FAQ: Ile kosztuje inteligentne sterowanie Loxone?


2. maja 2022 in Know How

Każdy z nas ma własne wyobrażenie na temat ilości technologii i poziomu automatyzacji
w swoim domu. Podobnie jak każdy ma inne możliwości finansowe. Loxone to niezwykle elastyczny system i oferuje niemal nieograniczone możliwości.

Cena inteligentnego sterowania zależy od liczby i rodzaju technologii zastosowanych w domu lub mieszkaniu, jego wielkości, a także od twoich wymagań (np. liczba elementów sterujących, akcesoria premium vs. podstawowe, wymagane funkcje).

Porównując w pełni ręczne sterowanie z Loxone, Loxone będzie oczywiście znacznie droższy. Jeśli porównamy koszt dedykowanych urządzeń (termostaty, sterowanie żaluzjami, inteligentne lampy) z Loxone, cena Loxone będzie podobna lub niższa, ale wartość dodana znacznie wyższa.

Zacznijmy małymi krokami. Cena inteligentnego sterowania zawsze zaczyna się od ceny Miniservera (centralnej jednostki, którą można rozszerzyć o dodatkowe moduły). Za pomocą Miniservera, który jest wyposażony w wejścia i wyjścia, można sterować np. 8 światłami lub 4 roletami. Jest to bardzo wydajne narzędzie, które cenowo można porównać do konwencjonalnej instalacji, zastępując (częściowo) wybrane komponenty, ale jednocześnie przyniesie ci wiele wartości użytkowej w postaci dodatkowych funkcji.

Jeśli mówimy o kompleksowym i złożonym systemie, zaczynamy od kwoty kilkunastu tysięcy. Cena sprzętu (bez instalacji) złożonego rozwiązania w zwykłym domu może rozpocząć się od około 15 tys. zł
z VAT. Nie jest to dodatkowy koszt, ponieważ system zastępuje inne urządzenia, które byłyby potrzebne w przypadku braku Loxone. Szczegółowe wyjaśnienie tej kwestii i porównanie z tradycyjnym sposobem sterowania znajduje się w naszym artykule na temat kosztów inteligentnego domu.

Aby dać ci lepsze wyobrażenie o kosztach systemu Loxone, przygotowaliśmy trzy popularne warianty (różne poziomy wykończenia), w tym opis wszystkich zawartych funkcji, na przykładzie domu rodzinnego o powierzchni 120 m2.

Odkryj wszystkie możliwości nowoczesnego życia


Planujesz budowę lub remont i chcesz mieć pewność, że twój dom będzie spełniał obecne standardy? Innymi słowy, że nie umknie ci nic, co mogłoby poprawić twój standard życia? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą,
aby dowiedzieć się, czego możesz wymagać od dzisiejszej instalacji elektrycznej.