Dlaczego warto zdecydować się na inteligentny basen?


22. sierpnia 2022 in Know How

Inteligentny basen umożliwia automatyzację procesów niezbędnych do utrzymania basenu w odpowiednim stanie oraz zaoszczędza czas i zasoby, zapewniając równocześnie optymalną konserwację.

Jakie są korzyści ze zautomatyzowania basenu?
filtro piscina Automatyzacja procesu filtracji

System filtracyjny jest sercem obiegu basenowego – sprawia, że jest on wolny od zanieczyszczeń z zewnątrz. Im wyższa temperatura wody, tym częściej należy ją filtrować. Automatyczny system filtracji wykrywa, kiedy jest ona konieczna, synchronizując również płukanie i spłukiwanie. Uruchomiony zostaje 6-drożny zawór elektryczny AquaStar Air Loxone, który dba o najuciążliwszą część procesu.

W ten sposób nie marnuje się energii przez zbyt długie i niepotrzebne w danym momencie działanie filtra. AquaStar Air Loxone jest najbardziej zaawansowanym zaworem 6-drożnym na świecie i umożliwia w pełni zautomatyzowane i inteligentne sterowanie basenem.

 

  Utrzymanie poziomu wody

Poziom wody w basenie może być niestabilny i często się zmieniać. W przypadku korzystania z inteligentnego basenu problem ten znika. Dzięki czujnikowi ciśnienia rozpoznaje on poziom wody i w razie potrzeby automatycznie włącza się i wyłącza nalewanie wody, co sprawia, że zawsze utrzymywany jest optymalny poziom. Z poziomu aplikacji Loxone można śledzić i monitorować te działania.

iluminación automática Wewnętrzne oświetlenie basenu

Zainstalowanie świateł wewnątrz basenu tworzy fantastyczny efekt i stwarza idealne warunki do pływania w nocy. Oświetlenie to, oprócz automatyzacji włączania i wyłączania w zależności od pory dnia, jasności lub obecności, może być wykorzystywane do tworzenia scen o różnych kolorach i natężeniu światła.

Iluminacja basenu
Monitorowanie poziomu pH

Nieprawidłowy poziom pH może powodować podrażnienie oczu podczas kąpieli oraz szybsze niszczenie armatury. Dzięki zainstalowaniu odpowiednich czujników, zostaniesz powiadomiony, kiedy poziom pH nie będzie prawidłowy, dzięki czemu można szybko działać i uniknąć nieprzyjemnych następstw.

piscina contracorriente  System przeciwprądowy

Jeśli wykorzystujesz basen do ćwiczeń, być może zainteresuje cię możliwość zainstalowania systemu dysz do pływania pod prąd. Dodatkowo, dzięki regulacji ciśnienia, będziesz miał możliwość skorzystania z masażu, aby zrelaksować się po ćwiczeniach. Sterowanie może odbywać się z poziomu aplikacji lub za pomocą przycisków Touch Surface, co jest znacznie praktyczniejsze przy aktywacji bez wychodzenia z basenu.

Przycisk Touch Surface
cubierta piscina  Sterowanie pokrywą

Zadaszenie umożliwia nam ochronę wnętrza basenu, czy to przed pogodą, czy przed zanieczyszczeniem. Automatyczne zamykanie i otwieranie oznacza, że:

 • Nigdy nie zapominamy o zamknięciu.
 • Dzięki wykrywaniu obecności lub ruchu, pokrywa nie zamyka się, gdy jesteśmy w basenie.
 • Pokrywa zamyka się automatycznie w przypadku deszczu lub burzy.
 • Dzięki pilotowi zdalnego sterowania, sami możemy manualnie zmieniać ustawienia pomimo zaprogramowanego trybu.
temperatura automática Kontrola temperatury w basenach ogrzewanych

W ten sam sposób, w jaki w inteligentnym domu bardzo ważne jest kontrolowanie temperatury w celu osiągnięcia komfortu i wysokiej oszczędności energii, jest to również niezwykle istotne w podgrzewanym basenie. Dzięki czujnikom będziemy uzyskiwać niezbędne informacje, aby ewentualnie modyfikować temperaturę docelową i w każdej chwili znać stan wody w basenie.

piscina app Ostrzeżenia w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń i przypomnienia o konserwacji

W przypadku każdego procesu, który jest zautomatyzowany, istnieje możliwość skonfigurowania systemu tak, aby w przypadku niespodziewanego zdarzenia, np. wzrostu temperatury czy nadzwyczajnego zamknięcia pokrywy, inteligentny basen wysyłał nam powiadomienie. Podobnie ma się sytuacja w przypadku cyklicznych prac konserwacyjnych – system wyśle nam przypomnienie o konieczności ich wykonania, a później ostrzeżenie, jeśli np. zbliżamy się do końca środków chemicznych.

Sterowanie ustawieniami basenu przez aplikację Loxone

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.