Inteligentny system w ekskluzywnym kompleksie mieszkaniowym


7. stycznia 2019 in Referencje

Życie na najwyższym poziomie. Dla mieszkańców ekskluzywnego osiedla o nazwie „Das Levels” w Górnej Austrii stało się ono rzeczywistością. W celu zapewnienia najwyższego standardu i komfortu życia, technologia Loxone została zastosowana we wszystkich 125 luksusowych apartamentach.

Nowy styl życia

Po dziesięciu latach leżenia odłogiem, w wyjątkowy kawałek ziemi
w okolicy Uniwersytetu Keplera w Linz ponownie tchnięto życie. Obecnie znajduje się tam najbardziej ekskluzywny kompleks mieszkalny w Górnej Austrii. Jego powierzchnia wraz z przynależącym parkiem zajmuje 24 800 m2.

Sześć parkowych willi, mieszczących 125 jednostek mieszkalnych, połączonych jest rozległym parkiem i chronionych gęstą linią drzew przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów.

Oferta mieszkaniowa rozpoczyna się na kawalerkach dla studentów o powierzchni 34 m2, średniej wielkości mieszkaniach dla par i małych rodzin, a kończy na przestronnych apartamentach (152 m2) na ostatnim piętrze z dużymi tarasami i widokiem na wierzchołki drzew. W przypadku apartamentów dostępne są trzy różne standardy wyposażenia.

Fakty

Lokalizacja: Sompark Linz/Urfahr, Austria


Rozpoczęcie budowy: 2019


Zakończenie budowy: Pierwszy kwartał 2021


Liczba mieszkań: 125


Liczba podziemnych miejsc parkingowych: 126


Powierzchnia działki: 24 800 m2

Loxone inside

Loxone wzbogaca codzienne życie nie tylko w domach jednorodzinnych. Widocznie niewidoczny w nowoczesnym wnętrzu. Przyszli mieszkańcy Sompark oczekują inteligentnej technologii na najwyższym poziomie.
Cel: zrezygnować z szeregu włączników i zapewnić wysoki komfort.

Obsługa jest równie stylowa, jak intuicyjna – za pomocą przycisku dotykowego lub aplikacji w telefonie.

Dzięki aplikacji Loxone mieszkańcy widzą na pierwszy rzut oka, które z świateł w ich mieszkaniu są włączone. W razie potrzeby mogą ręcznie wprowadzać zmiany, nawet będąc poza domem. W mieszkaniu oświetleniem można prosto sterować za pomocą przycisku dotykowego. Potrójne kliknięcie na przycisk w sypialni lub na korytarzu dezaktywuje np. wszystkie światła w mieszkaniu.

System zacieniania można również kontrolować za pomocą przycisku dotykowego lub za pośrednictwem aplikacji Smart Home App. Na życzenie przyszłego właściciela zacienianie można zautomatyzować za pomocą stacji pogodowej Loxone w celu automatycznego podnoszenia i opuszczania żaluzji zewnętrznych w zależności od natężenia promieniowania słonecznego, wysokości temperatury pokojowej i aktualnego położenia słońca.

Aby sprostać różnym stylom życia i przyzwyczajeniom mieszkańców kompleksu Das Levels, we wszystkich 125 jednostkach mieszkalnych zawsze panują optymalne temperatury. W sypialni chłodnych 18°C, w salonie przyjemnych 21,5°C a w łazience ciepłych 23°C. Ogrzewanie i chłodzenie można w dowolnym momencie regulować za pomocą aplikacji.

Niezależnie od tego, czy jest to kawalerka czy apartament na ostatnim piętrze – we wszystkich mieszkaniach Loxone zapewnia niezawodną ochronę. Dzięki wyposażeniu w precyzyjne czujniki dymu firmy Loxone, mieszkańcy są natychmiast informowani o dymie i pożarze. W całym mieszkaniu zaczną migać światła, żaluzje podniosą się do góry a na telefon zostanie wysłane powiadomienie.

Na życzenie i za dodatkową opłatą przyszli właściciele mogą wyposażyć swoje mieszkania w inne produkty Loxone i uzyskać dostęp do dodatkowych inteligentnych funkcji. Na przykład w powierzchnię dotykową w blacie kuchennym, aby kontrolować oświetlenie i żaluzje podczas gotowania.

Gotowy na kolejny poziom?

Zainteresowaliśmy cię prestiżowymi mieszkaniami w duchu smart home? Dowiedz się więcej na temat projektu budowlanego.

– Dodatkowa wskazówka –

Właściwy partner
dla twojego projektu


Planujesz duży projekt obiektu komercyjnego i szukasz optymalnego rozwiązania automatyki? Wybierając Loxone polegasz na silnym partnerze w zakresie kompleksowego systemu, płynnej integracji i przyszłej żywotności. Czekamy na twoje zapytanie!