktuj się z nami lub bezpośrednio z Hotres. Panel do zarządzania dla użytkownika jest aktualnie dostępny w języku polskim i angielskim. System rezerwacji online posiada następujące wersje językowe: polską, angielską, niemiecką, czeską, francuską, rosyjską i ukraińską.

Hotres
[email protected]
+48 530 199 700

Dokumentacja techniczna

Nasza bezpłatna dokumentacja online ma na celu dostarczenie szczegółowych informacji na temat integracji pomiędzy systemem automatyki budynkowej Loxone a systemem rezerwacji Hotres.

Partner Loxone pracujący w Loxone Config

Co dalej?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu zarządzania hotelem lub zacznij wdrażać takie instalacje jako certyfikowany Partner Loxone!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.